Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Pojďme si to ujasnit: nezadaný není ekvivalent ke slovu nešťastný

Info ikona
žena

„Dneska je den nezadaných. To pro tebe musí být těžké.“ A nebo také ne! To, že je někdo sám, nutně neznamená, že je chudinkou, na kterou nikdo nezbyl. Single život je taky život a vůbec ne špatný. Naopak, plný příležitostí.

Tereza Čaladi | 11. 11. 2022

Když je vám okolo třiceti a někdo zjistí, že nemáte partnera, lidé se obvykle zarazí, překvapeně vykulí oči a jakmile tuto informaci vstřebají, spustí smršť konejšivých slov typu „on se určitě někdo objeví, neboj“, „přijde to, když to budeš nejmíň čekat“ nebo „já věřím, že si najdeš někoho fajn“. A soucitně vám položí ruku na rameno. Málokdy je ovšem napadne, že jste sama z vlastní volby, ne kvůli tomu, že na vás nikdo nezbyl.

Jistě, není to tak vždy. Někdo se snaží roky aktivně někoho najít a nemůže se na něj usmát štěstí. Jiní se přesouvají z jednoho toxického vztahu do dalšího, stále to zkoušejí, ale ne a ne se z téhle smyčky vymotat. Ale jsou tu i ti singles, kteří dotazujícím oplatí jejich zaražený výraz a vychrlí ze sebe, „počkej, počkej, já tím nechtěla říct, že můj život je v troskách.“

Lidé zapomínají, že se nezadaným neříká „svobodní“ bezdůvodně. Mají obrovskou volnost. Mohou flirtovat, randit (a že moderní randění nabízí pestrou škálu zábavy – aplikace, speed dating, zájezdové seznamky a tak podobně), mají čas pro sebe, nemusí se dohadovat ohledně toho, co si uvaří doma k večeři, kam pojedou na dovolenou, nebo jestli je dobrý nápad pořídit si dalšího psa.

Mohlo by se vám líbit

Offline akce pro nezadané aneb Kde potkat svého budoucího partnera

Pokud se chcete s někým potkat, ale už vás nebaví seznamovací aplikace, máme pro vás skvělou zprávu. Existuje nemálo událostí pořádaných za tímto účelem. Garantujeme vám, že jakmile se o nich dozví ti ve vztazích, budou vám závidět, i když jsou šťastně zadaní.
marianne.cz

I tak váháte, proč by někdo chtěl být sám? Roli zde může hrát spoustu faktorů. Jedním z nich rozhodně je ten, že se právě s někým rozešel, má teď tak zlomené srdce a potřebuje se z toho vzpamatovat, posilnit se. Pokud mu do života vstoupí někdo, kdo mu (i když třeba neúmyslně) znovu ublíží, srazí ho to ještě víc. Tenhle člověk to ví a snaží se tomu vyhnout. Dalším důvodem může být to, že se chce nyní zkrátka věnovat sám sobě – například cestovat, začít sportovat. Proč by měl být ve vztahu, když bude žít každý měsíc jinde, nebo mít týdenní cvičící dvoufázový plán a minimum času na partnera? A v neposlední řadě může být sám, protože chce.

Je velký rozdíl mezi tím, že je někdo sám, nebo že je osamělý. A ti, co jsou sami (čtěte bez partnera), nemusí být vždy chudinky. Věřte, že někteří z nich si mohou z nápadníků vybírat! Ale tak nějak je teď jednoduše nechtějí. Upřímně – myslíte si, že by Zac Efron byl sám, kdyby nechtěl?

Mnoho lidí zapomíná, že vztah je sice hezký, jelikož máte někoho, kdo vás objeme a podrží, když vám není nejlíp, ale že je to zároveň práce, která nikdy nekončí. Jak ve více rozhovorech zmínil párový terapeut Jan Vojtko.

Navíc není úplně jednoduché najít k sobě někoho, s kým si budete rozumět, mít si co říct, cítit se dobře, mít stejné hodnoty, vidiny do budoucnosti, nějaké společné záliby...zkrátka někoho kompatibilního. A pokud se o vztah pokoušíte s někým, kdo takový není, tak je to ještě o to složitější. Spoustu párů to i tak zkouší a nezadané svými historkami od vztahů akorát více odrazují.

Ať jste tedy sami a hledající se, sami a tak vám to vyhovuje, či sami snažící se navázat vztah, neřešte, co vám říkají druzí, soustřeďte se na to, ať jste hlavně spokojení vy. Šťastný den nezadaných!

Mohlo by se vám líbit

4 výhody, které přináší single život

Budete možná překvapeni, jak velký pozitivní dopad může život o samotě mít. Vždyť i jedna z lekcí, které jsme se naučili od legendární Bridget Jones je, že být nezadaná je naprosto OK! Tak nečekejte, že najdete své štěstí u druhých a začněte hledat u sebe.
marianne.cz
Zdroj článku