Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop na říjen: Ryby se mají rozhodnout srdcem, Lvi vypnout staré programy

Je tu říjen a s ním i náš originální měsíční horoskop pro každé znamení zvěrokruhu. Máme pro vás drobnou nápovědu, jak si nadcházející týdny užít co nejlépe a bez zbytečných komplikací. Nenechte se zaskočit a přečtěte si, nač byste se měli v průběhu příštích dnů soustředit, nad čím se zamyslet a čemu se raději vyhnout. Jaká témata přinese letošní říjen právě vám?

Ilona Lea Kotková | 30. 09. 2023

Beran (21. 3. - 20. 4.)

Země představuje dar života, protože vše živé pochází právě odtud. To je třeba si opakovaně připomínat a chovat se k přírodě s patřičnou úctou. Někteří lidé ale – kdovíproč – získali přesvědčení, že je nám Země podřízena, a nedělají nic, než jen nešetrně čerpají z jejích zdrojů a svou chamtivostí škodí. Možná jste i vy ztratila schopnost vnímat pří rodu jako živý organismus, o který je třeba pečovat. Váš vztah k přírodě je i vaše říjnové téma. Není třeba (ani žádoucí) přivazovat se ke stromům, není nutné pompézně demonstrovat své názory. Mnohem důležitější je začít u sebe a dělat ty každodenní maličkosti typu třídění odpadu či eliminace plastových odpadů nebo zbytečné chemie. 

Rada:

Věřte v sílu přírody a její zákonitosti, choďte více ven, čerpejte inspiraci, ale chovejte se jako uctivý host.

Říjnová afirmace pro Berany:

Vnímám sílu z přírody a vnímám její poselství.

Býk (21. 4. - 21. 5.)

Součástí každé lidské bytosti je vnitřní světlo. Někdy je zřejmé na první pohled, jindy můžeme u druhého zpočátku vnímat spíše temnotu. Někteří lidé doslova září, jsou laskaví k sobě i druhým, zároveň si však dokážou udržet svou integritu. Jiní jsou naopak plni negativních očekávání a svou nepohodu šíří dál; jejich světlo je sice utlumené, ale existuje. Vnitřní světlo je i vaše říjnové téma. Zamyslete se nad tím, nakolik ve svém současném rozpoložení „záříte“ a komu právě teď svítíte na cestu. Nedovolte, aby se váš vnitřní zdroj zbytečně vyčerpal; hospodařte se svou energií s rozmyslem a nezapomínejte, že to pomyslné světlo má sloužit především vám.

Rada:

Naučte se říkat ne, aniž byste následně zažívala pocit viny. Nenechte sebou manipulovat.

Říjnová afirmace pro Býky:

Jsem zářivá a silná bytost plná nevyčerpatelné energie.

Blíženci (22. 5. - 21. 6.)

K tomu, abychom se v životě cítili dobře, potřebujeme mít – mimo jiné – i dobré vztahy se svým okolím. Platí to napříč všem lidským povahám, přestože vám budou někteří tvrdit opak. Říjen vás bude s tímto tématem konfrontovat. Právě teď nastává chvíle vyjasnit si všechna nedorozumění a křivdy, která mezi vámi a vašimi blízkými dosud leží. Vyčistěte vzduch po dřívějších neshodách a nechte druhého vyjádřit svůj pohled na věc. Je čas pozorně naslouchat – momentálně není vhodná doba mít za každou cenu pravdu. V atmosféře podzimních dnů je pro vás přínosnější chápat než být pochopena. Možná vás překvapí, jak se některé věci díky změně postoje, dokážou samy vyřešit.

Rada:

Začněte si psát deník a dejte svým myšlenkám srozumitelnou podobu.

Říjnová afirmace pro Blížence:

Jsem v souladu se svou vnitřní pravdou.

Rak (22. 6. - 22. 7.)

Emoce jsou tím, co člověka bytostně ovlivňuje. Prožíváme-li dlouhodobě stres, neodpočineme si a neuvolníme napětí, může se v našem těle usadit konstantní nepohoda. Pokud nedokážeme čelit nepříjemným pocitům a včas nevysypeme popelnici negativních emocí, začnou v našem těle pracovat v náš neprospěch. Hladiny hormonů přestanou být v rovnováze a my postupně začneme ztrácet životní nadšení. Je to i vaše říjnové téma. Přestaňte se opakovaně za něčím honit, nesnažte se sobě ani druhým dokázat, že před ničím necouvnete. A klidně couvněte, protože na to máte plné právo. Začněte opět více odpočívat a vraťte se k věcem, co vám přinášely radost.

Rada:

Oprašte staré koníčky a znovuobjevte radost, kterou jste jejich prostřednictvím prožívala.

Říjnová afirmace pro Raky:

Vnímám intenzivně proud života a raduji se z něj.

Mohlo by se vám líbit

Bydlení podle horoskopu! Víme, co které znamení potřebuje ke štěstí

Máte rádi pořádek, eleganci, nebo potřebujete především útulný domov? Napoví to o vás datum narození a znamení zvěrokruhu, ve kterém jste se narodili. Jak je to s vašimi blízkými?
marianne.cz

Lev (23. 7. - 22. 8.)

A žili šťastně a spokojeně, říká se obvykle v pohádkách. Dobré konce si ale přejeme také v realitě, která je pohádkám často na hony vzdálená. Důvodů, proč si život neužíváme podle svých představ, může existovat celá řada; vévodí jim však většinou naše hlava a v ní ukryté „programy“. Po generace zažité vzorce chování, dědictví po rodičích, přesvědčení, že nejsme takoví nebo makoví… To, jak náš život plyne, je ale z velké části v našich rukách. Je to i vaše téma pro nadcházející měsíc. Zamyslete se nad tím, proč se vám v nějaké pro vás důležité oblasti stále nedaří. Opakujete snad pořád dokola stejnou chybu, okolí vás nepodporuje, nebo jste si vy sama jen velmi chabou oporou? 

Rada:

Zbavte se omezujících přesvědčení a věřte ve svou vnitřní sílu. Je obrovská.

Říjnová afirmace pro Lvy:

Čistím svou mysl od omezujících přesvědčení.

Panna (23. 8. - 22. 9.)

Člověk disponuje schopností vyjadřovat se slovy. Prožívá nejrůznější emoce a na jejich základě obvykle koná a taky mluví. Jsme-li šťastní, vyjadřujeme se s nadšením, používáme superlativy, chválíme, děkujeme, podporujeme a dělíme se o svou radost s druhými. Pokud ale naopak prožíváme stres nebo námi cloumá zloba, můžeme svá slova obracet proti sobě či druhým. Zapomínáme přitom na to, jak mocná mohou slova být. Síla vyřčeného je i vaše říjnové téma. Važte slova i jejich formu; abyste druhému ublížili, stačí málo. Pár trefně zacílených vět se může do mysli druhého člověka zabodnout jako otrávený šíp.  

Rada:

Vzpomeňte si, jak vám bylo v okamžiku, kdy vám někdo cíleně slovně ublížil. Nebuďte jako on a než něco ostrého vyslovíte, dvakrát se rozmyslete.

Říjnová afirmace pro Panny:

Znám sílu slov a používám je s rozmyslem.

Váhy (23. 9. - 23. 10.)

Někdy si víc než cokoli jiného přejeme, aby byl člověk, kterého jsme potkali, tím vysněným princem na bílém koni. Snažíme se vidět v něm vše, co jsme si vysnili, a snadno tak přehlédneme jeho skutečnou osobnost. Projektujeme do něho vlastní přání a v okamžiku, kdy dojde z jeho strany k něčemu pro nás nepříjemnému, cítíme hluboké zklamání. Projekce do druhého je i vaše říjnové téma. Sundejte růžové brýle a pohlédněte do tváře ničím nepřikrášlené skutečnosti. Nehněvejte se na svého partnera, nechová-li se podle vašich představ. Buďte k sobě upřímná a zamyslete se nad tím, zda je skutečně jeho chyba, že cítíte dotčení z toho, kým je. Možná jste jen dosud nechtěla vidět jeho pravou tvář.

Rada:

Dejte si pozor, abyste neuvízla v pouhých představách o tom, kým lidé vedle vás jsou.

Říjnová afirmace pro Váhy:

Vidím krásu světa i lidí bez příkras a vlastních projekcí. 

Štír (24. 10. - 22. 11.)

Říká se, že nikdy není pozdě na změnu. A přestože je nám už tolik, kolik je, a třeba se necítíme tak svěží a nezatížení, jako před lety, změnit směr můžeme vždy. Jde jen o to osvobodit se od představy, že musíme být takoví, jak se od nás očekává, nebo jak jsme od sebe doposud očekávali my, a udělat krok do zdánlivého neznáma. Buďme znovu jako malé děti: odvážní a natěšení na život. Nezapomínejme, že nadšení a radost by měly být přirozenou součástí života. Říjen vás bude s tímto tématem konfrontovat. Opakovaně vás přivede do situace, kdy se budete vážně zamýšlet nad tím, zda směr, kterým se ubíráte, je skutečně váš.

Rada:

Udělejte si malou životní inventuru a zamyslete se nad tím, co vám současná situace bere a co dává.

Říjnová afirmace pro Štíry:

Žiji šťastný život ve své vlastní režii.

Mohlo by se vám líbit

Horoskop: Zjistěte, v čem je vaše dítě výjimečné. Býci jsou nezastavitelní, Lvi vás rozesmějí

Dle astrologie má každé dítě určitou přednost, která náleží k jeho znamení zvěrokruhu. Zjistěte, v čem vyniká vaše dítě. Bude to pracovitost, cílevědomost, empatie nebo jiná vlastnost? Jaký potenciál se v něm ukrývá?
marianne.cz

Střelec (23. 11. - 21. 12.)

Tma nemusí být zdaleka vždy děsivá. Naopak. Je dobré přistupovat k ní s úctou a vědomím, že ukrývá velký potenciál stát se bohatou a plodnou jako nejúrodnější půda, z níž později vzejdou zdravé a silné rostliny. Čas „ve tmě“ je příležitostně užitečný pro každého z nás. Ať už doslova (třeba v rámci terapie tmou), nebo obrazně, můžeme právě v takových chvílích získat užitečný nadhled a přijmout s pokorou vše, co se nám přihodilo. Říjen vám téma užitečné tmy nabídne. Využijte příležitost být po nějaký čas jen sama se sebou, bez rušivých vlivů zvenčí. Vypněte mobil, zatáhněte závěsy a požádejte své nejbližší, aby vás nechali o samotě a v klidu. Vychutnejte si čas pro sebe, probuďte svou duši a osvěžte mysl.

Rada:

Zbavte se pocitu, že musíte být vždy a pro každého k dispozici. Uvědomte si, že jediný, pro koho tu opravdu „musíte“ být, jste pouze vy sama.

Říjnová afirmace pro Střelce:

Příležitostná samota mě nabíjí a obnovuje.

Kozoroh (22. 12. - 20. 1.)

Vášeň je tím, co nás pohání kupředu. Ať děláme cokoliv, pokud chybí tato důležitá ingredience, výsledek nebude nikdy zcela uspokojivý. Vášeň je životní přesvědčení i postoj slibující úspěch ve svém pravém slova smyslu. A přestože se své vášně můžeme občas i zaleknout, důvod k obavám není. Důležité ale je umět ji správně využít a kultivovat její případnou divokost. Říjen vám téma vášně nabídne. Situace, v níž se nadcházející měsíc ocitnete, vám bude chtít ukázat, kolik skryté vášně v sobě máte. A to i přesto, že ji i vzhledem ke své zemité povaze často tlumíte a předstíráte, že nic takového ve vás není. Uvolněte se a dejte své vášni průchod. Možná mile překvapíte sebe i své okolí. 

Rada:

Přijměte, že nic, co je vaší nedílnou součástí, není „špatně“. Důležité však je nasměrovat tu energii správným směrem.

Říjnová afirmace pro Kozorohy:

Svou vášeň plně přijímám a používám ji k radosti své i svého okolí.

Vodnář (21. 1. - 20. 2.)

Prvotní síla, ze které jsme všichni vzešli, nezná ani dobro ani zlo. Je pouze na nás vytvořit si vlastní záměr a požádat o pomoc při jeho uskutečňování. Energie z neviditelného světa se následně může naším prostřednictvím zrodit do světa hmoty, získat jasné obrysy a tvar. Je-li náš záměr stanovený jasně a eticky, nezasahuje do vůle druhých, není důvod nevěřit v jeho uskutečnění. Můžeme se stát malířským štětcem a vymalovat své sny na plátno svého života. Záměr je i vaše říjnové téma. Zvolněte, nebo na chvíli úplně zastavte a rozhlédněte se okolo. Jakou krajinu jste na svém obraze vytvořila? Líbí se vám její atmosféra a barvy?

Rada:

Pokud nejste se svým dílem spokojena, zkuste to znovu a jinak. Obraz přemalujte, nebo vytvořte úplně nový.

Říjnová afirmace pro Vodnáře:

Mé záměry jsou čisté, přinášející radost mně i mému okolí.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Dávat druhé šance je někdy těžké. Přesto je důležité vyzkoušet to alespoň občas, protože příště můžeme být my těmi, kdo o druhou šanci požádají. Pokud nás někdo zklame, bývá to v každém případě zraňující a zdaleka nemusí jít vždy jen o partnerskou nevěru. Zklamání můžeme zažívat napříč oblastmi a tématy, i tak (či právě proto) není otázka druhých šancí jednoduchá. Říjen vás s tímto tématem bude konfrontovat. Dostanete se do situace, kdy se budete vážně zamýšlet nad tím, nakolik je pro vás dotyčná osoba důležitá, a zda ji ve svém životě pořád chcete mít. Rozhodnutí, které nejspíš nebude snadné, však bude nutné udělat.

Rada:

Zapomeňte na neustálé analyzování a pusťte ke slovu srdce. Co vám radí?

Říjnová afirmace pro Ryby:

Rozhoduji se správně, rozhoduji se srdcem.

Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe slaví narozeniny. Jak dobře znáte postavu mladého čaroděje?

Kvíz: Představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe slaví narozeniny. Jak dobře znáte postavu mladého čaroděje?

Zábava
Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Zábava
Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Zábava
Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu