Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Klíčové otázky, které bychom si měli položit na začátku vztahu

Budoucnost vztahu lze odhadnout i bez křišťálové koule. Bohatě totiž postačí, když si v duchu zodpovíte devět otázek. Následné odpovědi vám záhy odhalí, zda váš vztah čekají zářné zítřky.

Samou láskou se vznášíte, motýlci v břiše vibrují a vaším dennodenním doplňkem jsou růžové brýle? V takovém okamžiku není jednoduché přistupovat k novému partnerovi kriticky. Přesto byste si v duchu měly odpovědět na devět otázek, které prozradí, zda vedle sebe doopravdy máte pana "Božského"

Mohlo by se vám líbit

Tři lásky našeho života! Prožili jste všechny?

Není láska jako láska. Podle odborníků za svůj život prožijeme nejméně tři druhy lásky, které se od sebe v lecčem liší.
marianne.cz

1. Jaký je jeho vztah s rodinou?

Znáte se jenom pár týdnů, a přesto už slyšíte znít svatební zvony? Ještě než začnete googlovat ideální svatební šaty, seznamte se s jeho rodinou. Právě rodinné vztahy dokážou poměrně snadno odhalit, jak se váš partner bude chovat v momentě, kdy společně založíte rodinu. Odtažité chování a napjaté vztahy v jeho rodině nevěstí nic dobrého, zároveň si dejte pozor na opačný případ. Nikdo totiž nechce žít s přerostlým mamánkem

2. Zvládá hněv?

I zamilované hrdličky mohou najít bod sváru. Nemá smysl drobnému konfliktu ustupovat, naopak nechte nového partnera, ať ukáže, jak zvládá krizové situace. Pokud s chladnou hlavou a nadhledem, pak máte obrovské štěstí. Naopak rozzuřený býk, který si mermomocí chce prosadit svou, není dobrým příslibem pro rodinný život

3. Podporuje vaši kariéru?

V této otázce samozřejmě především záleží na tom, jak je pro vás kariéra důležitá. Workoholičky by si měly hledat muže, který jejich vášni pro pracovní život rozumí, a především ji náležitě podporuje. Jinak by se mohlo stát, že váš vztah shoří právě kvůli pracovnímu vytížení. 

4. Jaké jsou jeho cíle?

Na začátku vztahu není jednoduché přemýšlet nad věcmi, které se odehrají v daleké budoucnosti. Přesto se zkuste zamyslet nad tím, zda se vaše vize o budoucnosti s partnerem shoduje. Chcete žít ve stejném městě? Preferujete byt, nebo dům? Toužíte po velké rodině, nebo se na dítě vůbec necítíte? To jsou jenom základní otázky, které byste si v tomto ohledu měla položit. 

Info ikona
Láska

5. Máte stejný pohled na děti?

Nejde jenom o to, kolik dětí si přejete mít. Důležitý je také pohled na výchovu dětí, který by se alespoň částečně měl shodovat s vaší představou. Není jednoduché na toto téma v začátcích vztahu zabrousit, přesto se o to alespoň pokuste. 

6. Věříte mu?

Říká se, že důvěra je jedním ze základních kamenů fungujícího vztahu. Bohužel, občas se stane, že ji partner zklame až po několika letech ve vztahu. Pokud ale svému partnerovi nevěříte hned na začátku, pak to berte jako velký vykřičník!

7. A co intimní život?

Pojďme si otevřeně přiznat, že na chemii záleží! Jakmile vás partner přitahuje, je pro vás atraktivní a žádné problémy v posteli neřešíte, můžete si oddychnout. Z poloviny totiž máte vyhráno. Nepodceňujte tuto otázku, protože dříve, nebo později, by vám chybějící chemie mohla zhatit vztah. 

8. Máte společné zájmy?

Ve volných chvílích chceme být s partnerem, a zároveň dělat činnost, která nás baví. Odlišné koníčky a nechuť ke kompromisu můžou zadělat na pořádný malér. Naštěstí jde hned na začátku vztahu poměrně dobře odhalit, zda se v této oblasti alespoň částečně shodujete. 

9. Líbí se vám jako osobnost?

Charisma, projev, vlídná povaha, intelekt, profesní um, ... to je jenom základní výčet věcí, které formují osobnost. Pokud se za svého partnera nestydíte, a naopak jste šťastná, že vedle sebe máte tuto personu, gratulujeme vám! 

Mohlo by se vám líbit

Láska v pasti: Kdy zůstat a kdy odejít?

V seriálu Koruna mě nejvíc fascinují díly, které se věnují životu Diany a Charlese. Ona mladá, nezkušená, zoufale toužící po vřelosti v chladném světě odtažitých aristokratů. On frustrovaný, prahnoucí po povzbuzení a pohlazení, hledající útěchu v náruči jiné ženy, pod fasádou světáctví nejistý a zranitelný. Oba nešťastní. Oba v pasti. Neocitlo se v ní vaše na první pohled spokojené manželství náhodou také?
marianne.cz

Související články

Životní styl
Nejlepší last minute dovolená roku 2024: Dáte přednost divoké přírodě, nebo tyrkysovému moři?

Nejlepší last minute dovolená roku 2024: Dáte přednost divoké přírodě, nebo tyrkysovému moři?

Životní styl
Nebojte se AI: Jak zahrnout umělou inteligenci do svého života a kde všude vám pomůže?

Nebojte se AI: Jak zahrnout umělou inteligenci do svého života a kde všude vám pomůže?

Životní styl
Vášnivá červená, klidná modrá: Zjistěte, které barvy se hodí do vašeho šatníku i domova

Vášnivá červená, klidná modrá: Zjistěte, které barvy se hodí do vašeho šatníku i domova

Životní styl
Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink

Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink