Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Rozhovory

EWA FARNA: Ostře sledované tělo

Info ikona
Ewa Farna

Ewa Farna vydala letos na jaře vůbec nejsilnější píseň své kariéry. Tělo. Skvěle napsanou, chytlavou popovou písničku a zároveň velmi intenzivní ženskou výpověď, díky které se dostala až na billboard v New Yorku. Ona sama má zřejmě nejsledovanější tělo v České republice. Posledních deset let se o sobě v médiích dočetla, že vypadá jako dva polské tiráky, praská pod ní pódium nebo že je slonice. Přijde vám to nechutné? Pro úplnost by mělo zaznít, že mnohé podobné články vyšly v době, kdy byla ještě teenagerka. V rozhovoru jsme toho ale probraly víc. Třeba jaké to je, když si za muže vezmete nejlepšího kamaráda nebo když do Polska přijede hvězdná „paní Ewa“.

Promotion
Promotion
Petra Pohlová | 27. 07. 2021

Při poslechu vaší novinky Tělo mě napadlo, že asi nikdo v Česku nemá tolik zkušeností s body shamingem jako vy. Protože titulky typu „nějak se zakulatila“ nebo v „manželství jí chutná“ jsou ještě ty decentnější. Jak se s konstantní kritikou těla žije?

Ne že bych si z toho dělala velkou hlavu, jsem docela stabilní, silný člověk, mám milující rodinu, a navíc dokážu spoustu věcí řešit s humorem a nadhledem. Ale kdyby byl na mém místě někdo labilnější, tak ho to může skolit. A stejně, at’ chcete, nebo ne, někde se to ve vašem podvědomí ukládá. To si ti, kdo to píšou, možná ani neuvědomují. Anebo si to uvědomují, to by bylo ještě horší.

Vy jste v bulváru zaškatulkovaná jako bojovnice s váhou.

Ze mě spíš udělali velrybu! Na článek, že nám v manželství chutná, si velmi dobře pamatuju. Byli jsme s mužem v divadle, na patře, a udělali nám fotku zespodu. V podobném záběru fakt nejde vypadat dobře, navíc když ani nevíte, že vás fotí! Asi je to tak, že má každý nějakou nálepku. A ta moje je taková, že nemám dvacet kilo i s postelí. To, jak si fakt myslím z normální zdravé holky bulvár dělal strašáka, je špatnej příklad pro všechny ty dospívající holky, se kterými cloumají hormony a dostávají vzkaz, že tedy s nimi asi taky něco není v pořádku. Moje písnička Tělo je ale hlavně o věcech, na které vliv nemáme, at’ už ty, které nám život přinese, nebo se s nimi rodíme. Protože někdo má pihy. Někdo je nízkej. Někdo má strie po těhotenství. Někdo má jizvu po operaci. Někdo má odstávající uši nebo jinou barvu kůže  – s tím přece nic neuděláte a je odsouzeníhodné, když jste kvůli takovým věcem terčem poznámek. 

Jste populární v Česku i v Polsku. Kde byla mediální masáž ohledně proměn vašeho těla horší?

V Česku.

To je mi líto. A nevypovídá to o nás nic dobrého. Jak si to vysvětlujete?

Já vlastně nevím. Možná je to tím, že o mně v Polsku psalo víc žen a ty se do mě třeba dokázaly vcítit. Netuším. Takže se v Polsku sice napsalo něco ve smyslu, že nejsem velikostně standardní holka z plakátu, ale že mi to i tak sluší, nebo že jsem oblečením podtrhla křivky. Zatímco tady se psalo, že jsem jak dva polské tiráky, praská pode mnou pódium, že jsem slonice a podobně. I v Polsku se divili, že...

...zbytek článku, kde se dále dočtete, jaké následky měla na zpěvačku kritika, jak trávila lockdown a jak ji změnilo mateřství, najdete v SRPNOVÉ MARIANNE.

Info ikona
SRPNOVÁ MARIANNE
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion