Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 12. února: Blíženci mají být odvážnější, Váhy se uklidnit

Je tu nový týden a s ním i pravidelný horoskop na nadcházejících sedm dnů. Období od 12. února nás bude chtít přivést k zamyšlení nad tím, jak moc se v životě přetvařujeme a z nejrůznějších důvodů zakrýváme své pravé já. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě další důležité téma, na něž se vyplatí zaměřit svou pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 12. 02. 2024

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Emoce jsou nedílnou součástí lidských příběhů. Dělají život barevnější, hlubší, ale také náročnější. Přesto stojí za to nepopírat je, i když se kvůli nim nemusíme pokaždé cítit dobře. Emoce jsou i vaším tématem pro nadcházející týden. Přestaňte se tvářit, jako by neexistovaly. Prožívejte naplno a vězte, že i smutek či zlost jsou v pořádku. Neduste je v sobě, ale snažte se je pochopit, přijmout a následně pustit. Jen tak se vaše srdce uzdraví. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jakou emoci momentálně vnímám jako nejsilnější?
 • Co v sobě naopak stále dusím?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Umění naslouchat druhému a skutečně slyšet, co nám říká, je jedním z pilířů šťastných mezilidských vztahů. Potíž je v tom, že často jen předstíráme, že vnímáme, kýveme hlavou, přitakáváme, ale myšlenky nám poletují kdovíkde. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Všímejte si reakcí druhých a snažte se vypozorovat, zda doopravdy vnímají, co jim někdo jiný říká. Všímejte si také svých reakcí a zájmu. Naslouchejte opravdově. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Dokážu se vcítit do druhého a plně mu naslouchat, aniž bych ho jakkoli hodnotila?
 • Kdy naposledy jsem si s někým opravdu dobře popovídala?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Jediná cesta k růstu je nejistota, protože ať se nám to líbí, nebo ne, na důvěrně známém území jen sotva objevíme něco nového. Bez občasného rizika se život postupně stává až příliš klidnou řekou postrádající jakýkoli náboj. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že stojatá voda se časem zkazí. Přijměte výzvu a postavte se tváří v tvář domnělému nebezpečí. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • V jaké oblasti svého života cítím nudu?
 • Kdy naposledy jsem přijala nějakou výzvu?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Lidé se často zvláštním způsobem obávají těch, kteří mají odlišný názor na život a zůstávají mu i navzdory nesouhlasu či posměchu okolí věrni. Ze svého přesvědčení jen tak neustoupí, jsou-li o jeho správnosti přesvědčeni. Jsou autentičtí i přes obtíže, které jim jejich postoj přináší. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zůstaňte především sama sebou, nenechte se ovlivnit druhými, cítíte-li to jinak. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem se cítila jako outsider, protože jsem nesouhlasila s většinou?  
 • Jak často se naopak podřizuji názoru ostatních, protože na sebe nechci zbytečně upozorňovat?
Mohlo by se vám líbit

Horoskop na únor: Berani mají zaostřit na emoce, Raci se naučit odpouštět

Nový rok je v plném proudu a po rozjezdovém lednu je tu už lépe zabydlený únor. S ním přichází i náš originální horoskop pro každé znamení zvěrokruhu. Máme pro vás drobnou nápovědu, jak si nadcházející týdny užít co nejlépe a bez zbytečných komplikací vkročit do posledního ryze zimního měsíce. Nenechte se zaskočit a přečtěte si, co vás v průběhu příštích dnů čeká.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Každé zranění se určitým způsobem obtiskne do naší duše, což nutně neznamená, že nás musí do smrti tížit. Je ale třeba postavit se ke své bolesti čelem a nepředstírat, že neexistuje. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Situace, kterou přinese, vám vaše trápení připomene a je jen na vás, jak se k záležitosti postavíte. Nezapomeňte, že pokud před něčím stále utíkáme, obvykle nás to dožene v nejméně vhodnou dobu. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co za zranění si s sebou pořád nosím? Co by mi pomohlo vypořádat se s tím?
 • Jaké své dřívější trápení dnes naopak vnímám jako dar?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Domluvit se s ostatními tak, aby to vyhovovalo všem stranám, bývá někdy náročné. Vyjít druhému vstříc, pochopit jeho argumenty a pokusit se najít společné řešení je na první pohled v pořádku. Na ten druhý ale vyvstává otázka, zda takovým krokem nezrazujeme vlastní pravdu. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nebuďte vždy tím, kdo ustoupí jen proto, aby byl klid. Projevte svůj nesouhlas a nevzdávejte se jen proto, že nesnášíte konflikty. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak vnímám slovo kompromis? Kdy jsem nějaký udělala?
 • Dokážu se konstruktivně „pohádat“?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Častokrát býváme zavaleni řadou úkolů, co „nepočkají“, potřebujeme udělat hned několik věcí najednou – všechny důležité – a vůbec netušíme, z kterého konce začít. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že čím větší tlak na sebe budete vyvíjet, tím hůř vám vše půjde. Snažte se nejprve uklidnit, úkoly ještě jednou přehodnotit a začít vše postupně řešit. Případně se o ně podělte s někým dalším. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem se něčemu věnovala s plnou pozorností a nepřemýšlela nad tím, co všechno ještě musím zvládnout?
 • Kolik věcí/úkolů mám momentálně rozdělaných současně?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Občas věříme tomu, že pokud lidi okolo sebe zastrašíme, vyhneme se dalším zraněním. Ve skutečnosti je to právě naopak; tím, že svou bolest ukrýváme pod skořápkou tvrdosti, bráníme zároveň jejímu zhojení. Uzavírání se světu je i vaše téma pro nadcházející týden. Je načase uvědomit si, že agresivním jednáním a hranou lhostejností k emocím sama sobě blokujete cestu ke štěstí. V té souvislosti se zamyslete nad těmito otázkami:

 • Opravdu věřím, že když o svých problémech nebudu mluvit, přestanou existovat?
 • Kdy naposledy jsem jednala zbytečně agresivně (a znám důvod své frustrace)?
Mohlo by se vám líbit

Jaká jste matka podle svého znamení zvěrokruhu: Lvice vedou své děti k odvaze, Vodnářky mají zájem o alternativní směry

Datum narození a znamení horoskopu má na naše životy vliv ve všech ohledech – od práce, přes mezilidské vztahy, komunikaci, zdraví až po rodičovství. Ano, je to opravdu tak, i na to, jací jste rodiče, má vliv vaše znamení zvěrokruhu. Zjistěte, co říkají charakteristiky o vás nebo třeba o vaší mamince.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Osobní prožitek je nenahraditelnou součástí života. Můžeme o něm druhým lidem vypravovat, stejně jako my si můžeme poslechnout někoho jiného, ale slova jsou jen slova, co dříve či později upadnou v zapomnění. K pochopení podstaty je nutná vlastní zkušenost. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nevyhýbejte se životu a nehledejte odpovědi v nereálném světě sociálních sítí. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kolik času denně v průměru strávím bezcílným brouzdáním po sociálních sítích?
 • Kolik opravdových přátel, s nimiž mě pojí skutečné zážitky, mám?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Lidská přirozenost nespočívá v rozpolcenosti, přesto v ní řada z nás žije. Musíme se svižně rozhodovat, bez času na rozmyšlenou jednat a pořád dokola něco řešit. Poté, co rozhodnutí narychlo učiníme, často se následně sami sebe ptáme, zda bylo správné. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zvolněte, abyste našla ztracenou rovnováhu. Nepodléhejte tlaku okolí a jednejte až ve chvíli, kdy si budete se svou volbou jistá. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Dokážu i v těch nejnáročnějších dnech zpomalit a zamyslet se nad smyslem toho shonu?
 • Kde nacházím uvolnění? Jak relaxuji a mentálně se čistím?

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Příčina veškerých našich konfliktů s okolím se nachází v nás. Nejsme-li celiství a v souladu sami se sebou, nemohou být harmonické ani naše vztahy s druhými. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že dokud není vyřešen tento základní konflikt, nemůže být vyřešeno nic. To je dobré uvědomit si nejen v rámci své osobní roviny, protože tento nesoulad se základem v jednotlivci se projevuje napříč časem a kulturami. Odpovězte najděte odpovědi na tyto otázky:

 • Co za konflikt v sobě momentálně řeším?
 • Kdy naposledy jsem si uvědomila, jak mé vnitřní rozpoložení ovlivňuje energii v mém okolí?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Pokud se nám daří a my po čase začneme sklízet plody své práce, cítíme se báječně. Pocit štěstí se však ještě umocní, pokud se o něj podělíme s někým dalším. Sdílená radost se znásobí a dosažený úspěch se stává motorem pro další – třeba méně vydařené – dny. Úspěch je i vaším příjemným tématem pro nadcházející týden. Buďte inspirací, rádcem i útěchou druhých. Ukažte jim, že dobré výsledky jsou dosažitelné pro každého, kdo nesedí s rukama v klíně. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Myslím si, že jsem pro druhé inspirací? V čem konkrétně?
 • Mám okolo sebe naopak někoho, kdo motivuje mě?
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Zábava
Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma