Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rodina a děti

Ze života královské rodiny: Princezna Charlotte je jako starší sestra velmi ochranářská

Info ikona
princ Louis a princezna Charlotte

Možná je teprve osmiletou princeznou, ale pro své bratry je jako královna. Často jim říká, co mají dělat, kde mají stát nebo nestát, a opravuje je, pokud udělají chybu...zejména svého mladšího bratra, prince Louise.

Tereza Čaladi | 4. 01. 2024

Zatímco princezna Charlotte a její starší desetiletý bratr George si jsou blízcí, nad svým mladším bráškou, pětiletým princem Louisem, drží ochranitelskou ruku. Vzhledem k jeho věku není překvapivé, že občas provede nějakou „neplechu“. Často se jedná o vtipné obličeje, kterými proslul během oslav platinového jubilea, a sice 70 let královny Alžběty II. na trůnu, a zopakoval je loni při korunovace svého dědečka.

Během korunovačního víkendu se zúčastnily královské děti se svými rodiči dobrovolnictví v rámci akce The Big Help Out a tam jedna z dobrovolnic zaznamenala, jak svému mladšímu bráškovi princezna Charlotte radí, ale zároveň ho opravuje.Nedělej to, Louisi! Takové věci...“ popsala v květnu dobrovolnice Anne Edwards magazínu Marie Claire a dodala, že bylo milé vidět, jak je Walesské trio tak nadšené z dobrovolnictví. „Jako normální děti," dodala.

To, že se děti prince a princezny z Walesu chovají jako „normální děti“, potvrdil i fotograf Josh Shinner, který je autorem jejich vánoční fotografie. „Bylo mi velkým potěšením fotit letos prince a princeznu z Walesu a jejich rodinu na vánoční portrét. Bylo to bezpochyby jedno z nejuvolněnějších a nejpříjemnějších focení, jaké jsem kdy měl, a teď mám úplně novou sadu vtipů, které jsou díky jejich dětem na mé úrovni…" napsal na svém Instagramu. Zároveň ale i v téhle kompozici se ukázalo postavení Charlotte v rodině. Původně fotograf navrhl, že na vánoční fotografii budou Charlotte a Louis sedět spolu na židli, nakonec je ale právě Charlotte středem záběru (fotografii najdete v galerii). A její sebevědomý úsměv mluví za vše.

Mohlo by se vám líbit

Princ Louis k Charlotte vzhlíží

Princezna svého bratra ale stále nekárá, naopak i ji někdy rozesměje. Princ Louis je totiž kromě jiného typické třetí dítě a na poslední slavnosti neodolal a na vánoční bohoslužbě sfoukl svíčku své sestry, když odcházeli. Namísto toho, aby se na něj naštvala, se na něj ale jenom sladce usmála a on jí úsměv opětoval.

To vypovídá o tom, co zmínil princ William v rozhovoru v roce 2021. V něm prozradil, že jeho pětičlenná rodina ráda poslouchá ráno hudbu a tři děti tančí po domě. Nejvíce nadšená z toho je Charlotte a ještě více, když ji Louis následuje a snaží se dělat to samé, co dělá ona.

Jejich spojení trvá od samého počátku

Spojení starší sestry a malého bratra sahá až k Louisovu narození v dubnu 2018. Narodil se pouhých devět dní předtím, než Charlotte oslavila tři roky. Na fotce, kterou William a Kate zveřejnili k jejím třetím narozeninám, je vyobrazena, jak drží malého Louise na klíně a dává mu sladký polibek na čelo.

Později v tomto roce je na fotografii ze křtu prince Louise vidět, jak se na fotce všichni ostatní dívají do fotoaparátu a usmívají se, ale Charlotte? Pyšná velká sestra má oči jen pro svého mladšího bratra, když na něj láskyplně hledí a drží ho za ruku.

Princezna Charlotte a princ Louis
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku