Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

5 kroků, které by měly být součástí vaší kosmetické rutiny

Info ikona
Pleťová maska

Zdravé a zářící pleti nedosáhnete přes noc. Chce to trochu víc práce a správnou kosmetickou rutinu. A kdy jindy se na ni zaměřit a zařadit do ní nové kroky než na začátku roku.

Karolína Peřinová | 13. 01. 2022

1. Používejte opalovací krém každý den

Tuto radu jistě neslyšíte poprvé. Možná vám to ze začátku připadalo jako nesmysl. Proč byste měla používat opalovací krém, když nesvítí sluníčko? Problém je i v samotném názvu. Opalovací krém logicky používáme, když se chceme opalovat. V anglickém jazyce se ale setkáváme s názvy jako suncreen nebo sunblock, což by se dalo přeložit jako sluneční ochrana. Je to sice trochu slovíčkaření, ale dává to větší smysl.

Věděli jste, že i za podmračeného dne může slunce poškodit pokožku, protože UV záření prosvítá i mezi mraky? Jediné období, kdy není kůže vystavena UV záření, je po západu slunce a před jeho východem, když je venku tma. Krém s ochraným faktorem proti slunci bychom tudíž měli používat nehledě na počasí.

Mohlo by se vám líbit

2. Zařaďte do své kosmetické rutiny pleťové masky

Tento krok vám nezabere moc času navíc. Pleťovou masku aplikujte minimálně jednou za týden. Jejich výhoda je, že umožňuje ingrediencím efektivněji proniknout do pokožky v relativně krátkém čase. Zvolte takovou, která dodá vaší pleti přesně to, co potřebuje. Pokud jste např. jako sušenka, dopřejte si hydratační masku. Pro lidi s mastnou pletí náchylnou k akné může být dobrou volbou jílová maska, která změkčuje a vyhlazuje pokožku a odstraňuje nahromaděné nečistoty.

Mohlo by se vám líbit

3. Měňte častěji povlaky na polštáře

Tento bod by se dal zjednodušeně shrnout jako „jste to, v čem spíte“. Na vašem polštáři se totiž během noci usazuje všechen pot, maz i vlasové produkty. Takové nevábné prostředí ucpává póry, způsobuje akné a zkrátka vaší pleti moc neprospěje. Ideálně tedy polštář měňte jednou až dvakrát do týdne.

Mohlo by se vám líbit

4. Udělejte čistku

V dnešní době jsme neustále pod palbou kosmetických rad a reklam na všechny možné pleťové produkty. Vybrat si z široké nabídky ten správný, který sedne vaší pleti, může být běh na dlouhou trať a vám se tak doma hromadí další a další séra, olejíčky, krémy apod. Nyní je ten správný čas na to, udělat si v této sbírce pořádnou inventuru a ponechat si pouze ty produkty, které vám opravdu vyhovují. Mějte při tom na paměti, že méně je více a že nepotřebujete vyzkoušet každý produkt, který doporučuje vaše oblíbená influencerka.

TIP: Takovou čistku je vhodné dělat před každou sezonou. Zimní péče o pleť se přece jen v něčem liší od té letní.

Mohlo by se vám líbit

5. Buďte důslední

Ať už budete mít kosmetickou rutinu o deseti krocích, nebo se spolehnete jen na pár základních, nejvíce své pleti pomůžete pravidelností. Jak už bylo řečeno na začátku, zdravé pokožky nedocílíte přes noc, a to ani s tím nejdražším krémem, který vám vyskakuje v reklamách na Instagramu. Chce to zkrátka výdrž a čas.

Mohlo by se vám líbit