Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 13. května: Lvi mají přibrzdit, Blíženci neztrácet naději

Před námi je další květnový týden a s ním i náš pravidelný horoskop na nadcházejících sedm dnů. Období od 13. května ukáže, jak zavádějící mohou někdy být naše očekávání, že se druhý zachová způsobem, jenž vyhovuje především nám. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě jiné a osobnější téma, na které se vyplatí zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 12. 05. 2024

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Každý z nás má své stinné stránky a temná zákoutí někde uvnitř sebe sama, kam obvykle nechce nahlížet. Jenomže záludnost toho, co v tichosti zdánlivě zapomenuto vyčkává, sami hojně podporujeme především dlouhodobou ignorancí. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Možná je načase přijmout i svou temnotu a začít hledat způsob, jak ji co nejlépe kultivovat. Nahlédněte do své třinácté komnaty a odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Tuším, co skrývá má třináctá komnata?
 • Kdy naposledy jsem byla konfrontována s tématem, o němž předstírám, že neexistuje?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Radost je krásný pocit, a zároveň značně individuální záležitost. To, z čeho se jeden raduje, může být druhému lhostejné, dalšímu třeba nepříjemné. Důvody k radosti se časem transformují a vyvíjejí v souvislosti s věkem, získanými zkušenostmi a momentálními okolnostmi. Radost je i vaše téma pro nadcházející týden. Mějte na paměti, že k radosti nikdy nepotřebujete svolení druhých a nemusíte se cítit provinile ani v situaci, kdy druhý šťastný není. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem se cítila opravdu šťastná?
 • Co mi v současné době dělá největší radost?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Čas od času se můžeme ocitnout ve velmi nepříjemné situaci. Cítíme se jako ve vězení, sešněrovaní okolnostmi a bez nápadu, jak z toho ven. Možná nás brzdí strach, že ublížíme, třeba se bojíme změny z jiných důvodů, a tak raději setrváváme v pozici, která nás vyčerpává. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Přestaňte se točit v kruhu a nezapomeňte, že žádná situace není tak zlá, aby z ní nebyla cesta ven. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co mi momentálně brání v pohybu?
 • Kdy naposledy se ukázalo, že jsem se nějakého kroku bála zbytečně?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Jen bezpečně zakořeněný strom odolá i té nejprudší bouři – a s člověkem je to podobné. Také on potřebuje mít své pevné místo v životě a stabilní ukotvení. Potřebuje ale znát i půdu, z níž „vzklíčil“ a která ho od počátku vyživovala. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Ačkoli se to možná nezdá, je důležité vědět alespoň něco o svých kořenech, protože právě tam bývá uložena moudrost generací a odpovědi, které někdy marně hledáme. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co vím o svém původu – tuším, co řešily generace žen přede mnou?
 • Jak pevně jsem ve svém současném životě ukotvena?
Mohlo by se vám líbit

Horoskop na květen: Berani mají věřit svým pocitům, Lvi nahlížet pod povrch

Je tu květen, měsíc barev, vůní a mláďat, příjemně svěžích dnů a probouzejících se nadějí. Je tu i náš pravidelný měsíční horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu, který jako vždy přináší drobnou nápovědu, abyste si nadcházející týdny užila v co možná největší pohodě, bez zbytečných komplikací a nepříjemných překvapení. Získejte náskok a přečtěte si, co vás v průběhu květnových dnů čeká, na co se můžete těšit a čemu se raději vyhnout.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

To, jak o věcech uvažujeme a nakolik dokážeme zpracovávat negativní emoce, se do určité míry projevuje i na fyzické úrovni. Jsme-li zahlceni povinnostmi, prožíváme dlouhodobý stres, smutek či zlost, které nedokážeme efektivně ventilovat, zaznamenáme to dříve či později na svém zdraví. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nepřepínejte se a naučte se některé věci vypouštět. Najděte si způsob účinné relaxace a nezapomínejte na pravidelnou psychohygienu. Odpovězte si v této souvislosti na následujíc otázky:

 • Zastavím-li se teď, jaké emoce prožívám?
 • Nakolik se mě týká psychosomatika - řešila jsem někdy závažnější psychosomatický problém?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

V životě je stále co objevovat. A přestože se možná občas domníváme, že nás už nic nepřekvapí, opak je pravdou; nikdy nemůžeme být připraveni na všechny možné alternativy situací, jež prožíváme. Co ale pod kontrolou mít můžeme, je životní postoj. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Ať je sklenice poloprázdná, nebo poloplná, vody je v ní stále stejně. Kouzlo i klíč ke šťastnějšímu životu spočívá v tom, jakýma očima na ni hledíme. Zamyslete se v té souvislosti nad následujícími otázkami:  

 • Jak se dívám do budoucnosti – bojím se, nebo se těším na nové výzvy?
 • Jsem spíše optimista, nebo mívám pesimistické sklony?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Existují lidé, kteří opakovaně řeší vzhled a proporce. Je to jejich velké téma, mnohdy převyšující všechna ostatní. Na druhé straně jsou tu také ti, co naopak svůj zevnějšek cíleně opomíjejí v přesvědčení, že není důležité, jak vypadají, ale co nosí uvnitř. Tentokrát je to podnět k zamyšlení také pro vás. Uvědomte si, že tělo je pomyslným chrámem duše, o který je třeba pečovat přiměřeně a bez jakýchkoli extrémů. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Řekla bych, že o sebe pečuji zdravým a vyváženým způsobem?
 • Jak jsem spokojená se svým vzhledem?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Matka je obvykle první osobou, se kterou si v životě utvoříme pouto. Jeho kvalita do značné míry ovlivní naše prožívání a veškeré další vztahy. Proto je důležité tento elementární vztah pochopit, zpracovat a přijmout, ať byl jakýkoli. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte, že pouto s matkou představuje klíč k zodpovězení řady otázek týkajících se vašich postojů, reakcí, pocitů i vzorců chování. Porozumění je cestou ke spokojenějšímu životu. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Přála jsem si v dětství být jako moje matka? Jak se na to dívám s odstupem času?
 • Pozoruji u sebe nějaké vzorce chování/myšlení, které původně patřily mé matce?
Mohlo by se vám líbit

Láska v květnu: Exkluzivní měsíční výklad z karet pro všechna znamení zvěrokruhu

Na 1. máje se necháme políbit pod třešní, abychom kvetly a zářily po celý následující rok. Tím ale měsíc zamilovanosti nekončí. Kartářka a terapeutka Karolina Acherati se exkluzivně pro čtenářky Marianne zeptala karet na to, jak se bude pro jednotlivá znamení vyvíjet láska v průběhu května. Výklad je připravený pro zadané i nezadané. Dozvíte se také, na co si dát v lásce pozor a co můžete z lásky udělat samy pro sebe.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Občas si můžeme připadat jako člověk stoupající po temném schodišti ve snaze dostat se nahoru. Přes veškerou naši snahu však vidíme jen nekonečnou tmu – stále nejsme schopni dohlédnout na konec, což bývá velice frustrující. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Teď ještě možná nedokážete vidět odměnu, jež vás nahoře čeká. Věřte ale, že ji dříve či později spatříte. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Věřím v dobré konce a vyplácí se mi to?
 • V jaké části pomyslného schodiště se ve svém současném úsilí nacházím – dohlédnu na odměnu na konci?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Život je plný rozhodování. Některá zvládáme v klidu a bez velkého přemýšlení, jiná nás stojí více zvažování a občas přijdou i taková, která vnímáme jako velmi citlivá. A přestože se nám do některých kroků nechce, víme dobře, že jsou nezbytné. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Neutíkejte sama před sebou a postavte se problému čelem. Snažte se rozhodovat především v souladu se sebou sama a nedovolte, aby vás druzí jakkoli ovlivňovali. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Patřím k lidem, kteří se rozhodují snadno, nebo často váhám a nevím, co udělat?
 • Jaké důležité rozhodnutí mě v současné době čeká?

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Žádné zrození nebývá snadné – ať je řeč o skutečném porodu, nebo o zrození v přeneseném slova smyslu. Samotným porodem navíc naše práce nekončí – i později je nutné o dítě pečovat, ať představuje skutečného potomka, nebo třeba pracovní projekt. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nevzdávejte se při prvním neúspěchu – vždyť „porodní bolesti“ jsou normální. Vytrvejte ve svém úsilí a těšte se na budoucí růst. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak jsem na tom s vytrvalostí – pomáhá mi mé nastavení na cestě k úspěchu?
 • Jaký „projekt“ mám momentálně před sebou a jaké pocity jej provázejí?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Duchovní růst je široký pojem zahrnující řadu nejrůznějších aspektů i pohledů na věc. Smíření se s pocity viny, zpracování vlastního studu i sebepřijetí se vším, co nás doposud utvářelo, je však jeho nedílnou součástí. Jde také o vaše téma pro nadcházející týden. Buďte k sobě laskavá a přijměte svou omylnost a chyby. Mějte na paměti, že dokonalost neexistuje, přestože jsme svým způsobem dokonalí všichni. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co mám na sobě nejraději?
 • Existuje něco v mé minulosti, co si stále nedokážu odpustit?

Zdroj: autorský článek

Zdroj článku

Související články

Zábava
Horoskop od 20. května: Panny mají zachovat klid, Býci se nebránit změnám

Horoskop od 20. května: Panny mají zachovat klid, Býci se nebránit změnám

Zábava
Cestování po Plzeňském kraji: 5 zatopených lomů, kde byste se měli letos vykoupat

Cestování po Plzeňském kraji: 5 zatopených lomů, kde byste se měli letos vykoupat

Zábava
Kvíz: Dokážete přiřadit k jednotlivým zemím jejich typická jídla? Ukažte, zda jste světoví gurmáni

Kvíz: Dokážete přiřadit k jednotlivým zemím jejich typická jídla? Ukažte, zda jste světoví gurmáni

Zábava
Mezinárodní den muzeí je tu! Jaká evropská města kultury byste měli navštívit?

Mezinárodní den muzeí je tu! Jaká evropská města kultury byste měli navštívit?