Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Srpnový úvodník šéfredaktorky Moniky Mudranincové: Patent na rozum

Máme doma novou váhu. Takovou tu, co vám ukáže nejen kila, ale i tuky a vodu a kdovíco ještě. Tahle inteligentní váha se stala hračkou mého manžela, který se s blížícím životním jubileem rozhodl bojovat proti času tím, že zůstane zdravý a štíhlý. 

Monika Mudranincová | 26. 07. 2021

V praxi to vypadá takhle: nejí po páté hodině, chodí denně deset kilometrů pěšky a každé ráno leze na váhu. Včera prohodil: „Už vážím jako Federer.“ Se slavným tenistou se porovnává proto, že jsou stejně vysocí, to jen na vysvětlenou. 

To by bylo všechno v pořádku, kdyby mi manžel – jistě v dobrém – neřekl, že vzhledem k mé výšce bych měla vážit maximálně 58 kilo. Což je o 2,5 kila víc, než co mám teď. Tak schválně, jak byste se cítily vy, milé čtenářky? Asi byste neskákaly radostí, že ne? Já jsem se jen zhluboka nadechla a řekla jsem mu, že jsem spokojená tak, jak jsem. Tečka. No jo, jenže mně je tolik, kolik mi je, už mám nějaké životní zkušenosti a kvůli takové pitomosti se nezhroutím. Horší je to s naší dcerou. Ta si vzala do svého bytu naši starou váhu a začala se mučit tím, že na ni každý den leze. A pak samozřejmě řeší, čím to je, že ráno má o kilo méně než večer atd. Tak jsem jí poradila, ať ji vyhodí, a bude po problému. 

Důvod, proč jsem se tak rozepsala o vzhledu, je nasnadě. V srpnové Marianne se dozvíte v rozhovoru s Ewou Farnou, co všechno si o svém těle přečetla na sociálních sítích nebo v bulváru. Srdce mě bolelo, když jsem si představila, že by moje dcera byla vystavena takovému tlaku. Smutek vystřídal vztek. Byla jsem tak vytočená a naštvaná na všechny ty anonymní blbce, že jsem dostala málem infarkt. Ale četla jsem rozhovor dál a začala jsem se postupně radovat z toho, jak se Ewa k těm hejtům postavila. Prostě si jede dál po své linii, dělá svou práci, jak nejlépe dovede, je skvělá máma a manželka a nádherná hodná bytost. A zde je můj vzkaz: Milá Ewo, jste tisíckrát lepší, než ti, co píšou nenávistné komentáře. Kdo je zná? Kdo z nich byl v nadživotní velikosti na Times Square? Aha! Děkuju vám, že jste inspirací pro mladé ženy, že jim svým postojem vzkazujete: mějte se rády! Kašlete na to, co vám radí jiní. Žijí snad váš život? Nežijí. Tak vidíte. 

Milé čtenářky, nikdo nemá právo vám říkat, jak máte vypadat, co máte dělat nebo co si máte myslet. 

Nikdo totiž nemá patent na rozum.

Mohlo by se vám líbit

Vychází srpnová Marianne

Prožijte druhou půlku prázdnin s novým číslem Marianne, které je pozitivně naladěno stejně jako hvězda titulky Ewa Farna.
marianne.cz

Související články

Móda
Tanečnice Veronika Lálová radí: Jak nosit výrazné barvy a vzory během léta 2024

Tanečnice Veronika Lálová radí: Jak nosit výrazné barvy a vzory během léta 2024

Dům
Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Poradna
Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu

Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu

Tradice
Naši předci se snažili bouřky zahnat. Měli způsob i proti krupobití

Naši předci se snažili bouřky zahnat. Měli způsob i proti krupobití