Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Jaká matka, taková dcera: Dcera Kate Moss jde v jejích šlépějích

Lila Grace Moss-Hack kráčí po modelingových molech na fashion weecích a dalších renomovaných akcích. Vypadá přitom jako naprostá kopie své matky. A každý si myslí, že uspěla jenom díky ní. Pravda o tom, jak se dostala k modelingu, je ale minimálně překvapivá.

Tereza Čaladi | 16. 01. 2024

Byl rok 2002 a britské supermodelce Kate Moss a publisherovi Jeffersonu Hackovi se narodila jejich první dcerka – Lila. Přes svou slávu ji její rodiče chtěli držet mimo pozornost. Chtěli, aby měla normální dětství a sama její matka ji od modelingové kariéry odrazovala. Vždycky říkala: ‚Pokud to chceš dělat, můžeš, ale já bych to nedoporučovala‘,“ popsala Lila v roce 2022 magazínu British Vogue.

Jaká matka, taková dcera

Lila s matkou ale přesto narážela na paprazzi a pozornosti se jí dostávalo i ve škole, kdy jí všechny děti říkaly, „Páni, tvoje máma je Kate Moss!“. Když jí bylo 11, setkala se na jedné módní události s idolem své generace – Zacem Efronem. Ve 13 se s matkou objevila na obálce Vogue. V té době byla celkem plachá, ale sama později přiznala, že to byla jednoduše tréma. Tu ovšem zanedlouho překonala a pak pro ni nastal zlomový okamžik.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Když jí bylo 15, nafotila svou první kampaň pro Marc Jacobs Beauty. Marca znám a vždy jsem milovala jeho věci a to, co dělá, takže jsem cítila, že je to správné rozhodnutí,“ vzpomíná ve výše zmiňovaném rozhovoru. Pokračovala v hlavní roli v kampani na vůně Marc Jacobs Perfect. Naplno se ale do modelingu chtěla pustit až po maturitě. Studovala střední školu zaměřenou na fotografii, módní textil a mediální studia.

Její premiéra na přehlídkovém mole přišla záhy po jejích osmnáctinách, když zahájila a zakončila představení kolekce Miu Miu pro jaro/léto 2021 na pařížském fashion weeku. Ten rok následovala také přehlídka v plavkách pro Versace by Fendi, kterou šla po boku své matky. Rok poté následovala další obálka Vogue, tentokrát na ní byla sama. A sama se také objevila v kampani značky Calvin Klein, konkrétně po 30 letech, kdy ji dělala její matka. V roce 2023 byla opět viděna na titulních stranách časopisů, zejména potom, co se procházela po růžovém koberci na Victoria's Secret World Tour s Iris Law. A šla i další přehlídku se svou matkou.

Mohlo by se vám líbit

Děti slavných osobností, které vykročily ze stínů svých rodičů

Představte si, že je vaší matkou Reese Whiterspoon. V takovém případě je poměrně těžké vytvořit si své vlastní jméno a proslavit se sama za sebe. A ještě těžší, když vypadáte stejně jako ona, což je případ její dcery. Přesto to ale dokázala. A není jediná.
marianne.cz

Pyšná máma i dcera

Nevnímá ji přitom jako zastínění, ale jako inspiraci. Z rozhovorů je vidět, že si jsou blízké a že se snaží sebe navzájem chránit. Její matka ji podporuje, ale nedělá věci za ní. Ačkoliv je Lila její dcera, není jedinou mladou tváří, která má oporu Kate Moss. V roce 2017 si totiž tato supermodelka a módní návrhářka založila agenturu Kate Moss Agency, které se zaměřuje na budování kariér mladých talentovaných lidí. Závěrem lze říct jen to, že mnohokrát přiznala, že je na svou dceru hrdá...zejména kvůli tomu, jaká je a jak zodpovědně ke své modelingové kariéře přistupuje. A věříme, že dneska, v den oslav 50. narozenin její maminky Kate Moss, si to spolu jiště krásně užijí.

Modelingové duo Lila a Kate Moss
Mohlo by se vám líbit

Jak se žije ve stínu matky?

Dcery krásných, úspěšných a společenských matek to mají těžké: srovnání se nevyhnou. Jejich vztah s matkou se tak někdy mění v konkurenční boj. Je vám to povědomé?
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Nejkrásnější cyklotrasy v Česku: Přinášíme tipy na 3 pohodové, které jsou vhodné pro celou rodinu

Nejkrásnější cyklotrasy v Česku: Přinášíme tipy na 3 pohodové, které jsou vhodné pro celou rodinu

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Zábava
Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl