Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Jak si o víkendu skutečně odpočinout?

Info ikona
Relax

Známe to všichni. Od pondělí se nemůžeme dočkat pátečního odpoledne a volné soboty. Jenže opojnou víkendovou náladu v mžiku nahradí nedělní trudomyslnost, se kterou ruku v ruce přichází konec víkendu. Je vůbec možné, abychom si užili víkend plnými doušky?

Užít si víkend, a zároveň načerpat potřebnou energii! Pokud dlouho lovíte v paměti, kdy jste naposledy zažili relaxační víkend, pak nezoufejte – nejste v tom sami. Pro většinu lidí se víkendové dny nesou ve znamení shonu, úklidu, dohánění restů z pracovního týdne, rodinných návštěv nebo vyvařování na další týden. Rozhodně tedy neděláme činnosti, u kterých bychom si odpočinuli a alespoň na malý moment „vypnuli“. Přesto je dobré, když si čas od času naordinujeme ryze odpočinkový víkend, takový, během kterého zapomeneme na všechny starosti a problémy. Ptáte se, jak na to?

Mohlo by se vám líbit

Žijete jenom o víkendu? Možná si zahráváte se syndromem vyhoření

Ruku na srdce, každý z nás se těší na víkend. Pravdou ale zůstává, že ve společnosti najdeme lidi, jejichž život je jenom o přetrpění pracovního týdne a úmorném čekání na páteční odpoledne. Pokud je vám tento scénář povědomý, nepodceňujte svou touhu po víkendu. Možná naznačuje mnohem vážnější problém, který má co do činění se syndromem vyhoření.
marianne.cz

Zapomeňte na zaneprázdněnost

Mnoho z nás má pocit, že o víkendu bychom měli střídat jednu aktivitu za druhou. Budíček, příprava snídaně pro celou rodinu, úklid domu, výlet, návštěva rodičů a prarodičů, sportovní aktivita a večerní grilovačka! Přesně tak vypadá „ideální“ víkendový program většina z nás. Ve skutečnosti ale nikde není psáno, že musíme každou vteřinu z našeho víkendu využít na maximum.

„Osvoboďte se od představy, že o víkendu musíte být zaneprázdnění. A především neporovnávejte své aktivity s aktivitami ostatních lidí,“ apeluje terapeutka Jodie Cariss a dodává, že byste se měli naladit na činnost, kterou aktuálně potřebuje vaše duše i tělo. Běžte na procházku, čtěte si knihu, objednejte si pizzu k obědu nebo pro jednou vynechte sobotní úklid. Jednoduše řečeno, je jenom na vás, jaký víkendový program si zvolíte.

Odměňte se

Přežili jste první čtyři měsíce roku 2022, a to je bezesporu důvod k oslavě! Proč tedy nevyužít tento víkend k oslavě života nebo letošního jara? Nebojte se, rozhodně po vás nechceme, abyste pořádali oslavu pro třicet hostů. Spíše jde o to, abyste odměnili sami sebe a vytvořili si krásný den na míru. Někdo může oslavovat ve skvělé restauraci, někdo vyrazí na nákupy nebo do kina. Možností, jak si užít den a oslavit život, je nespočet. Pouze myslete na to, abyste si u „oslavné“ aktivity skutečně odpočinuli a načerpali síly do dalších měsíců letošního roku.

Info ikona
Víkend

Zaměřeno na emoce

Když jsme velmi zaneprázdnění, může se stát, že začneme zcela ignorovat své emoce. Podle terapeutky Jodie Cariss je ale velmi důležité, abychom si čas od času dokázali sednout a „pouze“ se zaměřili na to, co právě cítíme. „Ujistěte se, že si během víkendu vyhradíte čas, který budete věnovat pouze sobě a svým pocitům. Díky tomu si všimnete, jak se vám skutečně daří a co vaše duše potřebuje ke štěstí,“ radí terapeutka. Případně si můžete vzít k ruce deník, do kterého zapíšete všechny své radosti a starosti.

Zdroj: stylist.co.uk

Mohlo by se vám líbit

Tip na víkend: Jak zahnat dlouhou chvíli?

Nudu zvládnete i bez medvídka mývala.
marianne.cz