Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rodina a děti

Plavání s delfíny i cesta do oblak! V Dubaji se s dětmi nudit nebudete

Hledáte destinaci, která nabízí nespočet zajímavých aktivit nejen pro dospělé, ale také pro děti? Pak zabalte rodinné kufry a vyrazte vstříc dobrodružství jménem Dubaj.

Malí cestovatelé touží po nekonečné zábavě, vodních radovánkách a pocitu bezpečí. A přesně tyto tři podmínky splňuje Dubaj, nejlidnatější město ve Spojených arabských emirátech. Ať už doma máte předškoláka nebo teenagera, v Dubaji si každý přijde na své. Nevěříte?

Zvířata na dosah

Procházet se pod mořskou hladinou, a zároveň pozorovat 33 000 mořských živočichů, včetně žraloků písečných? To není sen, nýbrž realita, kterou můžete zažít v nákupním centru The Dubai Mall. Věříme, že Dubajské akvárium a podmořská zoo překvapí nejen děti, ale také všechny dospěláky, které fascinuje podmořský život. Neméně působivý zážitek na vás čeká také v delfináriu Dolphin Bay, které objevíte v komplexu Atlantis, The Palm. Společně se zkušenými cvičiteli může vaše rodina strávit třicet minut ve vodě v těsném kontaktu s delfíny. Mimochodem, tamní delfíni jsou natolik přátelští, že leckdy návštěvníky odmění sladkou hubičkou na tvář.

Vodní hrátky

Nedílnou součástí letní dovolené je také pobyt u vody. Ani v tomto ohledu vás a vaše děti Dubaj nezklame. Vyrazit můžete například na Kite Beach by Meraas, pláž, která je dokonale připravena na dětské návštěvníky. Skate park, venkovní trampolíny nebo hřiště – to je jenom základní výčet aktivit, které děti můžou na Kite Beach podniknout. Pokud společně zatoužíte po vodním adrenalinu, pak navštivte aquapark Aquaventure, který je posetý vzrušujícími tobogány. Například tobogánem, jehož uzavřená konstrukce se proplétá lagunou plnou žraloků. Ti nejmenší si mohou užívat třeba nenáročné skluzavky a brouzdaliště Splashers.

Vzhůru do oblak

Existují místa, kde člověk doslova získá nadhled! A k takovým místům se bezesporu řadí vyhlídková plošina The View na ostrově The Palm. Na 360stupňovém vyhlídkovém prostoru se můžete kochat panoramatickým výhledem na Palm Jumeirah, Arabský záliv a panorama Dubaje. Navíc jde o nejvyšší vyhlídkový bod na Palm Jumeirah. Pokud na The View vyrazíte, máte na výběr ze dvou typů vstupenek. Základní vstupné pro dospělé pořídíte za 100 AED, pro děti ve věku od 4 do 12 let pak za 69 AED. Nebo si můžete dopřát VIP zážitek, který zahrnuje zrychlený vstup do The View na 52. podlaží a The Next Level, prohlídku s průvodcem a vstup do VIP salonku, kde se podávají domácí nápoje, arabské sladkosti a občerstvení.

Info ikona
The view

Kde se ubytovat?

Máte doma malé milovníky stavebnice LEGO? Pak jim úsměv na rtech vykouzlí pobyt ve zbrusu novém hotelu LEGOLAND® v areálu Dubai Parks and Resort, který byl navržen pro rodiny s dětmi od 2 do 12 let. Nevšední zážitky začínají už při příjezdu k hotelu, kde návštěvníky vítá oblíbený dráček Ollie z kostek LEGO v „životní“ velikosti. Uvnitř je pak recepční pult výškou uzpůsobený dětem, aby si mohly vyzkoušet, co s sebou ubytování v hotelu přináší, než se rozběhnou do otevřených heren a začnou si stavět. Děti se nebudou nudit ani v hotelovém pokoji, kde je čeká nejen hledání pokladu, ale také kostky LEGO® DUPLO®, s nimiž si mohou po celou dobu pobytu hrát. Třešničkou na dortu je pak venkovní plavecký bazén s odděleným brouzdalištěm pro malé děti nebo restaurace Bricks Family Restaurant, jejíž součástí je i dětem přizpůsobený bufet.

Info ikona
Legoland Hotel

Související články

Rodina a děti
Maminko, já ti pomůžu: 9 praktických tipů, jak zapojit děti do domácích prací

Maminko, já ti pomůžu: 9 praktických tipů, jak zapojit děti do domácích prací

Rodina a děti
Když dětství ovládnou mobil a tablet: Naučte se dětem nastavit zdravé hranice při používání technologií

Když dětství ovládnou mobil a tablet: Naučte se dětem nastavit zdravé hranice při používání technologií

Rodina a děti
Když vztah chřadne a napětí stoupá: Jak změnit tichou domácnost v harmonické prostředí?

Když vztah chřadne a napětí stoupá: Jak změnit tichou domácnost v harmonické prostředí?

Rodina a děti
Jak zklidnit zlobivé dítě? Odbornice doporučuje 10 osvědčených metod

Jak zklidnit zlobivé dítě? Odbornice doporučuje 10 osvědčených metod