Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Módní nezbytnost na léto? Klobouk a šátek. Víme, jak oba kousky nosit

Nošení klobouků a šátků přes léto má spoustu výhod. Jednak s jejich pomocí můžete zabránit úžehu a ochránit svou pleť před UV zářením, fungují také jako parádní doplněk, díky kterému budete působit jako módní diva. Jaké další benefity tyto pokrývky hlavy přinášejí a jak je správně nosit k letním outfitům?

Součástí správné letní skin care každé ženy, která se důsledně stará o svou pleť, je nejen krém se silným ochranným faktorem, ale také klobouk s dostatečně širokou krempou, který před sluníčkem ochrání celý obličej včetně krku a dekoltu. Stejně tak se ale nabízí i zajímavý šátek. Ten sice žádný stín na váš obličej nevrhá, ale může vás ochránit před úžehem, neboť zakryje citlivou pokožku hlavy náchylnou ke spálení. Ať už si ale na hlavu dáte jedno nebo druhé, můžete si být jistá, že to váš outfit pozvedne na vyšší úroveň.

Mohlo by se vám líbit

Kloboukománie začíná. Inspirujte se, jak nosí klobouky ty nejstylovější hvězdy

Na pláž, do města i k rybníku, tam všude můžete vyrazit v klobouku. Letos platí čím širší krempa, tím lepší! Inspirujte se, jak nosit slaměné, plátěné i džínové klobouky k letním outfitům.
marianne.cz

Proč bychom měli v létě nosit klobouky?

Ochrana před sluncem je základ. Takový klobouček může blokovat až 97 % paprsků. Ty způsobují nejen předčasné stárnutí kůže (a to by pak ty drahé krémy a séra proti vráskám přišly vniveč), ale také zvyšují riziko rakoviny. Podle Skin Cancer Foundation je obličej nejčastějším místem výskytu rakoviny kůže, přičemž nejvíce postižené oblasti bývají nos, uši a rty. Klobouky též zabraňují spáleninám na obličeji a vzniku pigmentových skvrn. Blokováním slunečních paprsků mohou také pomoci udržet pokožku mladistvou a zdravou.

Výhody nošení klobouku sahají ale mnohem dál než jen k ochraně pokožky. Stejně mohou chránit před slunečními paprsky i vlasy. Záření je totiž vysušuje a způsobuje jejich lámavost. Zároveň klobouk brání vyblednutí barvy. Dalším důvodem, proč bychom měli klobouky v létě nosit, je ochrana očí před sluncem. Nejen sluneční brýle, ale i krempa klobouku pomáhá, aby nás v důsledku únavy nerozbolela hlava.

Zapomenout nesmíme ani na módní aspekt, který je příjemným bonusem ke všem ostatním výhodám. Klobouků a šátků, nehledě na množství způsobů, jak šátek na hlavě uvázat, existuje spoustu, takže si nějaký jistě vyberete k přesně k vašemu stylu.

Jaké jsou výhody nošení šátků?

I šátky zajímavě uvázané kolem hlavy přinášejí spoustu benefitů. Přestože tolik neposlouží obličeji a krku, vlasy ochrání perfektně. Pomáhají předcházet poškození vlasů způsobenému slunečním zářením, větrem, prachem a nečistotami. Dále patří šátky k módním doplňkům, které nabízejí nekonečné možnosti sebevyjádření. Stačí si vybrat kousek, který odpovídá vaší osobnosti a vkusu.

Jak stylově nosit a kombinovat klobouky a šátky?

Klobouk vybírejte podle toho, co se vám líbí a v čem se cítíte krásná. Nenechte se nalákat módními trendy, protože v klobouku či šátku se musíte cítit jako módní diva. Pokud tomu tak nebude, skončí tento doplněk odložený na polici a jen tak si v něm nevyrazíte. Šátek vybírejte tak, aby odrážel vaši osobnost. Velice záleží, zda zvolíte pestrobarevný, s výraznými vzory nebo minimalisticky jednobarevný.

Podívejte se do galerie nejen pro inspiraci, s čím klobouky a šátky kombinovat a jak je nosit v létě, ale také, kde je seženete.
Zdroj článku

Související články

Móda
Věra Zajfertová, majitelka obchodu s luxusní vintage módou: Proč se vyplatí investovat do kvalitního kousku z minulosti?

Věra Zajfertová, majitelka obchodu s luxusní vintage módou: Proč se vyplatí investovat do kvalitního kousku z minulosti?

Móda
Na vysokých podpatcích ladně a bez bolesti. Díky pár trikům budete pobíhat po městě jako Carrie Bradshaw

Na vysokých podpatcích ladně a bez bolesti. Díky pár trikům budete pobíhat po městě jako Carrie Bradshaw

Móda
Letní trendy 2024: Nejlepší klobouky a čepice, které vás stylově ochrání před sluncem

Letní trendy 2024: Nejlepší klobouky a čepice, které vás stylově ochrání před sluncem

Móda
Co na sebe na svatbu? Máme tipy na elegantní a stylové outfity pro svatební hosty

Co na sebe na svatbu? Máme tipy na elegantní a stylové outfity pro svatební hosty