Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Pravé letní počasí je tady a mnozí z vás se již nemohou dočkat, až vyrazí k vodě, kde se dá krásně svlažit a strávit příjemný den. Možná vás také čeká letní dovolená, a tak řešíte, jak si užít parádní den na pláži a ve vlnách a zároveň zůstat krásně nalíčená. Přestože je nejlepší si v takových dnech make-up odpustit, chápeme, že byste se zcela nenalíčená mohla cítit nesvá. Poradíme vám, na co se soustředit, jaké produkty zvolit a jak se správně nalíčit.

Na začátku je třeba říct, že příliš mnoho make-upu a líčidel není pro den trávený na pláži či u bazénu vhodné. Pleť se v teplém počasí potí a taková kombinace může způsobit pěknou neplechu. Pokud je to tedy možné, pokuste se make-upu vyhnout úplně. Existuje ovšem mnoho žen, které nejsou zvyklé chodit nenalíčené a necítily by se dobře. Pojďme se tedy podívat, jak se v takový den, kdy plánujete dovádět ve vodě a na sluníčku chytat bronz, správně a vhodně nalíčit. Nezáleží totiž jen na eliminaci škod, které v kombinaci s potem těžké líčení může způsobit, ale také na tom, aby make-up vydržel a odolal všem nástrahám koupání a slunění.

Mohlo by se vám líbit

Nebojte se samoopalováků. Jak získat krok za krokem krásně opálenou pleť bez zdravotního rizika

Určitě jste slyšela historky o experimentování se samoopalováním, které skončilo pokožkou v barvě pomeranče. Právě z tohoto důvodu se mu spousta žen obloukem vyhýbá. Přitom se jedná o jednu z nejzdravějších forem, jak získat krásně opálené tělo. Poradíme vám, jak na to krok za krokem.
marianne.cz

BB a CC tónovací krémy

Tyto multifunkční přípravky, které v sobě ukrývají výhody dekorativní i pečující pleťové kosmetiky, jsou pro letní dny naprosto ideální. Zastanou totiž funkce spousty dalších produktů, jako je krytí, sjednocení, hydratace nebo rozjasnění. BB a CC krémy vše zvládnou samy a zároveň pleť příliš nezatěžují. Obsahují zpravidla též SPF, ovšem nepleťte si je s běžným opalovacím krémem určeným na pleť. Tónovací krém rozhodně nenahradí tradiční produkt s SPF nejméně 50, který byste měla používat každý den a za každého počasí.

Make-up je třeba zafixovat

Pokud vám BB a CC krémy nestačí a bez make-upu to zkrátka nejste vy, je třeba zvolit správný make-up a řádně ho zafixovat. V první řadě ale naneste na pleť bázi či primer, který prodlouží výdrž líčení. Po nanesení make-upu použijte fixátor. Do okolí očí pak naneseme voděodolný rozjasňovač, který rozzáří váš pohled.

Zapomeňte na pudrové stíny a tvářenky

Pokud si potrpíte na barvičky a bez stínů a tvářenky to podle vás není ono, ujistěte se, že nebudete k vodě používat pudrová líčidla. Po kontaktu s vodou by se okamžitě smyla. Vhodnější jsou produkty s krémovou konzistencí – preferujte ty, které jsou založené na silikonové bázi. Vhodné jsou také produkty s obsahem hydrofobních vosků, tuků a polymerů. Stíny by k vodě neměly být perleťové, protože se hodí spíše na jiné příležitosti. Barev se ale rozhodně bát nemusíte.

Vhodné řasenky a tužky na oči

Pokud potřebujete ke svému vnitřnímu klidu také oční linky, lépe budou držet tekuté. Ovšem i kvalitní kajalovou tužkou si vytvoříte sexy pohled, který vydrží. Pokud nejste výrazně tmavý typ s havraními vlasy, vyhněte se černým tužkám a sáhněte raději po hnědých či zajímavě barevných. Voděodolná řasenka je samozřejmostí. Nanášejí se stejně jako klasické, jen by měly odolat i tomu nejdivočejšímu dovádění ve vlnách nebo prudké letní přeháňce. Na jejich odlíčení si ale pořiďte speciální odličovač na voděodolný make-up nebo klasický olejový.

Rty, rtěnky a lesky

Nalíčené rty vypadají dobře, ale je s nimi těžké pořízení. Stačí se napít vody nebo drinku, kousnout do párku v rohlíku nebo si dopřát lahodou zmrzlinu a máte po rtěnce. Proto ji noste neustále u sebe. Nejlépe uděláte, když rty budete během celého dne pravidelně mazat balzámem s ochranným faktorem. Ovšem i lesk na rtech vypadá v tomto prostředí skvěle a působí svěže. Pokud trváte vyloženě na rtěnce, sáhněte po krémové, která je dlouhotrvající a neslíbatelná. Pokud bude kvalitní, nezničí ji ani polibek od mořské vody.

Na závěr je důležité zdůraznit, abyste vždy volila produkt, který je označen jako voděodolný. Kupujte kvalitní a ověřené značky a veškerý make-up nejprve vyzkoušejte doma a ověřte si, že se na něj i pod proudem tekoucí vody ze sprchy můžete spolehnout. Nechcete přece vylézt z bazénu či moře a vypadat po zbytek dne jako panda.

Líčení k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit, když vás čeká celý den opalování a koupání
Zdroj článku

Související články

Krása
Retro beauty trendy: Do módy se vrací ikonický make-up plný barev a třpytu inspirovaný 90. lety

Retro beauty trendy: Do módy se vrací ikonický make-up plný barev a třpytu inspirovaný 90. lety

Rodina a děti
Rodičovské hlášky: Legandární výroky,  které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Rodičovské hlášky: Legandární výroky, které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Dobrý nápad
Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Lidé a místa
V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce

V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce