Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Jakou kosmetiku si s sebou sbalit na dovolenou?

Info ikona
taštička

Cíl je jasný: mít s sebou na dovolené všechno, co potřebujeme, ale zároveň se vejít do rozumně velké kosmetické taštičky. Máme pro vás pár tipů a triků, jak na to.

Karolína Demelová | 28. 06. 2023

Možností, jak si svou kosmetiku chytře sbalit na dovolenou, je víc, než si možná myslíte. První rada je nasnadě: mini verze oblíbených produktů anebo malé prázdné lahvičky v cestovních velikostech, do kterých si samy přelijete svou stávající kosmetiku. Pokud volíte druhou variantu, vždy se ujistěte, že jsou kelímky a lahvičky zcela čisté a suché, ať se vám v nich krémy, gely a šampony nekazí; a jestli si z dovolené dovezete ještě trochu domů, hned je spotřebujte a nenechávejte je v mini balení na další cestu.

Mohlo by se vám líbit

KOSMETIKA BEZ VODY A BEZ PROBLÉMŮ

Obzvlášť těm, které plánují odletět pouze s příručním zavazadlem, se hodí zminimalizovat množství tekuté kosmetiky tak, aby se vešly do přísného limitu jednoho litru tekutin (rozděleného do maximálně stomililitrových lahviček). V bezvodé variantě seženete překvapivě hodně typů produktů: vedle obligátního mýdla třeba i tuhý šampon a kondicionér, tělový i pleťový krém, jemné odličovací a čisticí mýdlo, ale i zubní pastu nebo parfém. Sáhnout můžete i po čisticích pleťových pudrech, ke kterým stačí před použitím přidat jen trochu obyčejné vody. Další výhoda „suché“ kosmetiky? Nemusíte se bát, že se vám vylije do kufru.

Kosmetika sbalená na cesty

KOSMETIKA 2V1

Chytrým řešením nejen pro minimalistky jsou pak víceúčelové produkty, které zastoupí práci vícero kosmetických přípravků. Skvělé jsou v tomto ohledu například kvalitní multifunkční oleje, kterými můžete namazat obličej, tělo a kapkou vyživit i konce vlasů. Anebo univerzální balzámy a mastičky na jakákoliv suchá místa, rty a ruce. Spoustu prostoru v taštičce vám ušetří i multifunkční líčidla: jeden kalíšek či tyčinka bez problémů nahradí tvářenku, rtěnku a klidně i oční stíny.

Jediná kategorie, ve které se opravdu nevyplatí dělat kompromisy a šetřit místem, jsou opalovací krémy – pokud si s sebou nemůžete vzít velkou tubu třeba právě kvůli omezením při kontrolách na letišti, kupte si ji hned po příletu na místě.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku