Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rozhovory

Josef Maršálek: „Účast ve StarDance jsem dva roky tajil.“

Cukrář Josef Maršálek v posledních týdnech září na tanečním parketu v soutěžním pořadu StarDance. Jak si zvykl na náročný tréninkový plán? A „dopuje“ se čokoládou?

Zažíváte z tance radost?

Na začátku jsem Adrianě řekl, že by bylo úplně úžasný, kdyby se ke mně postavila jako Michelangelo ke kvádru, ze kterého vytesal Davida. Protože když se ho ptali, jak Davida vytesal, tak Michelangelo odvětil, že tam celou dobu byl. A on jenom odstranil ty přebytečný kousky. No a ve mně tanečník také je, jenom Adriana musí odstranit přebytečný kousky. (smích) Zůstávám ale nohama na zemi, nemyslím si, že za mě bude tanečník. Na druhou stranu si to moc užívám, a především mám z tance radost.

Mohlo by se vám líbit

Ivana Chýlková: „Ve StarDance jsem tančila pro maminku.“

Co Ivaně Chýlkové nikdy nechybí v lednici? Kdy kupuje dárky na Vánoce? A co ji nejvíc baví ve StarDance?
marianne.cz

Dělalo vám problém najet na náročný tréninkový plán ve StarDance?

Vlastně ne. Rozhodl jsem se totiž, že v červnu všechno zabalím. Malinko mi tedy zkřížila plány Česká televize, protože v půlce března jsme začali vysílat pořad Buchty po ránu, který lámal rekordy sledovanosti, a tak přišli s nabídkou, že během léta natočíme dalších dvacet dílů. Jenže já nikomu nemohl říct, že celý podzim budu ve StarDance. Takže původně jsem měl naplánováno, že si v červenci odpočinu, budu doma na zahradě, dám se dohromady a v srpnu začnu trénovat. Nakonec jsem ale červenec strávil s Terezou Bebarovou natáčením dalších dílů Buchet po ránu. Jsem ale rád, že na podzim už jsem si nevzal žádnou další práci.

Jak dlouho jste o StarDance nesměl nikomu říct?

Přes dva roky. Ale neměl jsem s tím problém. Není to chvástání, ale v minulosti jsem pracoval pro hodně významných lidí, a tak je pro mě normální dodržovat obchodní tajemství. Když mě Česká televize oslovila a já po čtyřech měsících na nabídku kývl, neměl jsem potřebu to jakkoli ventilovat. Řekl jsem to jenom svému partnerovi Petrovi, protože jsem věděl, že se ho StarDance také dotkne.

Mohlo by se vám líbit

„Z každé vteřiny se snažím udělat to nejlepší,“ říká Tatiana Drexler

Zatímco léto trávila renovováním venkovského statku nedaleko německého Hannoveru, od podzimu ji už pojedenácté budeme pravidelně vídat v nablýskaných šatech v porotě soutěže StarDance. Proč se do ní Tatiana Drexler pokaždé ráda vrací a co si myslí o oslavách kulatin?
marianne.cz

Když vám - nejen při tréninku - dochází energie, sáhnete třeba po čokoládě?

Vůbec ne, nepotřebuji se dopovat. Čokoláda je přesně ten rychlý zdroj energie, o který nestojím. Nenechávám se zahnat do kouta v tom smyslu, že jsem na takovém dnu, abych se nastartoval a přežil jenom díky kousku čokolády. Snažím si hlídat život, výdej energie a hodně s tím souvisí i to, kým se obklopuji a v jakém prostředí se nacházím. A já si dlouhodobě dal za cíl dělat hezké věci s přesahem, které nakrmí rodinu, přátelé i další lidi okolo mě pozitivnem. Nejsem sluníčkář, ale zároveň si nemyslím, že bychom měli trávit život tím, že budeme dělat věci, které nás nebaví.

Velký rozhovor s Josefem Maršálkem najdete v prosincové Marianne, která vychází 16. listopadu.

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Vzpomenete si na vítěze předchozích ročníků StarDance?

První díl televizní show StarDance ...když hvězdy tančí jsme na televizních obrazovkách sledovali 4. listopadu 2006. Vzpomínáte si na vítěze první řady StarDance? A vybavíte si, kdo na tanečním parketu bodoval o čtyři nebo šest let později? Pro všechny milovníky pořadu StarDance jsme připravili kvíz, který prověří jejich paměť.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Cestování
Užijte si aktivní odpočinek na biofarmě. Sběr bylinek vás pohladí po duši

Užijte si aktivní odpočinek na biofarmě. Sběr bylinek vás pohladí po duši

Byt
Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Proměny
Proměna pokojíku pro malého raubíře, aby už v noci necestoval do postele rodičů, zafungovala dokonale

Proměna pokojíku pro malého raubíře, aby už v noci necestoval do postele rodičů, zafungovala dokonale