Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 11. prosince: Vodnáři mají říkat ne, Váhy nepodléhat letargii

Je tu další prosincový týden a s ním i náš pravidelný horoskop na nadcházejících sedm dnů. Období od 11. prosince ukáže, jak důležitá je v životě poctivost. A ačkoli to tak občas nevypadá, v konečném důsledku se pokaždé vyplatí hrát fér. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě jiné téma, na něž bude dobré zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 11. 12. 2023

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Nebát se vystoupit z davu a zůstat věrný svému názoru i v okamžiku, kdy tušíme, že to může znamenat problém, vyžaduje jistou dávku osobní statečnosti. Ne každý je toho schopen a zdaleka ne každý si umí přiznat, že některé věci cítí jinak než většina. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Buďte pozorná k dění kolem sebe a dejte na pocity. Buďte sama sobě pevným pilířem a nenechte sebou manipulovat. Pokud nesouhlasíte, řekněte to nahlas. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Kdy naposledy jsem měla odlišný názor než druzí a jak jsem se zachovala?
 • Dokážu akceptovat názor druhého, přestože s ním vůbec nesouzním?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Stres je nedílnou součástí dnešní doby a jen sotva najdeme někoho, kdo neví, o čem je řeč. Potkává se s ním čas od času každý a zejména v období Vánoc bývá paradoxně nejvyšší. Ohroženější skupinou jsou v souvislosti se stresem perfekcionisté. Ti se snaží o dokonalost, které lze jen sotva dosáhnout, a mnohdy jim tak uniká samotná podstata věcí. Je to i vaše téma pro nadcházející období. Zvolněte a nesnažte se všechno zvládnout na výbornou. Uvidíte, jak si život začnete užívat. Zamyslete se nad těmito otázkami:

 • Za čím se stále honím? Co potřebuji tak nutně zvládnout a proč?
 • Co by se stalo, kdybych „selhala“?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Někteří z nás cítí opakovanou potřebu stále někomu něco dokazovat. Ať jejich nutkání pramení z dětství, nebo jej nabrali v dospělosti, je jasné, že nejde o zdravý životní postoj. Zamyslet bychom se v té souvislosti měli nad tím, jak sami sebe vnímáme, jaká je naše sebehodnota. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Vážíte-li si sama sebe, není třeba dokazovat druhým, zač stojíte… Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Komu se opakovaně snažím dokazovat, že jsem schopná bytost hodna pozornosti?
 • Co umím lépe než druzí, v čem vynikám?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Mít vše dokonale uspořádané, neztratit přehled a udržet pod kontrolou také svou mysl může být v určitém směru užitečné. Zároveň nám to ale nedovolí svobodně žít; vždyť v životě jde o mnoho víc, než jen o dodržování řádu a plnění úkolů. Nadcházející týden po vás bude chtít, abyste se uvolnila. Zapomeňte alespoň na chvíli na striktní sebeovládání, uvolněte se a nechte proudit svou životní energii. Nezapomeňte, že nemusíte nic. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Z čeho mám momentálně pocit, že to musím udělat? A co se stane, když to nesplním?
 • Kdy naposledy jsem se od srdce zasmála a cítila se lehce jako bezstarostné dítě?
Mohlo by se vám líbit

Bydlení podle horoskopu! Víme, co které znamení potřebuje ke štěstí

Máte rádi pořádek, eleganci, nebo potřebujete především útulný domov? Napoví to o vás datum narození a znamení zvěrokruhu, ve kterém jste se narodili. Jak je to s vašimi blízkými?
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Někteří z nás si v sobě stále nesou syndrom „hodné holčičky“ zakořeněný hluboko z dětství. Snažíme se zalíbit druhým, zavděčit se a „koupit si“ svou poslušností jejich lásku. Popíráme tím sami sebe, svou přirozenou podstatu a osobitost, ztrácíme se v tom, co se očekává a co opravdu chceme. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Buďte svá za všech okolností i přes možný nesouhlas druhých. Lidé, kteří vás opravdu milují, vás nezavrhnou, ale podpoří. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Co mě vede k tomu, že v některých situacích popírám sebe samu?
 • Jak hledím na lidi, kteří si asertivně dokážou stát za svým názorem, ačkoli vědí, že se nesetkají s podporou?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Vydělávat na živobytí je v dnešní době zcela nezbytné, je však také třeba neztrácet jiskru a udržet si alespoň špetku potěšení z činností, jež děláme. Zůstat tvořiví a dokázat stále nacházet radost i v rutinních činnostech je umění, na které ale může dosáhnout každý; stačí se rozhodnout být kreativní. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte na to, že v každém dni lze nalézt hned několik světlých okamžiků; „podmínkou“ je chtít je vidět. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • V čem momentálně nejvíc kreativní?
 • Jakým způsobem si zpestřuji každodenní rutinu?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Každý někdy potřebuje pauzu a zvlášť v předvánoční době se můžeme cítit vyčerpanější než jindy. Zpomalení je v pořádku, stejně jako chvilkové úplné zastavení. Je ale třeba dát pozor, aby neaktivita netrvala příliš dlouho. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Dejte pozor, aby vám kvůli momentálnímu rozpoložení neutekly nové příležitosti. I v době odpočinku zůstaňte bdělá – nepodlehněte lákavé sváteční otupělosti. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Z čeho jsem v současné době nejvíc unavená? Mohu tento stav změnit?
 • Stalo se mi už někdy, že mi kvůli určité letargii uniklo něco důležitého?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Někdy bychom se potřebovali rozkrájet, abychom zvládli všechno, co chceme. Nedokážeme se rozhodnout, co je důležitější, neumíme si nastavit priority. Cítíme neklid, občas dokonce zoufalství z toho, jak váhaví jsme. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Cítíte-li rozpolcenost a nevíte, co s tím, pusťte na chvíli vše. Nechte věci plynout a dovolte jim, aby se staly. Nedělejte zkrátka nic přes sílu, uvolněte se a vyčkejte, cesta se ukáže. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Co je pro mě momentálně nejdůležitější? Čemu věnuji (chci věnovat) svou energii?
 • Kdy naposledy se mi potvrdilo, že občas je lepší nedělat nic?
Mohlo by se vám líbit

Špatné věci se vám v životě mohou dít kvůli karmickému dluhu: Zjistěte, zda neplatíte za svou hamižnost či sobeckost

Máte pocit, že se vám smůla lepí na paty? Dějí se vám špatné věci? Je možné, že máte karmický dluh z minulého života. Existují čtyři čísla karmických dluhů, která ovlivňují současný život jejich nositelů. Nemáte jedno z nich také vepsané v datu narození?
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Řešit ostatní je v mnoha ohledech pohodlnější i bezpečnější než řešit sebe. Zaměříme-li se na druhé, vlastní potíže ustoupí do pozadí. Naoko se nám uleví, ale jen zdánlivě, protože sami před sebou jen sotva utečeme. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nesnažte se stále vyhýbat tomu, co je už dávno potřeba řešit. Najděte k sobě cestu – nebojte se poznat, kým opravdu jste. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Co ve svém životě stále odmítám řešit? Co mě vede k tomu, že to odkládám?
 • Kterou vlastnost mám na sobě ráda a co se mi naopak nelíbí?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Život je jako moře, ve kterém můžeme svobodně plavat a užívat si svou lehkost; to ale jen v případě, že se nám podaří zbavit se posuzování, předsudků, srovnávání a lpění. Pouze nezatížená mysl se dokáže radovat a vnímat plně každý jednotlivý okamžik. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nepřemýšlejte stále stylem „co by kdyby“, uvolněte se a dejte průchod čisté energii obyčejného bytí. Žijte přítomností. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Jak často používám ve větě slovíčko „kdyby“? A co mi to přináší?
 • Čemu nebo komu dnes věnuji své myšlenky především?

Vodnář 21. 1.20. 2.)

Někdy se necháme zatlačit do pozice, v níž nám není dobře. Slíbíme, co bychom běžně neslíbili, kývneme na něco, o čem víme, že nám nepřinese nic než stres, a tváříme se, jako by o nic nešlo. Často vyhovíme jen proto, že se bojíme reakce dotyčného v případě, že bychom odmítli splnit jeho požadavek. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Naučte se říkat ne, protože tím sobě říkáte ano. Nedovolte ostatním zasahovat do vašeho prostoru, vymezte se. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Kdy naposledy jsem kývla na něco, o čem jsem předem věděla, že mě zatíží?
 • Kdy naopak jsem někoho odmítla? A jaký to byl pocit?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Když nás někdo záměrně přehlíží a dává nám najevo despekt a pohrdání, je přirozené cítit se špatně. Nikdo nechce být pasován do role outsidera a stát stranou z rozhodnutí někoho jiného. Je ale třeba uvědomit si, že jde o subjektivní vnímání dotyčného a s tím, jací opravdu jsme, to nesouvisí. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nenechte se otrávit negací jiných lidí, a i když se týká přímo vás, vaše není. Udržte si nadhled a odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Kdy naposledy mě někdo „otrávil“ svým přístupem nebo pohledem na mě? Z jakého důvodu se mě to dotklo?
 • Dokážu nebrat si věci osobně? Kolik úsilí mě to stojí?
Zdroj článku

Související články

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Zábava
Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici