Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 29. dubna: Váhy mají zbystřit, Štíři najít toleranci a Býci se zklidnit

Před námi je další týden a s ním i náš pravidelný horoskop na nadcházejících sedm dnů. Období od 29. dubna ukáže, jak zásadní roli hraje v životě náš postoj. Uvažujeme-li o věcech pozitivně a obvykle očekáváme vždy lepší variantu, dějí se nám zpravidla i „lepší“ věci. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě jiné a osobnější téma, na něž se vyplatí zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 28. 04. 2024

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Tlak na výkon je v moderním západním světě běžnou záležitostí, proto nám mnohdy už ani nepřijde, že se od nás očekává nepřiměřeně moc. Neadekvátnost v nárocích a citelná nerovnováha v poměru práce-odpočinek se následně stávají běžnou součástí našich životů. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte občas zvolnit a uvědomit si pocity, které vás každodenně provázejí, a odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Nepodléhám příliš vysokým nárokům svého okolí – odpočívám dostatečně?
 • Nekladu naopak já na své kolegy či blízké moc vysoké nároky?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Proč stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko, říká se. Je to krásný příměr k situacím, kdy zbytečně panikaříme a máme tendenci reagovat (a rozhodnout se) příliš brzy, ještě než k nám doputují všechny potřebné informace. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nenechte se strhnout strachem a ničím nepodloženými obavami a s finálním verdiktem vyčkejte. Je pravděpodobné, že dosud nevidíte potřebné souvislosti. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Z čeho mám momentálně největší obavy – nejde o zbytečnou paniku?
 • Nevzdávám se někdy zbytečně brzy?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

V životě se setkáváme s nejrůznějšími situacemi a událostmi, což občas můžeme vnímat i jako velmi nepříjemné. Zvlášť, jsou-li lidé kolem nás negativně naladěni. To pak bývá relativně snadné nechat se nakazit jejich rozpoložením a nahlížet na svět jejich optikou. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Snažte se udržet svůj vnitřní svět celistvý včetně pravdivých pocitů, které ze života běžně máte. Černé brýle vám nesluší. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Být odpočatý a cítit se fit si nejspíš přeje každý z nás. Přesto se mnohdy chováme spíše jako sví vlastní nepřátelé: stravujeme se rychle a konzumujme vysoce průmyslově zpracované potraviny, povětšinu dne prosedíme a často zapomínáme, že den má jen dvacet čtyři hodin. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zkuste přehodnotit své priority a zamyslete se nad tím, na jakém místě pomyslného žebříčku se nacházíte vy sama. Odpovězte si v této souvislosti na následující otázky:

 • Dopřávám si alespoň tolik péče, kolik jí věnuji ostatním?
 • Kolik hodin denně spím?
Mohlo by se vám líbit

6 kroků k uzdravení vnitřního dítěte: Pomohou ke štěstí, lásce i úspěchům v dospělosti

Uvnitř každého z nás je vnitřní dítě. Je hravé, zvědavé, kreativní a vnímavé, ale také citlivé, zraněné a trpící. Je s námi neustále a na celý život, ať už si to uvědomujeme nebo ne. Pokud s ním nejsme v kontaktu, přicházíme o radost ze života i možnost vyléčit hluboké a silné rány na duši. Mimo jiné pak vytváříme závislé vztahy, ovládají nás strachy, chybí nám kreativita. Přečtěte si, co přesně je vnitřní dítě a jak se o něj starat pro šťastný, radostný a naplněný život.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Odmalička nás učí, že je třeba poděkovat druhému pokaždé, kdy pro nás něco hezkého udělá. Jde o základ slušného chování, který by měl být samozřejmostí. Setkáme-li se však s člověkem, který nás opakovaně konfrontuje se skutečností, že nám někdy pomohl, a v důsledku toho vyžaduje něco na oplátku, v pořádku to není. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte na to, že pomoc by měla být vždy nezištná, bez dalších nároků. Odpovězte si v této souvislosti na následující otázky:

 • Komu jsem v současné chvíli vděčná a jak se to projevuje?
 • Setkala jsem se už s naoko nezištnou pomocí, za kterou však později žádal dotyčný něco na oplátku?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Kdo by nechtěl být s každým zadobře, žít si v klidu, bez konfliktů a zbytečných konfrontací? Jde ale o nereálné přání, protože občas se zkrátka potkáme s někým, kdo nepříjemně zasahuje do našeho osobního prostoru, chová se direktivně nebo nás třeba nějakým způsobem omezuje. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezdráhejte se ohradit proti nepříjemným lidem a udržte svou integritu. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Umím se ozvat v okamžiku, kdy je mi něco nepříjemné, ačkoli je jasné, že tím vyvolám konflikt?
 • Kdy naposledy jsem ustoupila jen proto, aby „byl klid“?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Asi každý občas zažil pocit, kdy se mu do ničeho nechtělo. Kdy nestál o žádné další příležitosti ani výzvy, protože jediné, oč usiloval, byl klid. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Občas je prospěšné vysadit a zrelaxovat, nemělo by však jít o dlouhodobý stav. Nečinnost může přerůst v netečnost, lenost vystřídá obvyklou aktivitu a člověk začne stagnovat. Dejte si pozor a nenechávejte si opakovaně ujít příležitosti, které se vám nabízejí. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jakou příležitost jsem už po několikáté nevyužila?
 • Co mi momentálně brání, abych se v životě posunula dál?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Pravda je relativní, a přestože jsme mnohdy přesvědčeni, že ta naše je jediná správná, zdaleka být nemusí. Důležitou roli hraje situace dotyčného a s ní související úhel pohledu, proto je třeba být vůči druhým tolerantní a občas připustit, že i na jejich stanovisku může něco být. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Přijměte lidskou rozdílnost a nepohrdejte názory druhých i přesto, že se diametrálně liší od vašich. Zamyslete se v té souvislosti nad následujícími otázkami:

 • Jsem ochotna tolerovat názory druhých i v případě, že jsou naprosto rozdílné od mých?
 • Umím se na různé situace podívat jiným úhlem pohledu – jsem empatická?
Mohlo by se vám líbit

Teorie 5 elementů: Zjistěte, který je váš nejdůležitější a jak ho posílit. Můžete si vylepšit mimo jiné i vztahy

Teorie a systém pěti elementů, nebo také pěti prvků, může být pro vylepšení života každého z nás velkým přínosem. Náš článek je ochutnávkou s jejími základy. Soustředíme se na osobnostní rysy podle konstitučních elementů, přednosti a slabiny. Dozvíte se, jací jsou obecně lidé, jimž dominuje oheň, země, kov, voda či dřevo ve vztazích a jak je možné s tím pracovat, aby byly všechny vaše mezilidské vztahy co nejharmoničtější.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Radovat se z hezkých dnů, mít příjemné zážitky a vracet se k nim i ve chvílích, které jsou náročné, může být uzdravující. Příležitosti, jak si rozjasnit den, je dobré aktivně vyhledávat, těšit se z nich i na ně. Je to také vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte, že šťastné okamžiky je třeba si uvědomovat a vážit si jich. Jsou důležitou součástí vašeho vnitřního bohatství i lékem na případné splíny. Zamyslete se v té souvislosti nad následujícími otázkami:

 • Na co se momentálně nejvíc těším?
 • Jaký je můj poslední milý zážitek?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Asi každý z nás někdy zakusil křivdu. Ať jako malé děti nebo už dospělí lidé jsme někdy zažili nespravedlnost a necítili nic než bezmoc. Občas zkrátka nedokážeme s nastanou situací nic udělat, a tak nezbývá než věci přijmout takové, jaké jsou; to však neznamená, že s nimi musíme také souhlasit. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Podívejte se na situaci z jiného úhlu a zvažte, jestli vy sama se vždy chováte k ostatním fér. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Jakou největší křivdu jsem dosud zažila?
 • Není v mém okolí někdo, komu vědomě křivdím?

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Slušnost by měla elementární vlastností každého člověka. Přirozená úcta k druhému, respektování odlišného názoru, podobně jako korektní jednání jsou záležitosti, ke kterým bychom měli vést své děti, aby z nich vyrostli dobří lidé. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že svět se díky vzájemné toleranci a respektu může stát lepším místem a šanci přispět má každý. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Chovám se za všech okolností v souladu s nepsanými pravidly slušného chování?
 • Jak se stavím ke stáří – chovám k němu přirozenou úctu?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Řada lidí se domnívá, že žádost o pomoc není nic jiného než projev slabosti. Za každou cenu se potom snaží vydržet a neuhnout ani v případě, kdy se necítí dobře a jejich výkonnost na více úrovních života klesá. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Uvědomte si, že k vyhoření včetně všech důsledků je od takového stavu jen krůček. Možná je načase přehodnotit dosavadní tempo. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Dokážu si říct o pomoc, když ji potřebuji, aniž bych zažívala nepříjemné pocity?
 • Byla jsem už já sama, nebo někdo z mého okolí blízko syndromu vyhoření?
Zdroj článku

Související články

Zábava
Je čas si odpočinout: Kam v Čechách vyrazit na dámskou jízdu?

Je čas si odpočinout: Kam v Čechách vyrazit na dámskou jízdu?

Zábava
Kvíz: Poznáte vlajky států světa podle obrázku? Otestujte své znalosti

Kvíz: Poznáte vlajky států světa podle obrázku? Otestujte své znalosti

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování

5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování

Zábava
Dovolenkové čtení 2024: 5 tipů na knihy, které by vám letos neměly chybět v plážové tašce

Dovolenkové čtení 2024: 5 tipů na knihy, které by vám letos neměly chybět v plážové tašce