Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Jak by vypadaly oblíbené celebrity s krátkými vlasy? Na to nám odpověděla umělá inteligence

O vlasech se říká, že jsou korunou krásy, podle nás na ně ale sedí i rčení, které je spojováno s šaty, a sice že dělají člověka. To, jaké máte vlasy, totiž silně ovlivňuje váš vzhled a tudíž i to, jak vás druzí vnímají. Podívejte se, zda se i podle vás mění některým hollywoodským hvězdám osobnost, když mají jiné vlasy. Zároveň můžete posoudit, zda jim sedí více krátké, či dlouhé.

Tereza Čaladi | 2. 02. 2024

Ostříhání vlasů je zásadní rozhodnutí. Zejména, když se nejedná pouze o konečky, ale chcete přejít z dlouhých vlasů na krátké. Když k tomu totiž dojde, nejde to vzít zpátky. Pak chvíli trvá, než vlasy zase dorostou. A v případě, že se vám váš účes nelíbí, ovlivňuje to celou vaši osobnoststejně jako oblečení, které nosíte.

Důkazem toho je Monica z Přátel (i když je to fiktivní postava). Když měla mikádo, které jí sedělo, byla ve svém životě naprosto spokojená. Když jí Phoebe ostříhala (omylem) vlasy podle Dudleyho Moora, tedy více nakrátko, než je Monica chtěla, neměla nejlepší období ve svém seriálovém životě.

V každém případě je otázka, zda zkracovat, na místě, protože podle kadeřníků jsou letošními trendy právě krátké vlasy. Konkrétně motýlí sestřih, který se bude zkracovat, a je z něj takzvaný kočičí sestřih. A také se vrací účes bixie z 90. let.

Mohlo by se vám líbit

Toužíte po krásných vlasech? Osvojte si čtyři jednoduché návyky

Určité vlastnosti vašeho účesu zkrátka neovlivníte, protože za nimi stojí genetika, hormonální změny nebo třeba stres. Možná ale budete překvapená, jak moc dokáže změna maličkostí, které byly možná do této chvíle součástí vaší běžné rutiny. A pozor - nic nestojí.
marianne.cz

Jak zjistit, jestli by vám krátké vlasy slušely?

V případě, že si nejste jisté, jestli se do krátkých vlasů pustit, či nikoliv, dovolíme si vám připomenout jednoduchý trik, který jsme vám popsali již dříve. Říká se mu „pravidlo 5,5 cm.

Podle vlasového specialisty John Frieda totiž optimální délka vlasů závisí na úhlu vaší čelisti. Pravidlo 5,5 cm zkoumá délku mezi bradou a ušním lalůčkem. Pokud je vzdálenost, kterou jste naměřily, kratší než 5,5 cm, bude vám krátký sestřih lichotit. V případě, že naměříte více než 5,5 cm, budou vám teoreticky více slušet vlasy delší.

Pokud si ovšem stále nejste jisté, může vám pomoci umělá inteligence. To jsme vyzkoušeli my u pár známých osobností. Vybrali jsme především takové, které mají dlouhodobě dlouhé vlasy a o nichž víme, že si je jen tak zkrátit nenechají. Nemohli jsme ale nezařadit například Jennifer Aniston, protože nás zajímalo, jak bude vypadat s ultra krátkými vlasy. Jejich fotky si můžete prohlédnout v naší galerii.

Jak by vypadaly celebrity s krátkými vlasy podle AI?
Zdroj článku

Související články

Krása
Jak se namalovat v létě: Vyzkoušejte 5 typů zábavného líčení, které vás rozzáří

Jak se namalovat v létě: Vyzkoušejte 5 typů zábavného líčení, které vás rozzáří

Krása
Mikádo je hitem léta 2024. Vytvořte si z něj 3 snadné účesy, které sluší ženám ve 30 i 50

Mikádo je hitem léta 2024. Vytvořte si z něj 3 snadné účesy, které sluší ženám ve 30 i 50

Krása
Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Krása
Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny