Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Make-up trend jara 2024: falešné pihy. Proč o ně ženy stojí?

V beauty světě se čím dál tím více propaguje přirozenost a její nedílnou součástí jsou i pihy. Nyní je ovšem chtějí i ti, co je běžně nemají. A my se jim nedivíme. Dávají obličeji velmi lehký nádech, který máme spojený s jarem a létem. Možná proto, že právě v tomto období se lidem se světlejším typem pleti pihy na obličeji objevují. Můžete je ale mít už teď.

Tereza Čaladi | 8. 03. 2024

Je to zajímavé. V minulosti byly pihy vnímané jako nedostatek a dnes je lidé vyhledávají. Když se nad tím zamyslíme ale v širším měřítku, dříve bylo také běžné používat více make-upu a bylo zkrátka poznat, když je někdo namalovaný. V současnosti je poměrně náročné to rozlišit. Trendy se zkrátka mění. Nyní je přitom v mnoha případech udávají sociální sítě.

Proč nyní všechny ženy touží po pihách?

Instagram sociálním sítím v posledních letech vládne a právě na něm se objevují návody, jak na falešné pihy. Rezonovaly na něm už před pár lety a nyní se vrací. Vysvětlení, proč o ně lidé tolik stojí, je podle make-up artistů přitom jednoduché. „Mít pihy je skoro jako známka štěstí, známka radosti, známka dobře stráveného času,“ řekla magazínu The Washington Post Jenna Kristina, která proslula zajišťováním make-upu pro celebrity. My to chápeme podobně jako beach waves čili plážové vlny. Ty vyvolávají stejný pocit, jednoduše je chceme, i když nejsme u moře, proto si do vlasů stříkáme spreje se slanou vodou.

Mohlo by se vám líbit

Nejlepší make-up na léto? Odlehčený, pečující a téměř neviditelný

Seznamte se s tónovacími séry, krémy a oleji, které s pletí perfektně splynou, přirozeně ji sjednotí a navrch o ni pečují.
marianne.cz

Make-up s falešnými pihami krok za krokem

Pokud nedisponujete přirozenými pihami, což jste v mládí považovaly za velkou výhodu a nyní to chcete změnit, máme pro vás dobrou zprávu. Existuje velké množství produktů, které vám s tím mohou pomoci. Tím základním je fix na pihy neboli freckle pen. Použít můžete ale i tužku na oči či obočí, nebo přípravek na zakrytí vlasových odrostů. Teď už jen zbývá přiblížit, jak na to:

1. Začněte klasickým make-upem

Než pihy nanesete, vytvořte si pro ně dokonalý podklad. Vzhledem k tomu, že chcete, aby falešné pihy působily přirozeně, doporučujeme to nepřehnat ani s make-upem. Ideální je použít produkty, které používají Francouzky a které vaši pleť nenápadně zdokonalí. Jinak vám stačí klasický make-up či rozjasňující krém, nedostatky můžete případně zakrýt korektorem.

2. Nezapomeňte na tvářenku

Potom přichází na řadu tvářenka. My rozhodně doporučujeme tu krémovou, která se s pletí dokáže sjednotit tak, že není v podstatě znát, že ji máte a která je multifunkční. Můžete ji použít jak na své tváře, tak rty a pokud chcete, tak i na víčka. Výhodou je, že pak máte celý obličej v jednom tónu.

Náš tip navíc: Pokud budete chtít vypadat i více opálené, použijte bronzer.

3. Řasenka je volitelná

Pokud máte výraznější řasy, pak řasenka není ani nutná. V případě, že se pro ni rozhodnete, pak je to samozřejmě naprosto v pořádku, naličte se tak, abyste se samy cítily dobře. Potom jenom dejte pozor na to, abyste měly menší vrstvu řasenky a nepůsobila moc uměle.

4. Pihy až na konec

Když je vše ze základního make-upu hotové, tak přichází čas na ony hlavní jarní aktéry. Jak je zmíněno výše, existují na to různé produkty. Pokud chcete mít množství pih a jejich vzhled pod kontrolou, doporučujeme použít fix na pihy. Jestli si ho ještě nechcete pořizovat a chcete falešné pihy jen vyzkoušet, postačí vám tužka na oči, či na obličej. Pak pomocí fixe či tužky namalujte drobné tečky okolo nosu a na tváře, kde si pihy běžně vyskytují. Ovšem v případě, že se vám nechce s jednotlivými pihami dělat, máme pro vás jeden trik – nastříkejte si na obličej sprej na okamžité zakrytí odrostů na vlasy. Učiňte tak s mírně nataženou rukou. Vznikne vám tím velké množství malých pih během vteřiny. Ale pozor, budete je mít takřka na celém obličeji.

V naší galerii najdete, jaké konkrétní produkty použít. Zároveň tam objevíte inspiraci, jak takové falešné pihy mohou vypadat, tudíž i jak na ně.

Produkty, které vám s falešnými pihami pomohou
Mohlo by se vám líbit

Trendem jara 2024 budou "baby braids". Poradíme vám, jak je nosit

Na jaře letošního roku bude účesovým trendům dominovat hned několik různých stylingů. Od různých variant bobu až po objemné vlny – možností, jak mít letos trendy účes, je hned několik. Zapomenout ale nesmíme ani na trend baby braids, které na plné čáře ovládnou letošní jaro. Stylový účes s copánky navíc vykouzlíte za pouhých pár minut.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Skřipec v hlavní roli: Naučte se 3 snadné účesy jako od profesionálního kadeřníka

Skřipec v hlavní roli: Naučte se 3 snadné účesy jako od profesionálního kadeřníka

Krása
Už jste slyšela o antimanikúře? Dejte zelenou přirozeným nehtům

Už jste slyšela o antimanikúře? Dejte zelenou přirozeným nehtům

Krása
Jak vyzrát na mastnou pleť v horkých letních dnech? Vsaďte na jednoduché tipy

Jak vyzrát na mastnou pleť v horkých letních dnech? Vsaďte na jednoduché tipy

Krása
Tradiční francouzská manikúra jinak. Ozdobte ji kytičkami nebo zvolte neonové barvy

Tradiční francouzská manikúra jinak. Ozdobte ji kytičkami nebo zvolte neonové barvy