Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Žádné příhody s ex ani telefon na stole aneb Jak se vyhnout faux pas na prvním rande?

Narazili jste po delší době na někoho, na kom vám opravdu záleží, a to poslední, po čem toužíte, je zkazit první schůzku? Nebojte, randění není zas taková věda a pokud dodržíte pár základních doporučení, úspěch vás nemine. Na co si dát pozor na prvním rande?

Veronika Lechnerová | 11. 07. 2022

Telefon odložte hluboko do kabelky

Ve chvíli, kdy schůzka započne, chopte se telefonu a schovejte jej do tašky. Pokud neočekáváte důležitý pracovní e-mail nebo SMS zprávu, vypněte si také upozornění. Zbytečně by vás to mohlo odvádět od vašeho protějšku a věřte, že o to nestojíte nejen vy, ale především druhá strana. Nikdo nemá rád, když se na schůzce místo naslouchání dočká pouze neustálého sledování telefonu. Navíc komunikace je silným afrodiziakem, a právě díky duchaplné konverzaci a aktivnímu naslouchání si můžete partnera získat.

Extravagantní a odvážnou róbu raději nechte doma

Nepochybně chcete být sexy a rozhodně toužíte zaujmout, nicméně až budete vybírat oblečení na první rande, vsaďte spíše na elegantní styl. Pokud alespoň trochu tušíte, kam se svým doprovodem vyrazíte, přizpůsobte výběr outfitu také místu. A jestliže se s partnerem chystáte na romantický výšlap na Petřín, vysoké podpatky raději schovejte pro jinou příležitost. Naopak, pokud jste obdržela pozvánku do luxusní restaurace, nebojte se vytáhnout přiléhavé, avšak decentní šaty. Ozvláštnit je můžete pestrými nebo výraznými doplňky. Ukažte, že jste originální, ale zároveň máte vkus.

S alkoholem opatrně

Patříte-li mezi typy lidí, kteří jsou před první schůzkou opravdu nervózní, dopřejte si takříkajíc na zahřátí jednu skleničku vína nebo piva. Dále ale buďte s alkoholem spíše opatrní. Obzvlášť, pokud jste před večeří či procházkou moc nejedli. Zbytečně by se vám mohl motat jazyk, nebo byste toho na sebe mohli prásknout až dost. Opilost na prvním rande rozhodně není něčím, na co byste chtěli aspirovat. Nejen, že si pokazíte svoje šance, ale také vám nemusí být druhý den zrovna hej.

TIP: Zkuste svou nervozitu zkrotit i jinak než alkoholem. Například si připravte pár témat, o kterých byste chtěla se svým protějškem mluvit, nebo si před rande dopřejte uklidňující masáž.

Mohlo by se vám líbit

Kamarád taky rád: Americký výzkum dokazuje, že přátelství mezi ženou a mužem je nemožné

Možná se vám to už stalo. Jste zadaná, ale v práci potkáte muže, s nímž si dokonale rozumíte. Doříkává za vás vtipy, ví, že čaj si nesladíte, ale kafe ano. Nikdy nezapomene na váš svátek a vždycky si všimne nového účesu. Prostě nejlepší kamarádka, až na to, že je to muž. A bohužel není gay. Je přátelství mezi ženou a mužem opravdu nemožné?
marianne.cz

Zážitky se svými ex vyprávějte raději jindy

Možná, že za sebou máte pár krušných měsíců či let, kdy jste neměli úplně šťastnou ruku při výběru partnera. To však není důvodem, abyste o svých bývalých spustili hned po předkrmu. Vynechte narážky na svoje ex a zároveň se vyvarujte zbytečnému vyptávání na bývalé vašeho doprovodu. Třeba se k tomuto tématu dostanete příště nebo na dalších schůzkách. Ale otvírat tím úplně tu první nebývá nejšťastnější volba.

Podobně ožehavou problematikou jsou také představy o tom, kolik chcete mít dětí, nebo kdy se chcete vdát. Je fajn, že víte, co od dlouhodobého vztahu chcete, nicméně první schůzku lze přirovnat k prvním krůčkům dítěte. Na něj také nebudete naléhat, aby hned uběhlo půlmaraton.

Mohlo by se vám líbit

Jak na harmonický vztah? Poznejte svůj jazyk lásky a naučte se trpělivosti

Pohodový a láskyplný vztah rozhodně nevznikne sám od sebe. Prvních pár měsíců v páru sice panuje větší míra přízně, vzrušení i porozumění, nicméně tohle všechno se postupem času může začít vytrácet. Jak mít i po letech harmonický vztah?
marianne.cz

Zdroj: Autorský článek

Související články

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Životní styl
Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě