Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Nejlepší produkt proti stárnutí máme doma všichni: na SPF ochranu nedají dopustit celebrity i dermatologové

Zaznamenáváte na své pleti objevující se vrásky, a tak hledáte co nejkvalitnější přípravky, které vám pomůžou se jich zbavit? Možná už jste hledala i kliniku, která by vám s nimi pomohla. I když už to bylo řečeno milonkrát: tajemství mladistvé pleti je mnohem jednodušší a tkví ve třech písmenech – SPF.

Sluneční záření, ačkoli je všeobecně zdrojem života, může způsobit drastické změny ve vaší pleti. UVA a UVB paprsky nejen způsobují okamžité poškození jako spálení, ale dlouhodobě přispívají k předčasnému stárnutí pleti. Proti vráskám, nerovnoměrné pigmentaci a ztrátě pružnosti se ale můžete bránit – SPF ochranou, o jejíž důležitosti jste už nejspíš slyšela. Teď ještě uvést její pravidelnou aplikaci do praxe, že? 

Mohlo by se vám líbit

Neviditelní ochránci: Nejlepší opalovací krémy na obličej

Stále jste ještě nenašly dokonalý opalovací krém na obličej? Letošní sluneční sezona se hlásí se spoustou slibných nováčků, kteří rozšiřují už tak solidní nabídku.
marianne.cz

Nepodceňujte sílu paprsků ani v zimě

Každý odborník na péči o pleť, ať už je to dermatolog, kosmetička, nebo chytrý influencer, vám ale řekne, že každodenní vystavení pokožky ultrafialovému záření může způsobit její nevratné poškození. To platí bez výjimky: ať už svítí slunce nebo je oblačno, bez ohledu na roční období a dokonce nezáleží ani na tom, jestli venku trávíte jen krátkou dobu. Sluneční paprsky pronikají i skrz sklo, tak začněte už konečně SPF používat opravdu poctivě, což znamená denně.

Estetika i zdraví

"Poškození pokožky UV zářením se projevuje ochabováním pokožky a tvorbou vrásek v důsledku degradace kolagenové a elastinové tkáně, nerovnoměrnou pigmentací a drsnou strukturou," říká pro kanadskou Elle Dr. Meghan O'Brienová, globální poradenská dermatoložka společnosti Kiehl's. Nejjednodušší způsob, jak se bránit fotostárnutí i rakovině kůže, je nanášet každé ráno opalovací krém a během dne aplikaci znovu opakovat. 

SPF produkty na pleť

Ochrana i výživa v jednom produktu

V minulých letech bychom vám snad i odpustili, že jste SPF nepoužívali každý den, protože dřívější lepkavé a mastné staromódní produkty zkrátka nebylo příjemné nosit. Dnešní SPF ochranu je ale radost používat. Krémy s ochranou proti slunci obsahují zklidňující a regenerační složky, které najdete v klasických pleťových krémech, takže mají i dlouhou výdrž, dobře se vstřebávají a dají se nosit i jako podkladové báze pod make-up. Navíc jsou transparentní, neucpávají pokožku, takže se dají opravdu pohodlně nosit každý den. 

Jestli tedy ještě svoje každodenní SPF nemáte, je nejvyšší čas zajít do obchodů a porozhlédnout se po něm. Tato investice se vám vyplatí mnohonásobně – ušetříte na předražené kosmetice i invazivních zákrocích. 

Mohlo by se vám líbit

Obličejovou jógou proti stárnutí! První výrazné změny uvidíte už po týdnu

Daniela Peštová kdysi v jednom rozhovoru řekla, že třiačtyřicet pro ni byl, co se pleti týče, zlomový věk. Musím s ní souhlasit. Pokud nejste fluktuant estetických klinik, ale fandíte přirozenému pěstěnému stárnutí, zjistíte, že v tomhle věku je opravdu něco trochu jinak. Stanete se něco mezi poupátkem a odkvetlým květem. Ale díky sebepéči i tahle květinka ozdobí ještě spoustu interiérů a exteriérů! A obličejová jóga tomu může výrazně pomoct.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Krása
Vlasové trendy 2024: Jak se učesat do horkého počasí? Inspirujte se retro stylem Brigitte Bardot nebo baletkami

Vlasové trendy 2024: Jak se učesat do horkého počasí? Inspirujte se retro stylem Brigitte Bardot nebo baletkami

Krása
Nejkrásnější účes roku 2024 vhodný na dovolenou: Vytvořte si romantické plážové vlny

Nejkrásnější účes roku 2024 vhodný na dovolenou: Vytvořte si romantické plážové vlny

Krása
Jak se namalovat v létě: Vyzkoušejte 5 typů zábavného líčení, které vás rozzáří

Jak se namalovat v létě: Vyzkoušejte 5 typů zábavného líčení, které vás rozzáří