Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Kam v Česku na dovolenou s dětmi: Vybíráme nejlepší koupání i zábavní parky

Plánování rodinné dovolené může být náročné, ale s dobrým plánem a správnými destinacemi se může stát nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu. Přinášíme vám praktické tipy a doporučení pro rodinné výlety do tří skvělých destinací u nás, které si užijí malí i velcí.

Veronika Zvonková | 3. 06. 2024

Liberec: Aquapark, science centrum i příroda

Liberec a jeho okolí je ideální destinací pro rodiny s dětmi díky své široké nabídce aktivit. Užijete si zde koupání, turistiku, památky, přírodu, zoologickou zahradu a spoustu dalšího. Centrum Babylon přímo v Liberci je vyhledávaným zábavním komplexem, kde najdete nekonečné možnosti vyžití. Děti zaujme především skvostný aquapark obohacený o kulturní vložku v podobě laserové show, která je v ceně vstupného.

Pokud máte starší děti, za návštěvu určitě stojí i saunový svět. V komplexu se také nachází Fun park plný různých atrakcí, trampolín a skluzavek, dále lunapark nejen s dětskými atrakcemi, ale i třeba virtuální realitou a horolezeckou stěnou. Dále děti nadchne i návštěva IQ parku. Naproti centru Babylon pak najdete budovu iQLANDIA, tedy obrovské, moderní science centrum s více než 400 interaktivními exponáty a IQ planetáriem.

Další zážitky můžete nasbírat třeba i v Liberecké ZOO, kde uvidíte vzácné bílé tygry, nebo v nejstarší botanické zahradě v ČR. V Nákupní galerii Plaza přímo v Liberci najdete i třípatrový Dinopark. Příroda v okolí Liberce taktéž stojí za poznání. Lanovkou můžete vyrazit na vrchol Ještěd nebo zavítat do malebné vesničky Kryštofovo údolí se slavným viaduktem.

Mohlo by se vám líbit

Cestujeme po Česku: Kam na výlet za zvířátky?

Výlety za zvířátky mívají u dětí největší úspěch. Vyrazte za nimi do méně známých míst, která si pozornost rozhodně zaslouží.
marianne.cz

Sloup v Čechách: Peklo, hrad na skále a rodinná pohoda v kempu

Pokud máte rádi finančně nenáročný typ dovolené s ohledem na velké vyžití pro děti, tedy dovolenou, kde můžete své potomky vypustit a sami si s drahou polovičkou trošku odpočinout, určitě navštivte některý z kempů ve Sloupu v Čechách. Například rekreační objekt Dolly Bílina nabízí možnost jak ubytování v chatkách, tak i v budově. Protože jde o místo, kam jezdí mnoho rodin s dětmi, pořádají se tu dětské diskotéky, stezky odvahy a různé soutěže pro malé i velké.

Malebná obec Sloup v Čechách nabízí klidné prostředí a přírodní krásy, které jsou také ideální pro rodinné výlety. Dominantou je skalní hrad Sloup, který děti určitě zaujme svou historií a výhledem. Zábavu najdete i v místním Lesním divadle, kde se pravidelně pořádají dětská představení. Dále můžete vyrazit na vyhlídku Na Stráži, odkud se pokocháte krásnými pohledy na okolní krajinu a už jen samotná procházka po okolních lesích je sama o sobě velkým zážitkem. Občerstvit se můžete v místní Kočičí kavárně a dále vyrazit na malý výlet do Samuelovy jeskyně.

Mohlo by se vám líbit

5 nejlepších míst v ČR, kam s rodinou na víkend či dovolenou: Bude se vám tu líbit víc než u moře

Začíná být krásně, a tak je načase zase začít poznávat krásy naší vlasti. Sbalte celou rodinu a vyrazte tam, kde se pobavíte vy, ale především vaše děti. Podívejte se na ta nejlepší místa, kam se vydat, a kde vás čeká pořádná dávka zážitků v přírodě, zábavy i poučení.
marianne.cz

Přímo ve Sloupu v Čechách také najdete také místní koupaliště s písčitou pláží. Pokud se vydáte cca 10 minut autem do nedaleké obce Cvikov, můžete se těšit na návštěvu největšího pískovcového podzemí v Evropě. Toto místo je známé především díky pohádce s Čerty nejsou žerty, kde se natáčela. Okolí Sloupu v Čechách je obklopeno Lužickými horami, takže možností dalších výletů za přírodními úkazy nebo zříceninami hradů je tu nespočet.

Benátky nad Jizerou: Kultura, kola a zábavní park

Benátky nad Jizerou také patří mezi dovolenková místa, kam s dětmi vyrazit, a naplnit tak dny volna novými zážitky. Ať už hledáte ubytování v penzionu či kempu, i zde máte pestrý výběr. Přímo v Benátkách nad Jizerou najdete dominantu města – místní zámek, kde především děti zaujme muzeum hraček.

Protože okolí města nabízí ideální podmínky pro cyklistiku, lze tento typ dovolené pojmout i sportovně a kola vzít s sebou. Nachází se zde mnoho krásných cyklostezek a turistických cílů, které stojí za to navštívit – například naučná stezka Krajinou Rudofla II. podél řeky Jizery nebo zřícenina hradu DražicePokud vás láká pro změnu vyrazit na loďky, můžete si je půjčit ve městě a vyrazit s dětmi po proudu Jizery.

Za co vás ale děti budou zbožňovat, bude celodenní návštěva zábavního parku Mirákulum v nedalekých Milovicích. Jde o jeden z největších zábavních parků v Čechách vůbec, který nabízí nespočet atrakcí, vodní svět, obří trampolíny, lanové centrum a podzemní chodby. Výlet sem si užije jednoznačně celá rodina. Dále můžete v Milovicích navštívit i Tankodrom, což je vojenský park, kde si děti mohou vyzkoušet různé vojenské techniky i samotnou jízdu v tanku.

Zdroj článku

Související články

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne