Pojďme si to ujasnit: nezadaný není ekvivalent ke slovu nešťastný

Tereza Čaladi | 10/11/2022
žena
Foto: GettyImages

Přidejte si Marianne do oblíbených na Google zprávách

„Dneska je den nezadaných. To pro tebe musí být těžké.“ A nebo také ne! To, že je někdo sám, nutně neznamená, že je chudinkou, na kterou nikdo nezbyl. Single život je taky život a vůbec ne špatný. Naopak, plný příležitostí.

Když je vám okolo třiceti a někdo zjistí, že nemáte partnera, lidé se obvykle zarazí, překvapeně vykulí oči a jakmile tuto informaci vstřebají, spustí smršť konejšivých slov typu „on se určitě někdo objeví, neboj“, „přijde to, když to budeš nejmíň čekat“ nebo „já věřím, že si najdeš někoho fajn“. A soucitně vám položí ruku na rameno. Málokdy je ovšem napadne, že jste sama z vlastní volby, ne kvůli tomu, že na vás nikdo nezbyl.

Jistě, není to tak vždy. Někdo se snaží roky aktivně někoho najít a nemůže se na něj usmát štěstí. Jiní se přesouvají z jednoho toxického vztahu do dalšího, stále to zkoušejí, ale ne a ne se z téhle smyčky vymotat. Ale jsou tu i ti singles, kteří dotazujícím oplatí jejich zaražený výraz a vychrlí ze sebe, „počkej, počkej, já tím nechtěla říct, že můj život je v troskách.“

Lidé zapomínají, že se nezadaným neříká „svobodní“ bezdůvodně. Mají obrovskou volnost. Mohou flirtovat, randit (a že moderní randění nabízí pestrou škálu zábavy – aplikace, speed dating, zájezdové seznamky a tak podobně), mají čas pro sebe, nemusí se dohadovat ohledně toho, co si uvaří doma k večeři, kam pojedou na dovolenou, nebo jestli je dobrý nápad pořídit si dalšího psa.

Dva lidé na rande
Offline akce pro nezadané aneb Kde potkat svého budoucího partnera

I tak váháte, proč by někdo chtěl být sám? Roli zde může hrát spoustu faktorů. Jedním z nich rozhodně je ten, že se právě s někým rozešel, má teď tak zlomené srdce a potřebuje se z toho vzpamatovat, posilnit se. Pokud mu do života vstoupí někdo, kdo mu (i když třeba neúmyslně) znovu ublíží, srazí ho to ještě víc. Tenhle člověk to ví a snaží se tomu vyhnout. Dalším důvodem může být to, že se chce nyní zkrátka věnovat sám sobě – například cestovat, začít sportovat. Proč by měl být ve vztahu, když bude žít každý měsíc jinde, nebo mít týdenní cvičící dvoufázový plán a minimum času na partnera? A v neposlední řadě může být sám, protože chce.

Je velký rozdíl mezi tím, že je někdo sám, nebo že je osamělý. A ti, co jsou sami (čtěte bez partnera), nemusí být vždy chudinky. Věřte, že někteří z nich si mohou z nápadníků vybírat! Ale tak nějak je teď jednoduše nechtějí. Upřímně – myslíte si, že by Zac Efron byl sám, kdyby nechtěl?

Mnoho lidí zapomíná, že vztah je sice hezký, jelikož máte někoho, kdo vás objeme a podrží, když vám není nejlíp, ale že je to zároveň práce, která nikdy nekončí. Jak ve více rozhovorech zmínil párový terapeut Jan Vojtko.

Navíc není úplně jednoduché najít k sobě někoho, s kým si budete rozumět, mít si co říct, cítit se dobře, mít stejné hodnoty, vidiny do budoucnosti, nějaké společné záliby...zkrátka někoho kompatibilního. A pokud se o vztah pokoušíte s někým, kdo takový není, tak je to ještě o to složitější. Spoustu párů to i tak zkouší a nezadané svými historkami od vztahů akorát více odrazují.

Ať jste tedy sami a hledající se, sami a tak vám to vyhovuje, či sami snažící se navázat vztah, neřešte, co vám říkají druzí, soustřeďte se na to, ať jste hlavně spokojení vy. Šťastný den nezadaných!

Deník Bridget Jones
4 výhody, které přináší single život

Marianne Talk s ženou, která vydělává na OnlyFans

vztahy

Nejčtenější články

Omlazující triky Heleny Vondráčkové na prahu 80: Její vizážista prozrazuje krém, na který nedá dopustit, i jednu tajnou zbraň

Kvíz: Jak dobře znáte Českou republiku? Ověřte si, zda byste se svými vědomostmi obstáli ve školních lavicích

Lékařka Kateřina Cajthamlová o hubnutí: Nenechte se šikanovat! Ženy nepotřebují být vychrtlé, ale zdravé

Doporučujeme

Načíst další

Mohlo by se vám líbit

Marianne Bydlení