Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Životní styl

Školní jídelna na úrovni aneb Na čem si pochutnává Charlotte s Georgem?

Info ikona
Děti

Buchtičky se šodó, koprová omáčka s houskovým knedlíkem, sladká rýže se švestkami, ale také všemi nenáviděná „univerzální hnědá omáčka“. Zatímco jeden den si malí strávníci pochutnají na skvělém obědu, druhý den čelí tvrdému hovězímu masu s nepříliš oblíbenou znojemskou omáčkou. Pokud jste se domnívali, že podobnou zkušenost se školní jídelnou má většina dětí po celém světě, pak jste se pletli. 

Promotion
Promotion
Alžběta Rybářová | 5. 09. 2021

Londýnská škola Thomas’s London Day School je v hledáčku všech, kteří napjatě sledují život vévodkyně a vévody z Cambridge. Kate s Williamem se totiž rozhodli, že právě do Thomas’s London Day School pošlou svá dítka princeznu Charlotte a prince George. Věříme, že škola vyniká svým výukovým plánem, školními aktivitami i vysokou úrovní učitelů, avšak ruku na srdce – nejvíce nás zaujal školní jídelníček, který by si z fleku zasloužil michelinskou hvězdu.

Královské menu

Všichni víme, že s prázdným žaludkem vědomosti do hlavy nelezou, a tak není divu, že školní jídelna nabízí svým žákům ranní svačinku v podobě organického mléka, vody a ovoce. Následný oběd se skládá z polévky s čerstvým pečivem, hlavního chodu a dezertu. Nutno podotknout, že žáci mají na výběr ze čtyř variací hlavního jídla - proteinové, rybí, veganské/vegetariánské a bezlepkové/bezlaktózové.

Pokud nahlédneme do školního jídelníčku, pak zjistíme, že Charlotte s Georgem si v posledních týdnech mohli pochutnat na francouzské cibulové polévce, lososovi s bramborami gratin dauphinois, celozrnných těstovinách, středomořském kuskusu či pečené makrele podávané na lůžku z čočky. Sladkou tečkou bylo ovocné smoothie, plátky čerstvého melounu a ananasu s bio jogurtem nebo borůvkové mini muffiny servírované s čerstvými jahodami. Mňam.

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion