Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rozhovory

Adriana Mašková o nové řadě StarDance: Těším se, jak nám to s Josefem na parketu půjde

Už na podzim se můžeme těšit na další řadu soutěžního pořadu StarDance, ve kterém nebude chybět ani tanečnice Adriana Mašková. Jak popisuje setkání s novým tanečním partnerem Josefem Maršálkem? A co má společného tanec s architekturou?

Na podzim vás znovu uvidíme v pořadu StarDance. Kdy jste se poprvé setkala se svým novým tanečním partnerem Josefem Maršálkem? A jak setkání probíhalo?

Naše první setkání proběhlo v pondělí 19. června, asi dva dny před tím, než se to dozvěděla veřejnost. Já jsem ten den ráno měla ještě zkoušku z matematiky, tu jsem teda bohužel nezvládla. Neměla jsem totiž moc kapacitu, abych se na učení soustředila, jak jsem se těšila. (smích) Nicméně naše setkání bylo moc milé a veselé, a zároveň nervózní a rozpačité. S Josefem ale přišla do místnosti nádherná pozitivní energie a dostala jsem od něj velké objetí. Pak jsme si zatančili polku, což byla sranda. 

Josef je uznávaný cukrář. Jaký máte vztah ke sladkému vy?

Mi-lu-ju. Tak bych popsala svůj vztah ke sladkému. (smích) Už jsem za Josefem byla i v kuchyni, takže jsem si prohodili role, a já jsem byla ten žák. A bylo to skvělé. Jinak je pro mě Josef velká inspirace, a teď nemyslím jen tu profesní stránku, takže se těším, co všechno se od něj budu moci naučit. 

Máte za sebou už první tréninky? Pokud ano, jak probíhají a kolikrát do týdne je máte?

Začali jsme trénovat 25. červnece. Tréninky máme čtyřikrát týdně a trvají čtyři hodiny. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet a jak to následně nastavíme.

Mohlo by se vám líbit

StarDance 2023: Hlasujte o vítězi! Do soutěže se pustí hvězda Chýlková, slavný cukrář Maršálek i vnadná Kubelková

Druhou říjnovou neděli startuje oblíbená taneční soutěž StarDance v čele s Terezou Kostkovou a Markem Ebenem. Deset soutěžících z řad celebrit už je známo a je teď čeká pořádná dřina. Hlasujte na konci článku a tipněte si vítěze.
svetzeny.cz

Máte nějaký rituál před začátkem tréninku?

Uvidíme, jaký rituál budeme mít letos. S Mirkem jsme si vždycky kupovali na trénink nějakou dobrotu, přesněji jahody se šlehačkou. S Honzikem byl takový trochu rituál, že přišel o něco později. Zato Pepa je zatím velice dochvilný a sladkosti z bufetu se mi taky nezdají jako něco, co bychom praktikovali, tak se asi musíme nechat překvapit. 

Jste studentkou architektury na ČVUT. A jak zvládáte skloubit studium s taneční kariérou?

Skloubit školu a tancování na takovéhle úrovni je hodně náročné, ale člověk si jednoduše musí ujasnit priority, a zaměřit se na to, co je zrovna důležité a tomu ten čas věnovat. K tomu musím i připočítat, že všichni ve škole jsou velice shovívaví a rádi mi vyjdou vstříc, když s nimi včas komunikuju. Letos mě bude v rámci StarDance doprovázet individuální studní plán, bez něj už jsem si to jednou zkusila a měla jsem kvůli tomu extra náročný rok, kdy jsme vše musela dohnat.

Má architektura něco společného s tancem?

Třeba výraz, ať už daného objektu v prostoru, nebo výraz tance, potom třeba práce s prostorem. A vlastně i historie a kultura. Budovy i tanec jsou prvky, co mají velmi dlouhou historii a můžeme si díky nim přiblížit, jak svět vypadal dřív. 

Mohlo by se vám líbit

Mám rád, když lidé musí o mé tvorbě přemýšlet, říká pekař a cukrář Josef Maršálek

Nejslavnějšího cukráře a pekaře Česka jsme vyzpovídali a dozvěděli jsme se třeba, že je milovníkem kynutého pečiva, jeho nejvěrnějším přítelem při pečení je jednoznačně kuchyňský robot a ve svém volném čase má slabost pro cestování.
marianne.cz

Ve StarDance 2021 jste s hercem Honzou Cinou ovládla taneční parket. Jaké to je vrátit se opět na start a znovu bojovat o titul krále a královny tanečního parketu?

Abych vám řekla pravdu, já se zkrátka hrozně těším. Jsem ráda, že si to můžu zažít znova, že se zase můžu ponořit do celkového procesu tvorby, že budeme vymýšlet kostýmy, rekvizity, choreografie. Zkrátka na ten kompletní balíček. Nicméně to, že jsme s Honzikem minule vyhráli, s sebou teď asi moc neberu. Je to nový začátek s novou osobností a těším se, jak nám to s Josefem dohromady půjde a co z našeho spojení vzejde. Jedna věc, se kterou ale chci letos na parket jít, je ta kreativita, kterou jsme měli s Honzou. 

Jste s Honzou Cinou stále v kontaktu? 

V kontaktu jsme stále, a když se to časově podaří, tak se velice rádi potkáváme.

Máte například společná taneční vystoupení?

Těch vlastně zase tolik nebylo. Nevím, jestli to bylo tím časovým vytížením, nebo ještě sehrál svou roli covid. Nicméně tančili jsme třeba u nás ve Tvrdonicích na plese a to bylo super, to jsme si všichni moc užili. 

Mohlo by se vám líbit

Rozhovor s Terezou Kostkovou

Tereza Kostková má za sebou intenzivní období. Podruhé se vdala a přijala hned několik nových rolí, včetně té v kampani pro značku Matuzalem. Se Simonou Rackovou se pořádně zapovídaly a probraly lehkost života po čtyřicítce, poezii i křehké děti na prahu puberty.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Psychologie
Učitelka Pavlína Ledvayová o moderní výchově v mateřské škole: Podporujte emocionální vývoj a spolupracujte s rodiči

Učitelka Pavlína Ledvayová o moderní výchově v mateřské škole: Podporujte emocionální vývoj a spolupracujte s rodiči

Byt
Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Zahrada
Vypěstujte si malinoostružinu a vychutnejte si lahodné spojení dvou druhů ovoce

Vypěstujte si malinoostružinu a vychutnejte si lahodné spojení dvou druhů ovoce

Proměny
Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce

Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce