Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Intuitivní seznamování aneb Způsob, díky kterému konečně najdete životní lásku

Vyzkoušela jste v posledních měsících všechny seznamovací aplikace světa? Nečekala jste ani vteřinu a po rozvolňování vtrhla do prvního baru ve městě? Nebo se už rok urputně snažíte, aby si vašeho zájmu všiml kolega? Je nejvyšší čas sundat nohu z plynu a naučit se, že kouzlo trvalých vztahů tkví v intuitivním seznamování.

Říká se, že práce kvapná, málo platná. V oblasti seznamování můžeme přísloví lehce poupravit na – snaha kvapná, málo platná. Čím více totiž toužíme po partnerovi, tím častěji končíme uplakané a zklamané z toho, že se nám seznámit nedaří. Samotnou korunku tomu nasazují seznamovací aplikace, které v mnohých vzbuzují pocit, že seznamování nikdy nebylo jednodušší.

Vždyť si stačí vyhradit hodinu denně, pohodlně usednout na gauč a probírat se mezi stovkami tváří. Následně dát zajímavému muži „lajk“ a ruka je v rukávu! Bohužel, teorie randění přes seznamovací aplikace se od reality v mnohém liší. A tak není nic výjimečného, když je plocha mobilního telefonu prošpikovaná seznamovacími aplikacemi, ale pan Božský je stále v nedohlednu. Následně člověk rychle propadne stavu trudomyslnosti, zoufalství či pocitu méněcennosti. A to rozhodně není ideální rozpoložení pro hledání životního partnera. Odborníci dokonce tento stav popisují jako dating burnout (randící vyhoření).

Mohlo by se vám líbit

Jak si do svého života přitáhnout lásku?

Najít lásku svých snů je občas jednodušší, než byste si mysleli. Stačí, když do svého každodenního života přizvete pět pravidel.
marianne.cz

Seznamování jako (ne)celodenní aktivita

Pokud patříte k nadšeným uživatelům seznamovacích aplikací, pak jistě víte, že čas u obrazovky plné cizích obličejů ubíhá zběsilým tempem. Navíc jde o aplikaci, která vám kdykoliv a kdekoliv může vyplnit volnou chvíli. A tak se poměrně často stává, že si lidé hledají svého celoživotního partnera při čekání na autobus, ve frontě v supermarketu nebo v čekárně u zubaře. Tedy na místech, která nemají nic společného s romantikou a seznamovací atmosférou.

I proto je důležité nad používáním seznamovacích aplikací přemýšlet a věnovat jim pouze čas, který si doopravdy zaslouží. V ideálním případě si sami stanovte časový limit, během kterého chcete brouzdat mezi neznámými tvářemi. Psycholožka Julie Bartzová doporučuje patnáct až dvacet minut denně, avšak nic nebrání tomu, abyste tento čas o trošku prodloužili či zkrátili.

Info ikona
Láska

Intuitivní seznamování jako řešení

Možná jste už zaslechli pojem intuitivní stravování, tedy stravovací návyk, při kterém posloucháte své tělo a stravujete se tak, jak uznáte za vhodné. Žádné zběsilé diety, žádný tlak na dokonalou postavu. A obdobným způsobem můžeme přistupovat také k seznamování. „Tento koncept je sice stejně jednoduchý jako intuitivní stravování, ale často vyžaduje rozsáhlé vnitřní a behaviorální změny,“ říká Bartzová pro Psychology Today. Odměnou vám následně bude vnitřní klid, potěšení ze seznamování, a také zvýšení šance, že doopravdy potkáte vysněného partnera. Ostatně všichni víme, že láska přichází ve chvíli, kdy ji nejméně očekáváme, a především netlačíme na pilu.

Ptáte se, jak intuitivní seznamování vypadá v praxi? Bohužel, neexistuje jednotný návod, díky kterému si tento koncept lusknutím prstu osvojíte. Naopak jde o dlouhodobý proces, během kterého se pomalu budete učit, jak ze seznamování nedělat prioritu číslo jedna. Podle psycholožky Bartzové je klíčem k úspěchu to, když single období nebudete vnímat jako tragédii. „Být nezadaný je skvělá příležitost k tomu, abyste se o sebe co nejlépe starali, byli k sobě laskaví a naučili se cítit komfortně i ve chvílích, kdy jste sami,“ míní pro Psychology Today. Možná to zní jako klišé, ale doopravdy se vyplatí, když si od seznamování dáte na chvilku „oraz“ a veškerou energii budete věnovat pouze sami sobě.

Mohlo by se vám líbit

Není láska jako láska aneb Znáte všechny druhy lásky?

„Miluju tě!“ řekl jí s roztřeseným hlasem a bylo vidět, že má srdce na dlani. „Taky tě mám ráda,“ odpověděla chladně a dodala: „jako kamaráda.“ Ano, láska může mít skutečně různé formy a věděli to velmi dobře už staří Řekové.
marianne.cz

Související články

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Životní styl
Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Životní styl
Jarní Apetit piknik v Grébovce: Připravte se na nezapomenutelný kulinářský zážitek

Jarní Apetit piknik v Grébovce: Připravte se na nezapomenutelný kulinářský zážitek

Životní styl
Zdravě, chutně a zároveň rychle? Zkuste tyto 4 recepty a uvařte výborný oběd pro celou rodinu

Zdravě, chutně a zároveň rychle? Zkuste tyto 4 recepty a uvařte výborný oběd pro celou rodinu