Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Nejlepší produkt proti stárnutí máme doma všichni: na SPF ochranu nedají dopustit celebrity i dermatologové

Info ikona
Woman SPF

Zaznamenáváte na své pleti objevující se vrásky, a tak hledáte co nejkvalitnější přípravky, které vám pomůžou se jich zbavit? Možná už jste hledala i kliniku, která by vám s nimi pomohla. I když už to bylo řečeno milonkrát: tajemství mladistvé pleti je mnohem jednodušší a tkví ve třech písmenech – SPF.

Sluneční záření, ačkoli je všeobecně zdrojem života, může způsobit drastické změny ve vaší pleti. UVA a UVB paprsky nejen způsobují okamžité poškození jako spálení, ale dlouhodobě přispívají k předčasnému stárnutí pleti. Proti vráskám, nerovnoměrné pigmentaci a ztrátě pružnosti se ale můžete bránit – SPF ochranou, o jejíž důležitosti jste už nejspíš slyšela. Teď ještě uvést její pravidelnou aplikaci do praxe, že? 

Mohlo by se vám líbit

Nepodceňujte sílu paprsků ani v zimě

Každý odborník na péči o pleť, ať už je to dermatolog, kosmetička, nebo chytrý influencer, vám ale řekne, že každodenní vystavení pokožky ultrafialovému záření může způsobit její nevratné poškození. To platí bez výjimky: ať už svítí slunce nebo je oblačno, bez ohledu na roční období a dokonce nezáleží ani na tom, jestli venku trávíte jen krátkou dobu. Sluneční paprsky pronikají i skrz sklo, tak začněte už konečně SPF používat opravdu poctivě, což znamená denně.

Estetika i zdraví

"Poškození pokožky UV zářením se projevuje ochabováním pokožky a tvorbou vrásek v důsledku degradace kolagenové a elastinové tkáně, nerovnoměrnou pigmentací a drsnou strukturou," říká pro kanadskou Elle Dr. Meghan O'Brienová, globální poradenská dermatoložka společnosti Kiehl's. Nejjednodušší způsob, jak se bránit fotostárnutí i rakovině kůže, je nanášet každé ráno opalovací krém a během dne aplikaci znovu opakovat. 

SPF produkty na pleť

Ochrana i výživa v jednom produktu

V minulých letech bychom vám snad i odpustili, že jste SPF nepoužívali každý den, protože dřívější lepkavé a mastné staromódní produkty zkrátka nebylo příjemné nosit. Dnešní SPF ochranu je ale radost používat. Krémy s ochranou proti slunci obsahují zklidňující a regenerační složky, které najdete v klasických pleťových krémech, takže mají i dlouhou výdrž, dobře se vstřebávají a dají se nosit i jako podkladové báze pod make-up. Navíc jsou transparentní, neucpávají pokožku, takže se dají opravdu pohodlně nosit každý den. 

Jestli tedy ještě svoje každodenní SPF nemáte, je nejvyšší čas zajít do obchodů a porozhlédnout se po něm. Tato investice se vám vyplatí mnohonásobně – ušetříte na předražené kosmetice i invazivních zákrocích. 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku