Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 11. března: Raci mají hledat způsoby, Panny ztracenou energii

Březen je v plném proudu a náš pravidelný horoskop nesmí chybět ani tento týden. Období od 11. března lehce naťukne naši odvahu a vyzkouší, nakolik jsme ochotni zariskovat. Držet se stále při zemi není nejšťastnější životní filozofie, ale ani druhý extrém se nevyplácí. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě další téma, na které se vyplatí zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 10. 03. 2024

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Život nás pravidelně pokouší a my mu občas na jeho hru skočíme. Chytíme se nějaké myšlenky a uvízneme v její pasti. Zuby nehty se držíme své představy a dokážeme být až obdivuhodně urputní. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že čím delší je spánek, tím horší bývá návrat do reality. Přestaňte lpět na přesvědčeních, jak by věci měly být, a dopřejte si volnost. Vždycky to nějak dopadne. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Čeho se stále urputně držím?
 • Jakou svou touhu jsem naopak v posledním roce opustila a co mě k tomu vedlo?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Někdo víc, jiný méně, nejspíš ale každý někdy zažil touhu být někým jiným. Stát se zajímavějším, úspěšnějším, atraktivnějším; vtěsnat se do obrazu pomyslného ideálu i přesto, že jeho rám bolavě tlačí. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Přestaňte se snažit být tím, kým nejste. Naopak noste hrdě svou pravou tvář – zůstávejte věrná svému originálnímu nastavení. Dovolte si být sama sebou, protože přesně tak jste perfektní. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Koho považuji za svůj ideál a co mi na něm případně imponuje?
 • Kolikrát denně se prohlédnu v zrcadle, abych zkontrolovala svůj vzhled?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Ačkoli existují hnutí prosazující názor, že hmota a tělesnost nejsou důležité, opak je pravdou. Tělo je sídlem duše a v tom smyslu je potřeba o ně pečovat. Vždyť život je – mimo jiné – také smyslová zkušenost a prožívání na fyzické úrovni je pro nás žádoucí stejně jako to duševní. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Ne nadarmo se říká ve zdravém těle zdravý duch; jedno souvisí s druhým, a to oběma směry. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem si dopřála nějaký tělesný požitek, zašla na masáž, do sauny či na kosmetiku?
 • Jak se naopak starám o svou duši?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Občas v životě nastane chvíle, kdy vnímáme velký nesoulad mezi tím, co si přejeme a co prožíváme. Cítíme se podvedeni, nepochopeni či nevyslyšeni a více než jindy máme tendence uzavírat se do sebe a své vlastní negace. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Přestaňte obviňovat celý svět, neutápějte se v pocitech bezpráví. Hledejte cesty a způsoby, nikoli důvody, a přijměte i tuto, byť jakkoli nepříjemnou, zkušenost. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co mě momentálně nejvíc zraňuje – s čím se stále nedokážu vyrovnat?
 • Jak vnímám lidi, kteří ze všech svých nezdarů opakovaně viní druhé? Znám někoho takového?
Mohlo by se vám líbit

Horoskop na březen: Váhy mají být obezřetné, Kozorozi najít svou hodnotu

Je tu březen, měsíc probouzející se přírody a hlubokého nádechu po dlouhé zimě, a s ním i náš originální horoskop pro každé znamení zvěrokruhu. Jako vždy pro vás máme drobnou nápovědu, jak si nadcházející týdny užít v co největší pohodě, bez zbytečných komplikací a nepříjemných překvapení. Získejte náskok a přečtěte si, co vás v průběhu příštích dnů čeká.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Abychom mohli duchovně povyrůst, je obvykle třeba vystoupit ze své komfortní zóny a vzdát se některých svých jistot. Nepokračovat po vyšlapaných cestách, ale objevovat nové, anebo je raději nově utvářet. Není to jednoduché, výsledek ve formě rozšířeného obzoru a hlubšího vnímání souvislostí za to ale stojí. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nedržte se tolik při zemi, seberte odvahu a vykročte do neznáma. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jsem člověk, který je ochoten občas zariskovat, anebo si raději držím to své jisté?
 • Kdy naposledy jsem se něčeho vzdala, abych v konečném důsledku dosáhla výš?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Život spočívá v neustálém pohybu, přestože dílčí přestávky jsou občas třeba. Důležité je se později opět rozpohybovat a pokračovat v hledání a postupném nacházení své cesty. A přes všechna úskalí vytrvat. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte, že jen prostřednictvím nových lekcí se učíme, rosteme a posouváme dál. Proto najděte svou ztracenou energii a pusťte se opět do práce. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co mě během poslední doby nejvíc vyčerpalo?
 • Mohu udělat něco, aby se situace neopakovala?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Rutina a každodennost nejsou tím, co v životě hledáme, přesto je potřeba akceptovat i takové dny. Právě jejich prostřednictvím si často uvědomujeme výjimečnost některých okamžiků a daleko víc jsme schopni cenit si jich. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Naučte se přizpůsobovat daným podmínkám a važte si každého dne, protože i ty (zdánlivě) nejšedivější momenty jsou nedílnou součástí vaší cesty. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Považuji svůj život spíše za nudný a obyčejný, nebo veselý a akční?
 • Jak rychle reaguji na změny a jsem schopna přizpůsobit se aktuálním podmínkám?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Někdy se okolnosti našeho života zamotají tak moc, že se v nich přestáváme orientovat. Nevidíme souvislosti, uniká nám smysl, máme strach. To nás v konečném důsledku nutí budovat si kolem sebe ochrannou zeď, za níž se cítíme jakž takž v bezpečí. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Přestaňte se opakovaně ukrývat před světem a jděte naproti novým výzvám. Kdo nic nezkusí, nic nemá. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Před čím nebo kým se uzavírám?
 • Co mi momentálně nejvíc svazuje ruce – v jaké situaci jsem uvízla?
Mohlo by se vám líbit

Horoskop lásky na březen 2024: Co čeká vaše znamení zvěrokruhu?

Ačkoliv bývá za měsíc lásky běžně považován únor, březen je měsíc, kdy všechno začíná pučet a příroda se probouzí k životu a k lásce. První jarní měsíc symbolizuje začátek něčeho nového a krásného, symbolizuje novou naději. A třeba právě vás čeká nová naděje v oblasti citů. To už prozradí velký březnový horoskop lásky. Podívejte se, co si pro vás hvězdy tentokrát připravily?
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Největším bohatstvím duše je poznání; právě ona zná odpovědi na všechny otázky, jež si klademe. Můžeme hledat i „tam venku“ a svou pravdu najít; důležité však je, aby to, co si vezmeme za své, souznělo s naším vnitřním nastavením. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Buďte k sobě upřímná a zamyslete se nad tím, zda vše, co považujete za pravdu, se shoduje i s vaším vnitřním pocitem. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak snadno uvěřím názorům, které mi druzí předkládají?
 • Kdy naposledy jsem z nějakého důvodu jednala proti svému přesvědčení? A jak jsem se cítila?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Někteří z nás se berou příliš vážně. Cítí se důležitější či chytřejší než druzí, a věří tomu, že jen výsluní je místem, kam patří. Zdravé sebevědomí je v pořádku, protože jen člověk, který zná svou hodnotu, může dosáhnout vysněných cílů. Čeho je však moc, toho je příliš. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zamyslete se nad tím, zda není vhodná doba přehodnotit některé ze svých postojů, a odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Mívám někdy tendence povyšovat se nad ostatní? Co mě k tomu vede?
 • Zažila jsem už nepříjemný pád jako důsledek pocitu vlastní nadřazenosti? Poučila jsem se?

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

I přesto, že se občas cítíme na pokraji vlastních sil, bojujeme dál. Nechceme se vzdát a přijmout skutečnost, že jsme prohráli. Za každou cenu toužíme zvítězit a prosadit se. Výsledek však v takovém případě nikdy není ten, který nám přinese uspokojení. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Přestaňte bojovat jen pro boj samotný. Někdy je tím největším vítězstvím vzdát se pomyslné výhry. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Proti čemu (nebo za co) momentálně bojuju?
 • Mohu svůj boj reálně vyhrát?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Svoboda je nadčasové téma, ale zdaleka ne každý ji dokáže přesně definovat. A pro každého může znamenat něco trochu jiného. Ta nejdůležitější (a nejobtížněji chápaná) svoboda je ta osobní. To, jak se cítíme uvnitř, co nás ovlivňuje, vykolejí, co se nás dotýká. Svoboda je i vaše téma pro nadcházející týden. Zamyslete se nad tím, nakolik si připadáte v životě svobodná, a odpovězte si na následující otázky:

 • Jak moc mi záleží na tom, co si o mně myslí druzí?
 • Pokud chci něco udělat, je pro mě důležitý pocit, že to druzí schvalují?
Zdroj článku

Související články

Zábava
Cestování po Plzeňském kraji: 5 zatopených lomů, kde byste se měli letos vykoupat

Cestování po Plzeňském kraji: 5 zatopených lomů, kde byste se měli letos vykoupat

Zábava
Kvíz: Dokážete přiřadit k jednotlivým zemím jejich typická jídla? Ukažte, zda jste světoví gurmáni

Kvíz: Dokážete přiřadit k jednotlivým zemím jejich typická jídla? Ukažte, zda jste světoví gurmáni

Zábava
Mezinárodní den muzeí je tu! Jaká evropská města kultury byste měli navštívit?

Mezinárodní den muzeí je tu! Jaká evropská města kultury byste měli navštívit?

Zábava
Redakce doporučuje podcasty: Pusťte si do uší zábavu, vzdělání i motivaci

Redakce doporučuje podcasty: Pusťte si do uší zábavu, vzdělání i motivaci