Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Jaké dárky si dávají členové královské rodiny? Rozhodně mají smysl pro humor

Britská královská rodina je na veřejnosti vždy spořádaná, ale na Vánoce se její členové rádi baví, jak se ukázalo v pamětech prince Harryho a z dalších zdrojů. Konkrétně tím, že si dávají směšné, trochu drzé, dárky. Připisujeme to tomu, že když už vlastníte korunovační klenoty, jedinou věcí, která vás na Vánoce potěší, je srdečný smích.

Tereza Čaladi | 9. 12. 2023

Loňský rok přinesl pro královskou rodinu mnoho změn, hlavní z nich byl odchod královny Alžběty II. a přechod rodu Windsorů pod vládu krále Karla III.I přes tyto změny ale existují tradice, se kterými lze počítat i letos. Jednou z takových tradic je každoroční výměna vánočních dárků, kterou se královská rodina vždy baví.

Štědrý den v královské rodině

Každý rok na Štědrý den se členové královské rodiny scházejí ve svém venkovském sídle Sandringham Estate, kde si po odpoledním čaji vyměňují dárky. V minulosti se dnes již zesnulá královna Alžběta a princ Philip se svými dětmi, vnoučaty a pravnoučaty účastnili výměny dárků spíše na Štědrý den (24. prosince) než den po něm, jak je ve Velké Británii běžné, čímž kývli na své německé předky Celá rodina se sešla, aby na Štědrý večer rozbalila dárky, jako vždy, německá tradice, která přežila poangličtování rodinného příjmení ze Saxe-Coburg-Gotha na Windsor,“ píše princ Harry ve své knize Náhradník (anglicky Spare).

Rodina se údajně schází v 18 hodin v červeném salonu, kde jsou pro každého člena rodiny tajně připraveny dárky. Tím ale ustálené rodinné tradice končí, protože Windsorové mají rádi dárky, nad kterými se zasmějí.

Mohlo by se vám líbit

Proč královské děti nesmí na Vánoce večeřet s Kate a Williamem?

Není žádným tajemstvím, že britská královská rodina musí dodržovat mnoho psaných i nepsaných pravidel. A jinak tomu není ani o Vánocích, kdy princezna a princ z Walesu nestolují se svými potomky. Pro mnoho rodičů nepochopitelné pravidlo objasňuje bývalý královský šéfkuchař Darren McGrady.
marianne.cz

Potrpí si na dárky, které pobaví

Ve svých pamětech princ Harry píše, že mu jeden rok princezna Margaret dala kuličkové pero, které vypadalo jako ryba. A v roce 2020 ho Meghan obdarovala vánoční ozdobou s královnou Alžbětou. „Meg si toho všimla v místním obchodě a říkala si, že by se mi to mohlo líbit,“ píše. A jeho choť měla pravdu. Ozdobu si pověsil na větev ve výši jeho očí, aby na ni pořád viděl.

Další zábavné dárky, které si v průběhu let členové britské královské rodiny vyměnili, uvedlo The MirrorJednou princ Harry údajně nasadil své babičce čepici do sprchy s nápisem „Ain't Life a B****“ vepředu. A také se tvrdilo, že předtím, než se princ Harry oženil s Meghan Markle, mu jeho švagrová Kate Middleton (dnes princezna z Walesu) dala jako dárek rostoucí hračku, na níž bylo napsáno vypěstujte si svou vlastní přítelkyni“Princezna Anne také údajně kdysi dala svému staršímu bratrovi, tehdejšímu princi Charlesovi, kožené záchodové prkénko. A princezna Diana dala své švagrové Sarah Ferguson koupelnovou předložku s leopardím vzorem.

To nás přivádí k jedinému: Jaké dárky si asi budou dávat v královské rodině letos?

Britská královská rodina a vánoční dárky
Mohlo by se vám líbit

Jak budou vypadat děti z královské rodiny v dospělosti? AI nám dala odpověď

Královské děti rostou jako z vody a za chvíli budou postupně slavit plnoletost. Než se tak ale stane, vznikají pouhé odhady, jak budou vypadat. A s nimi výrazně pomáhá umělá inteligence. Co ovšem víme jistě, je, že všechny budou pohledné.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.

Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Rodina a děti
Rodičovské hlášky: Legandární výroky,  které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Rodičovské hlášky: Legandární výroky, které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme