Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Vánoce a romantika patří k sobě. Je ale vhodné vyrazit v tomto období na první rande?

V televizi běží Láska nebeská, venku jsou rozvícena světýlka, která vytvářejí jakési útulno, no a do toho je nasněženo. Štědrý den se kvapem blíží a romantické atmosféry je všude plno. Až si člověk říká, že vyrazit v tom všem na první schůzku by mohlo působit jako moc velký kýč. Že jen ta nabídka by toho druhého jistě odradila. Ve skutečnosti to ale vůbec zvláštní není. Naopak, má to své určité výhody.

Tereza Čaladi | 19. 12. 2022

Když je člověk single, mohou Vánoce působit trochu smutně. Sám u stromečku. Nebo s rodinou, kde je i jeho mladší sestra s manželem. Ale zároveň tento člověk může mít pocit, že vyrazit na první rande o Vánocích může působit příliš zoufale, nebo že to bude až moc kýčovitě romantické. Pokud je to vás případ, pak se ale vůbec nemusíte bát. Není to totiž tak docela pravda.

Dle majitelky seznamovací agentury Date2k a odbornice na seznamování Kristýny Mertlové si mnoho lidí (a to dokonce i těch, kteří jsou ve svém single stavu spokojení) s magickou atmosférou uvědomí, že vlastně jsou sami a nemají toho partnera, se kterým mohou tento kouzelný čas sdílet. A že možná budou pod vánočním stromkem (zase) sami nebo že budou muset na rodinné oslavě vysvětlovat, proč pořád nikoho nemají. A že jim to vlastně nevyhovuje. Proto pravidelně před Vánoci a koncem roku roste počet aktivních uživatelů seznamek.

Mohlo by se vám líbit

KVÍZ: Jak dobře znáte české vánoční tradice, zvyky a pranostiky?

Vánoce se pojí s pohodou a mírem, ale také mnoha tradicemi. My si pro vás připravili jejich přehled i test, jak dobře se v nich vyznáte.
marianne.cz

První rande o Vánocích je přeci jen něčím specifické

Je přirozené, že pokud jdete na úplně první schůzku, a k tomu o Vánocích, vyvolá to ve vás spoustu otázek. Očekává se nějaký dárek? Pokud půjde první rande dobře a vás čeká nějaký vánoční večírek, je vhodné toho druhého pozvat? A co teprve když víte, že oba budete sami na Vánoce? Nebo co když to půjde dobře a vy spolu budete chtít být na Silvestra? Je to moc brzy? Podle námi oslovené odbornice by se člověk v těchto situacích měl řídit svou intuicí a rozhodně se netlačit do ničeho, o čem nejste sami přesvědčeni.

Především ale doporučuje dodržovat stále stejná pravidla bezpečného randění, jako kdykoliv jindy. Tedy zvolit veřejné místo a nikomu nedávat svou adresu. A pokud se ukáže, že daná osoba neodpovídá svému profilu ze seznamky, raději rovnou zmizet. „Stejně tak ale pozor na velká „gesta“ nebo „hlášky“. První rande, i to vážně úžasné, není moment, kdy byste měli řešit vaše představy o založení rodiny nebo kde spolu budete trávit příští Vánoce. Pozor, ani Silvestr. Je to opravdu ‚oťukávací schůzka‘, ale pokud by byla úspěšná, je ideální v randění pokračovat. A nakonec do Silvestra jde ještě minimálně jednu/dvě schůzky zvládnout a třeba i do Nového roku vstupovat společně. Ale pozor na tlačení na pilu,“ dodává Mertlová.

A co je tou největší výhodou prvního rande o Vánocích? Kouzelná atmosféra, která probudí romantickou duši snad v každém. Což může vést k tomu, že se dotyční sobě navzájem více otevřou. Vedle toho je také výhodou, že v období svátků obvykle bývá méně práce, takže tu je více volného času na randění a poznávání se.

Kam vyrazit

Teď, když tedy víte, že první rande o Vánocích je naprosto v pořádku, už zbývá jen vymyslet, kde ho uskutečnit. U první schůzky je obvykle dobré, pokud je kratší. Vyzkoušet tak můžete následovné.

  • Bruslení

V prosinci téměř ve všech městech vyrostou na ulicích kluziště. Ta jsou naprosto perfektní. Nejenom že na bruslích nebudete příliš dlouho. Budete mít i nějakou aktivitu, takže vše nebude stát pouze na povídání si. Navíc se můžete vzájemně přidržovat.

  • Vánoční kino

Jistě jste již slyšeli o pražském kině, do kterého vstupujete skříní jako v Narnii. Za nimi na vás čeká pohodlné sezení, zimní výzdoba, svařák, popcorn a nějaký vánoční film.

  • Trhy

Jednou z nejjednoduších variant je samozřejmě vyrazit se podívat na trhy. Tam si můžete vzít do ruky nějaký horký nápoj, procházet se a poznávat se.

  • Vánoční světýlka

A pokud nechcete přímo na trhy, můžete zvolit různá místa proslulá svou světelnou výzdobou. V menších městech například projít nejlépe osvětlené domy (ale ne ty v temných osamocených uličkách!). V Praze se můžete vydat například do areálu Žluté lázně.

  • Sáňkování

A pokud chcete být originální, můžete zkusit i sáňkování. Jen ať se nenudíte.

Mohlo by se vám líbit

Nový český snímek a návrat Lásky nebeské aneb Vánoční filmy roku 2022

Je tu první advent a to si žádá navození vánoční atmosféry. K té kromě cukroví a svařáku zaručeně patří i pohoda u televize. A letos si na ní můžete pustit hned několik skvělých vánočních novinek.
marianne.cz

Důkaz, že se první rande v období Vánoc vyplácí

Jestli-li i přesto všechno skeptičtí a stále máte za to, že první rande o Vánocích není úplně to pravé ořechové, máme pro vás důkaz v podobě příběhu. Je pravý a ne převzatý z žádného filmu. Jedná se o historku tehdy budoucí CEO a zakladatelky seznamovací agentury Date2k, která je i autorkou konceptu neziskové online seznamky (nejen) pro handicapované TvojeLaska.cz – Kristýny Mertlové. „Přesně 12. prosince před devíti lety jsem měla domluvené první rande na slepo s jistým matematikem. A vůbec se mi tam nechtělo. Neměla jsem náladu se oblékat, malovat a už vůbec jsem nebyla zvědavá na další nepovedenou první schůzku, ze kterého budu chtít utíkat hned po prvních pěti minutách, ale ze slušnosti tam strávím dalších pětapadesát. Ale moje sestra mne přesvědčila, že to bude fajn a ať tomu dám šanci. Že v nejhorším si dám dobrou večeři. A bylo to to nejlepší první rande mého života. A vlastně to poslední,“ uzavírá.

Mohlo by se vám líbit

Čím potěšit svou partnerku nebo partnera pod stromečkem

Vánoce už vykukují zpoza rohu, a to znamená jediné – nákupní centra praskají ve švech! Pokud chcete předejít bezcílnému bloumání od obchodu k obchodu, pak pro vás máme malý dárkový manuál. Načerpejte s jeho pomocí inspiraci, a následně už vyrazte do obchodu s jasným cílem.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Zábava
Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Zábava
Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky