Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 15. dubna: Býci nemají ztrácet naději, Raci sami sebe

Před námi je třetí dubnový týden a s ním i náš pravidelný horoskop na nadcházejících sedm dnů. Období od 15. dubna nám bude chtít připomenout, že to nejdůležitější v životě se koupit nedá. Ať jde o zdraví, lásku či harmonii ve vztazích – včetně vztahu k sobě samému – jde o záležitosti, kde peníze úspěch nezaručí. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě další téma, na něž se vyplatí zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 13. 04. 2024

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Někdy se cítíme zmatení, jako bychom náhle ztratili směr. Věci přestávají dávat smysl, nechápeme některá svá předchozí rozhodnutí, život se začíná podobat chaosu. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Ať jde o cokoli, upokojte nejprve svou mysl; nedovolte, aby zmatek, jenž momentálně pociťujete, živila ještě vaše hlava. Najděte si klidné místo a bez vyhrocených emocí naslouchejte tichému hlasu zevnitř. Odpovědi i „návody“ najdete jedině ve svém nitru. Zamyslete se v té souvislosti nad následujícími otázkami:

 • Kdy naposledy mi věci v životě přestaly dávat smysl? Co jsem udělala?
 • Dokážu si naslouchat?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Některé dny bývají náročnější než jiné. Kdyby ale život přinášel pouze radost, nedokázali bychom ji nejspíš dostatečně ocenit a ztratili bychom pokoru. Pravděpodobně bychom nedostali ani možnost objevit svou vnitřní sílu, která se obvykle ukáže právě v těžkých chvílích. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Neztrácejte naději a vězte, že každá bouře jednou přejde. Zbude po ní čistý vzduch, svěží energie a prostor pro nové začátky. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem zažila nějakou životní bouři?
 • V jaké oblasti života toužím po restartu?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Rychlé životní tempo, tlak na výkon a reklamy na štěstí nás často pohltí a zaslepí. V důsledku toho se pak mnohdy dostáváme na scestí a nevidíme, co bychom vidět měli. Malé záchytné body, každodenní drobné radosti. Toužíme po něčem velkém, ale uniká nám samotná podstata. Je to i vaše aktuální téma. Mějte mysl i oči otevřené a nezapomeňte, že radost lze objevit kdekoli, často – paradoxně – na těch nejobyčejnějších místech. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co mi každodenně dělá radost?
 • Jak vnímám reklamy – nechám se jimi snadno ovlivnit?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Mnohdy nevíme, co dřív. Snažíme se plnit pracovní povinnosti a reagovat dle očekávání na požadavky svých blízkých. Někdy se pokoušíme dělat víc, než je naše maximum. Ztrácíme se v úkolech a zapomínáme na odpočinek. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Myslete na to, že právě odpočinek je zásadní pro to, abyste mohla dál „bezvadně“ fungovat. Zamyslete se nad tím, co je opravdu důležité, a přehodnoťte své priority. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co vnímám ve svém životě jako zásadní?
 • Neupřednostňuji ostatní na svůj úkor?
Mohlo by se vám líbit

Nejsilnější ochrana před zlem Evil Eye: Působí na děti i dospělé, používají ho i závodníci formule 1

Tento symbol, obvykle v podobě talismanu nebo šperku, můžete najít pod označením Oko Fatimy, Oko proroka, Alláhovo oko, Nazar nebo Evil Eye. Jedná se o ochranný symbol, jehož hlavním účelem je odvrácení negativních energií a ochrana před vším zlým. Oblíbila si ho i řada známých osobností včetně supermodelky Gigi Hadid nebo závodníci formule 1, včetně jednoho z nejlepších Sebastiana Vettela.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Důvěra v sebe a ve vlastní schopnost správně se rozhodnout je důležitou součástí spokojeného života. Být oporou sami sobě a nikoli tím, kdo si opakovaně podkopává sebevědomí, je klíčové. To ovšem neznamená, že bychom si neměli zachovat zdravou míru sebereflexe. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zamyslete se nad tím, jak sebe samu vnímáte, jak o sobě smýšlíte a kolik ne-hezkých slov si věnujete. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Ohodnotila bych se jako člověk se zdravou mírou sebedůvěry?
 • Dokážu přiznat chybu, když ji udělám?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Mít jasný záměr je důležité, podobně jako je důležitá energie, kterou jsme do jeho naplnění ochotni vložit. Bez jednoho není druhé – jde o propojené nádoby, kdy změna hladiny v jedné automaticky ovlivní druhou. Je to i vaše momentální téma. Nadcházející dny vám připomenou, že bezcílné putování životem přinese jen málokdy něco užitečného či převratného. Stejné je to s našimi sny; pouze je mít nestačí. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kam v současné době směřuji?
 • Jsem člověk aktivně vyhledávající příležitosti, nebo se držím raději stranou a čekám, co se naskytne?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Bohatství má mnoho významů i podob a každý z nás je chápe po svém, klidně i naprosto odlišně od představ druhého. Je to tak v pořádku, protože neexistuje žádná definice toho, v čem přesně bohatství spočívá. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zamyslete se nad tím, jak bohatství definujete vy – co pro vás znamená „být bohatá“. A v té souvislosti zvažte, zda právě nyní není ten správný čas na obohacení duše. V návaznosti na to si odpovězte na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem udělala něco pro svůj osobní rozvoj?
 • Řekla bych o sobě, že jsem – podle svého vnímání bohatství – bohatá?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Chovat se bezstarostně jako malé dítě a nechávat věci, ať se samy stanou, je občas příjemné; není to však možné vždycky. Někdy je naopak nezbytné přistoupit k záležitostem aktivně a převzít zodpovědnost za své konání. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že i jako dospělá si můžete zachovat klidnou mysl, radost, bezprostřednost a životní nadšení. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Před čím stále uhýbám – co se mi nechce řešit?
 • Kdy naposledy se mi nevyplatila má lehkovážnost?
Mohlo by se vám líbit

Afirmace, díky kterým se může splnit každé vaše přání. Jak je používat, aby opravdu fungovaly?

Afirmace jsou úžasným nástrojem ke splnění i těch nejtajnějších přání. Můžeme si díky nim přitáhnout lásku svého života, práci, která nás bude bavit, naplňovat a stane se naším posláním, finanční hojnost, nové přátele, peníze i možnosti řešení situací, které třeba vnímáme jako neřešitelný problém. Ovšem aby pracovaly v náš prospěch a celkově nám zlepšily život, nestačí jen opakovat pěkné větičky, je potřeba také změnit nastavení mysli. Nabízíme vysvětlení, důkazy i návod, jak na to.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Minulost k nám neodmyslitelně patří, ať se nám to líbí, nebo ne. Je zbytečné předstírat, že není naší součástí a netýká se nás, neměli bychom v ní však ulpívat a zbytečně se na ni fixovat. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Přijměte fakt, že minulost je tím, co vás formovalo a umožnilo stát se člověkem, kterým jste dnes. Berte ji jako příležitost k poučení a návod, jak ve svém dalším životě ne-postupovat. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Když se řekne minulost, co mě napadne jako první?
 • Za jakou dosavadní životní lekci jsem nejvíc vděčná?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Trpělivost je v životě důležitá, přesto často (a úplně zbytečně) spěcháme. Nesmyslně se honíme, protože řada z nás věří, že rychle znamená správně. Nezřídka je to ale naopak – občas se vyplatí počkat a vzdát se dobrého, abychom později našli skvělé. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Přestaňte spěchat a zvolněte. Přijměte fakt, že momentálně je to právě pozvolnost, jež vás dovede tam, kde máte být. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposledy se mi nevyplatilo spěchat?
 • Řekla bych o sobě, že jsem trpělivá?

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Někdy nám bývá zatěžko vážit si věcí, které máme, protože se více soustředíme na to, čeho se nám nedostává. Stěžujeme si a porovnáváme s druhými a „úspěšnějšími“, cítíme hořkost a nahlížíme na svět očima nespokojeného člověka. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Namísto hledání chyb a nespravedlností se zaměřte na to hezké, co máte k dispozici. Pocit štěstí se skrývá v maličkostech a každé nové ráno je důvodem k radosti. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Vnímám svůj život jako šťastný?
 • Čeho se mi nejvíc nedostává a čeho mám naopak dostatek a pociťuji za to vděk?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Člověk je společenský tvor a dlouhodobá samota mu nedělá dobře. Žádný extrém však není dobrý, a také neustálá přítomnost někoho dalšího může být vyčerpávající; v rámci psychického zdraví je nutné být čas od času úplně sami. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Udělejte si čas sama na sebe. Uchylte se na pár chvil do ústraní a vychutnejte si léčivé okamžiky samoty přinášející sebereflexi a nadhled. Zamyslete se v té souvislosti nad následujícími otázkami:

 • Jak často si ordinuji očistnou samotu?
 • Chápu rozdíl mezi samotou a osamocením?

Zdroj: autorský článek

Zdroj článku

Související články

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování

5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování

Zábava
Dovolenkové čtení 2024: 5 tipů na knihy, které by vám letos neměly chybět v plážové tašce

Dovolenkové čtení 2024: 5 tipů na knihy, které by vám letos neměly chybět v plážové tašce

Zábava
Cestujte s dětmi po Evropě: V těchto 4 městech najdou vyžití malí i velcí

Cestujte s dětmi po Evropě: V těchto 4 městech najdou vyžití malí i velcí

Zábava
Květnový úplněk podle čísel a hvězd: Pozor na zbrklé jednání a následky, které mohou mrzet

Květnový úplněk podle čísel a hvězd: Pozor na zbrklé jednání a následky, které mohou mrzet