Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Galerie: Vánoční fotky britské královské rodiny v průběhu let

Info ikona
2020

Příznivci královské rodiny se každý rok nemohou dočkat, až se na sociálních sítích objeví její nová vánoční přání, takzvané „christmas cards“. My se rozhodli podívat kromě těch letošních i na vánoční fotky královské rodiny, které jsou již pár let staré.

Tereza Čaladi | 20. 12. 2023

Tradice zveřejňování vánočních přání je v královské rodině od nepaměti. My našli nejstarší z roku 1914, na níž je královna Marie z Tecku s králem Jiřím V., tedy prarodiče královny Alžběty II.. „Ať vás Bůh ochraňuje a přivede vás domů v pořádku,“ píše se na ní. Vzhledem k tomu, že se jedná o rok začátku první světové války, je jasné, že směřovala k britským vojákům na frontě. Podobně speciální přání poslala v roce 1942 královna (tehdy ještě princezna) Alžběta II..

Další karty Alžběta II. již posílala se svou rodinou a stejně tak i její děti. Dohledatelná jsou tak i vánoční přání prince Charlese, princezny Diany a jejich dětí. A stejně tak i prince Williama a Harryho s jejich rodinami.

Na letošní vánoční fotce prince a princezny z Walesu a jejich dětí – prince George, Louise a princezny Charlotte – nás zaujalo zejména to, jak od loňského roku princezna Charlotte dospěla. Princ George se tváří vcelku vážně, je vidět, že bere svou roli zodpovědně. A princ Louis cení zuby, ale střídmě. Jeho výrazy nás stejně baví nejvíce, ale nutno podotknout, že i jeho tatínek a starší bráška se dokázali v jeho věku na fotkách hezky tetelit. Na fotky se můžete podívat v naší galerii.

Vánoční fotky královské rodiny v průběhu let

Normální šťastné děti

Je známe, že už princezna Diana se snažila svým dětem – princovi Williamovi a Harrymu – dopřát co nejnormálnější dětství, a to stejné dělá nyní Kate, princezna z Walesu. Kromě toho, že Charlotte, Louis a George chodí do klasické školy, kde mají příjmení Mountbatten-Windsor, je z nich vidět, jak blízký vztah se svými rodiči mají. To potvrdil fotograf, který fotil jejich vánoční portrét:Bylo mi velkým potěšením fotit letos prince a princeznu z Walesu a jejich rodinu na vánoční portrét. Bylo to bezpochyby jedno z nejuvolněnějších a nejpříjemnějších focení, jaké jsem kdy měl, a teď mám úplně novou sadu vtipů, které jsou díky jejich dětem na mé úrovni…" napsal na svém Instagramu.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku