Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Jak zklidnit kůži po návratu z pláže? Výběr nejlepších přípravků po opalování

Info ikona
skin

Po prosluněném dnu stráveném střídavě na lehátku a ve vodě je naše pokožka nejen bronzovější, ale taky vysušená a možná i lehce podrážděná. Jak jí v koupelně vše vynahradit?

Karolína Demelová | 9. 08. 2023

Hydratace, zklidnění, zchlazení – přesně to byste měly své pokožce dopřát po návratu z pláže. Jelikož předpokládáme (a doufáme), že se během dne poctivě a pravidelně mažete kvalitním opalovacím mlékem s dostatečně vysokým faktorem a siestu trávíte ve stínu, nebudeme řešit kůži spálenou, ale „jen“ unavenou přemírou slunce a případně i slané či chlorované vody.

Mohlo by se vám líbit

Aloe vera a panthenol 

Nejlepšími ingrediencemi jsou pro pokožku v takové situaci oblíbená aloe vera a zklidňující panthenol, hydratační glycerin i lehké, a zároveň výživné oleje typu skvalen. Tyhle (a další) složky najdete typicky v přípravcích po opalování, což už dneska zdaleka nejsou jen klasická mléka, ale i lehké gel-krémy, praktické mlhy ve spreji, chladivé sprchové gely nebo třeba masky na tělo i obličej. Jestli chcete rychle zmírnit pocit horkosti, vyplatí se skladovat oblíbený přípravek v ledničce (hned vedle termální nebo květinové vody a masky na oči).

Čím zklidnit kůži po návratu z pláže

Hydratace i prodloužení opálení

Ať už si vyberete jakýkoliv typ produktu, celé tělo i obličej důkladně namažte nebo nastříkejte hned po sprše, ať kůži vrátíte ztracenou vláhu a předejdete vysušené, případně i šupinkovaté, začervenalé nebo podrážděné pokožce. Každodenním promazáváním taky výrazně prodloužíte životnost bronzového odstínu, který jste nachytaly na pláži. Mimochodem, zbytek mléka po opalování (ani otevřené opalovací krémy) po návratu z dovolené neschovávajte do zadní poličky na příští sezonu, ale spotřebujte je celé – za prvé to ocení vaše kůže, a za druhé nemívají tak dlouhou trvanlivost.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku