Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rodina a děti

Ze života královské rodiny: Princezna Charlotte je jako starší sestra velmi ochranářská

Možná je teprve osmiletou princeznou, ale pro své bratry je jako královna. Často jim říká, co mají dělat, kde mají stát nebo nestát, a opravuje je, pokud udělají chybu...zejména svého mladšího bratra, prince Louise.

Tereza Čaladi | 4. 01. 2024

Zatímco princezna Charlotte a její starší desetiletý bratr George si jsou blízcí, nad svým mladším bráškou, pětiletým princem Louisem, drží ochranitelskou ruku. Vzhledem k jeho věku není překvapivé, že občas provede nějakou „neplechu“. Často se jedná o vtipné obličeje, kterými proslul během oslav platinového jubilea, a sice 70 let královny Alžběty II. na trůnu, a zopakoval je loni při korunovace svého dědečka.

Během korunovačního víkendu se zúčastnily královské děti se svými rodiči dobrovolnictví v rámci akce The Big Help Out a tam jedna z dobrovolnic zaznamenala, jak svému mladšímu bráškovi princezna Charlotte radí, ale zároveň ho opravuje.Nedělej to, Louisi! Takové věci...“ popsala v květnu dobrovolnice Anne Edwards magazínu Marie Claire a dodala, že bylo milé vidět, jak je Walesské trio tak nadšené z dobrovolnictví. „Jako normální děti," dodala.

To, že se děti prince a princezny z Walesu chovají jako „normální děti“, potvrdil i fotograf Josh Shinner, který je autorem jejich vánoční fotografie. „Bylo mi velkým potěšením fotit letos prince a princeznu z Walesu a jejich rodinu na vánoční portrét. Bylo to bezpochyby jedno z nejuvolněnějších a nejpříjemnějších focení, jaké jsem kdy měl, a teď mám úplně novou sadu vtipů, které jsou díky jejich dětem na mé úrovni…" napsal na svém Instagramu. Zároveň ale i v téhle kompozici se ukázalo postavení Charlotte v rodině. Původně fotograf navrhl, že na vánoční fotografii budou Charlotte a Louis sedět spolu na židli, nakonec je ale právě Charlotte středem záběru (fotografii najdete v galerii). A její sebevědomý úsměv mluví za vše.

Mohlo by se vám líbit

Jak budou vypadat děti z královské rodiny v dospělosti? AI nám dala odpověď

Královské děti rostou jako z vody a za chvíli budou postupně slavit plnoletost. Než se tak ale stane, vznikají pouhé odhady, jak budou vypadat. A s nimi výrazně pomáhá umělá inteligence. Co ovšem víme jistě, je, že všechny budou pohledné.
marianne.cz

Princ Louis k Charlotte vzhlíží

Princezna svého bratra ale stále nekárá, naopak i ji někdy rozesměje. Princ Louis je totiž kromě jiného typické třetí dítě a na poslední slavnosti neodolal a na vánoční bohoslužbě sfoukl svíčku své sestry, když odcházeli. Namísto toho, aby se na něj naštvala, se na něj ale jenom sladce usmála a on jí úsměv opětoval.

To vypovídá o tom, co zmínil princ William v rozhovoru v roce 2021. V něm prozradil, že jeho pětičlenná rodina ráda poslouchá ráno hudbu a tři děti tančí po domě. Nejvíce nadšená z toho je Charlotte a ještě více, když ji Louis následuje a snaží se dělat to samé, co dělá ona.

Jejich spojení trvá od samého počátku

Spojení starší sestry a malého bratra sahá až k Louisovu narození v dubnu 2018. Narodil se pouhých devět dní předtím, než Charlotte oslavila tři roky. Na fotce, kterou William a Kate zveřejnili k jejím třetím narozeninám, je vyobrazena, jak drží malého Louise na klíně a dává mu sladký polibek na čelo.

Později v tomto roce je na fotografii ze křtu prince Louise vidět, jak se na fotce všichni ostatní dívají do fotoaparátu a usmívají se, ale Charlotte? Pyšná velká sestra má oči jen pro svého mladšího bratra, když na něj láskyplně hledí a drží ho za ruku.

Princezna Charlotte a princ Louis
Mohlo by se vám líbit

35 striktních pravidel, kterými se musí řídit královské děti

Říkáte si, že děti s modrou krví mají bezstarostné, ba přímo královské dětství? Možná vás překvapí, kolik náročných a leckdy předpotopních pravidel musí dodržovat.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Rodina a děti
Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy

Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy

Rodina a děti
Jak se v dospělosti vypořádat s negativními zážitky z dětství: Nebojte se terapie a učte se být sama se sebou

Jak se v dospělosti vypořádat s negativními zážitky z dětství: Nebojte se terapie a učte se být sama se sebou

Rodina a děti
Jak podpořit mladého sportovce k vítězství: Nejdůležitější je týmová spolupráce rodičů

Jak podpořit mladého sportovce k vítězství: Nejdůležitější je týmová spolupráce rodičů

Rodina a děti
Z dítěte budoucím šampionem: Jak skloubit vzdělání a školu se sportem

Z dítěte budoucím šampionem: Jak skloubit vzdělání a školu se sportem