Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Zábavné aktivity pro celou rodinu: Dubaj baví malé i velké

Léto se blíží a to znamená, že drtivá většina z nás začíná přemýšlet nad tím, kam letos vyrazit na dovolenou. Pokud hledáte destinaci, kde se spolehlivě zabaví celá vaše rodina, zaručenou jistotou je Dubaj. Věřte tomu, že tato destinace okouzlí jak rodiče, tak děti. A to od těch nejmenších, až po ty největší.

Aneta Akgül | 17. 04. 2024

Zábava pro všechny - od těch nejmenších, až po ty největší

Trávení času na pláži a v moři je sice zábava, ale některé děti se začnou brzy nudit. A to především ty nejmenší. Právě pro ty, ale nejen pro ně, má Dubaj přichystané to nejkrásnější dobrodružství, na které jen tak nezapomenou. A rodiče si mohou být jistí, že po takové zábavě budou jejich děti večer usínat štěstím a vyčerpáním.

KidZania je kryté hřiště, vhodné pro děti od 2 do 16 let, nacházející se uvnitř obchodního centra Dubai Mall. Nejedná se ale o ledajaké dětské hřiště. Tento komplex nabízí nejrůznější realistické sestavy a koncepty, které nejen, že děti baví, ale zároveň je vzdělávají. Děti se tak zábavnou formou seznámí s více než 70 různými profesemi a poznají skutečný svět, který na ně čeká.

Pro milovníky horských drah, kolotočů a nejrůznějších atrakcí pak Dubaj nabízí nezapomenutelné dobrodružství v zábavním komplexu Dubai Parks and Resorts, ve kterém se nachází například Motiongate, Bollywood parks nebo Legoland. Po pořádném vyřádění na horských dráhách a kolotočích si následně můžete odpočinout v bulváru Riverland, který nabízí širokou škálu restaurací, ze kterých si vybere opravdu každý. Věřte tomu, že na své si zde nepřijdou pouze děti, ale také dospělí, kterým park umožní zapomenout na starosti každodenního života a alespoň na malou chvíli se vrátit zpět do dětských let. Pro nadšence (ale nejen ty) do fotbalového světa byl v Dubaji začátkem dubna otevřen také první tematický park týmu Real Madrid na světě. Zde mohou návštěvníci vyzkoušet až 40 různých atrakcí, které všem fanouškům týmu Real Madrid dokonale přiblíží atmosféru fotbalového ducha.

 

Info ikona
Zábavní park
Mohlo by se vám líbit

KVÍZ: Poznáte evropské město podle významné památky? Otestujte svoje znalosti

Máte rádi cestování a především si užíváte objevování velkých evropských měst a těch nejznámějších památek? V tom případě je tenhle kvíz přímo pro vás. Otestujte se a zjistěte, zda máte dostatečně velký přehled o evropských městech a významných památkách, nebo jestli byste se neměli vydat na další výlet a doplnit si vědomosti.
marianne.cz

Rozmanité možnosti pro malé i velké objevitele

Pakliže jsou pro vás zábavní parky a hřiště příliš divokou formou zábavy, nebojte se. Dubaj nabízí dokonalé možnosti i pro vás. Navštivte například Miracle Garden, největší přírodní květinovou zahradu na světě o rozloze 72 tisíc metrů čtverečních. Objevíte zde zázračný kvetoucí svět, na který jen tak nezapomenete. Narazíte zde na více než 150 milionů květin, které jsou vysázené do nejrůznějších tvarů. Narazíte tak třeba na budovy, dopravní prostředky a nejrůznější tvary tvořené pouze z květin. Navštívit můžete i tropický deštný prales The Green Planet, což je biokoutek, ve kterém naleznete více než 3000 rostlin, ptáků a různých živočichů. Pro malé i velké pozorovatele a objevitele se jedná o nezapomenutelný zážitek. Můžete si totiž vyzkoušet také přespání v deštném pralese, šnorchlování s piraněmi, nebo se dokonce můžete na jeden den stát ošetřovatelem v Zoo. 

 

Info ikona
Dubai

Prozkoumejte celý svět na jednom místě

A pro ty, kteří jsou nadšenými cestovateli tělem i duší, nabízí Dubaj celý svět na jednom místě - ano, právě celý svět totiž naleznete v Global Village, která spojuje 90 kultur představených v 27 pavilonech z celého světa. Návštěvníci tak mohou během jediného dne poznat nejrůznější kultury, zvyky, nebo třeba tradiční pochoutky ze všech koutů naší planety.

 

Mohlo by se vám líbit

Počasí láká na první jarní výlety, co si sbalit na cestu?

Jaro je tu a s ním i ideální čas pro první výlety po České republice. Ať už plánujete víkendový výlet do přírody, nebo objevování historických památek, správná svačinka vás udrží v dobré náladě a při plné síle. To platí dvojnásob, pokud cestujete s dětmi. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak vše naplánovat a co si vzít sebou, aby váš výlet proběhl hladce a opravdu příjemně.
marianne.cz

Den plný zábavy pro celou rodinu

Jaká forma zábavy je nejlepší, když toužíte po ochlazení od zářivých paprsků dubajského slunce, ale zároveň si chcete užít den plný dobrodružství? Máme pro vás to nejlepší řešení - vyražte do aquaparku. Vodní park Wild Wadi se chlubí rekordem za největší počet tobogánů na světě. Po celém dni stráveném ve Wild Wadi padnete večer do postele příjemnou únavou - a to jak vy, tak vaše děti.

 

Info ikona
Dubai

Související články

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování

5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování

Zábava
Dovolenkové čtení 2024: 5 tipů na knihy, které by vám letos neměly chybět v plážové tašce

Dovolenkové čtení 2024: 5 tipů na knihy, které by vám letos neměly chybět v plážové tašce

Zábava
Cestujte s dětmi po Evropě: V těchto 4 městech najdou vyžití malí i velcí

Cestujte s dětmi po Evropě: V těchto 4 městech najdou vyžití malí i velcí

Zábava
Květnový úplněk podle čísel a hvězd: Pozor na zbrklé jednání a následky, které mohou mrzet

Květnový úplněk podle čísel a hvězd: Pozor na zbrklé jednání a následky, které mohou mrzet