Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Módní hitlist Zuzany Novákové Stráské: Jak vypadá její signature look?

Info ikona
Zuzana Nováková Stráská

V módě se pohybuje od šestnácti, na přehlídkách vynesla Zuzana Nováková Stráská looky nejslavnějších světových návrhářů. Na Instagramu poutá pozornost svým minimalistickým stylem.

Eliška Vrbová | 12. 10. 2021

Co přesně vytváří váš „signature look“?

Asi můj „drcek“ – drdol, který nosím pořád. Často taky slýchám: „Zase ty tvý široký kalhoty, crop topy a pánský saka.“ Co mi naopak nesluší, jsou květované šaty jakéhokoli střihu. 

Kde nejraději nakupujete? 

Aktuální trendy značky jsou pro mě The Row, Loewe, Prada, Bottega Veneta, Khaite, Jacquemus, Acne Studios, Totême, Sir. To ale neznamená, že nakupuji jen tam, spíš si u luxusních firem pořídím kabelku, boty či totálně nadčasový kousek, o kterém vím, že ho neodložím na konci sezony. 

A kam chodíte pro základní kousky šatníku?

Často zabrousím do módních řetězců na online, tedy do Zary, H&M a pro džíny určitě do Levi’s. V mé skříni najdete i značky jako American Vintage, The Frankie Shop, Arket nebo COS.

Mohlo by se vám líbit

Co právě teď nejčastěji nosíte?

Bílé tílko, rovné levisky a nazouváky Hermès.

Co vám nesmí chybět na cestách? 

Jsem typ, co potřebuje jen to nejzbytnější. Takovou tu kabelčičku s krémem na ruce, balzámem na rty a mokrými kapesníčky se pořád učím balit. Jsem v tom trochu kluk. Mám malé dítě, takže teď u mě najdete spíš nezbytnosti jako svačinky a hlavně zábavu. Na dovolenou si ale pokaždé pořídím nové plavky, aktuálně od Hunza G. A taky ručník od Totême. A vlastně i další outfity – jako u každé ženské, která se ráda obléká.

Jak mateřství ovlivnilo váš styl?

Mateřství mi limitovalo počet možných outfitů do města a na schůzky. Ale co se stylu týče, tak mě neovlivnilo nijak. Samozřejmě někdy řeším praktičnost, ale saka nikdy neodložím.

Co máte aktuálně na módním wishlistu?

Na mém celoživotním wishlistu je kabelka Kelly od Hermès, ale na tu si ještě počkám. Těším se na podzimní kolekce a nové trendy, nejvíc jsem teď zvědavá na Pradu, minimálně jako inspiraci. Ráda bych si pořídila pletené věci od Khaite, nějaký výrazný kousek od Prady nebo všude vyprodané dřeváky Hermès.

Mohlo by se vám líbit