Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 6. května: Raci mají odpočívat, Panny neměnit, co funguje

Před námi je první ryze květnový týden a s ním i náš pravidelný horoskop na nadcházejících sedm dnů. Období od 6. května ukáže, nakolik nás ovlivňují zažité rodinné vzorce. A ať se nám to líbí, nebo ne, mnohdy nevědomky jednáme pod jejich výrazným vlivem. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě jiné a osobnější téma, na které se vyplatí zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 5. 05. 2024

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Práce je důležitou součástí našich životů a klíčovou složkou osobní identity. Do značné míry určuje, kým jsme, jak přispíváme světu a jak sami na sebe pohlížíme. Pro většinu z nás jde tedy o velké téma dlouhodobě určující existenční vnímání. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zamyslete se nad tím, zda vám vaše práce dává smysl a přináší uspokojení nutné ke šťastnému životu. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Mám-li určit stupeň spokojenosti se svou prací na stupnici 0-10, kdy 10 znamená maximum, jaké číslo uvedu?
 • Čím jsem chtěla být jako malá a nakolik se mé dětské sny shodují s realitou?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Podobně jako se semínka probouzejí v temnotě půdy, kde vyklíčí a rostou, také my občas potřebujeme pomyslnou tmu k tomu, aby v nás cosi vzklíčilo. Čas k rozjímání a příležitostná samota jsou potřebnými prvky spokojeného života, protože nabízejí možnost hlouběji se ponořit do nitra, najít tam odpovědi i směr.  Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Dopřejte si klid a prozkoumejte, co uvnitř vás probíhá. Jaká myšlenka se vám opakovaně vrací? Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co z mého pohledu znamená duševní hygiena a jak často ji provádím?
 • Kdy naposledy jsem měla čas jen pro sebe?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Do každé situace, které jsme vystaveni, vnášíme unikátní směs osobních zkušeností, specifických přístupů a jedinečných dovedností. Proto jen sotva mohou fungovat univerzální návody a existovat všeobecná správná řešení. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zůstaňte autentická a do záležitostí, které momentálně řešíte, vneste svou osobitost. Nenechte se ovlivnit okolím natolik, že vlastní postup nahradíte postupem někoho jiného, aniž by s vámi souzněl. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Dokážu si stát za svým v případě, že jsem si jistá správností řešení, ačkoli okolí se mnou nesouhlasí?
 • Kdy naposledy se ukázalo, že tzv. univerzální návod nefunguje?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Moderní svět se často zdá být až příliš rychlý a je snadné podlehnout jeho nastavení. Není však přirozené ani zdravé dlouhodobě fungovat jako robot a bez odpočinku přecházet od jedné činnosti ke druhé. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte, že i ten nejvitálnější člověk potřebuje někdy odpočívat. A že je to z velké části pravidelný odpočinek, díky kterému můžeme být dlouhodobě v kondici a lépe zvládat každodenní úkoly. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak se momentálně cítím – mám dostatek energie pro vše, co potřebuji udělat?
 • Kolikrát za týden si pro sebe najdu chvíli a odpočívám způsobem, který mě nabíjí?
Mohlo by se vám líbit

Horoskop na květen: Berani mají věřit svým pocitům, Lvi nahlížet pod povrch

Je tu květen, měsíc barev, vůní a mláďat, příjemně svěžích dnů a probouzejících se nadějí. Je tu i náš pravidelný měsíční horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu, který jako vždy přináší drobnou nápovědu, abyste si nadcházející týdny užila v co možná největší pohodě, bez zbytečných komplikací a nepříjemných překvapení. Získejte náskok a přečtěte si, co vás v průběhu květnových dnů čeká, na co se můžete těšit a čemu se raději vyhnout.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Původní rodina je tím, co se nám navždy propíše do života. Důležití jsou oba rodiče, matka i otec. Každý z nich má svou nezaměnitelnou roli ve vývoji dítěte, která se navzájem liší a – v ideálním případě – zároveň doplňuje, aby utvořila harmonický celek. Matka je pro dítě nepostradatelná od narození, otec „nastupuje“ později, což jeho důležitost nesnižuje. Původní rodina je i vaše aktuální téma. Ať se k ní stavíte jakkoli, uvědomte si, že je v mnoha ohledech důležité vědět o svých kořenech alespoň něco. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co cítím, když pomyslím na své rodiče?
 • Vím alespoň něco o osudech žen v rámci ženské linie svého rodu?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

V jednoduchosti je často krása i moudrost, přesto někdy zbytečně upřednostňujeme složitá řešení v domnění, že jsou relevantnější. Obraťme svou pozornost k přírodě; její jednoduché principy by nám měly být tou největší inspirací. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nesnažte se za každou cenu měnit, co funguje. Neusilujte vždy o nejnovější a nejsofistikovanější; někdy právě to prosté funguje nejlépe. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Patřím k lidem prahnoucím po vědecky podložených faktech, nebo většinou jednám intuitivně? 
 • Co je z mého pohledu selský rozum?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Život je plný malých i větších rozhodnutí. Někdy naprosto přesně víme, co udělat, a jdeme si za tím, jindy ale tápeme a hledáme optimální řešení, často v souvislosti s druhými. Nechceme ublížit, zklamat, zůstat nepochopeni. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte, že stále jde o vás na prvním místě a rozhodující by měl být hlas vašeho srdce. Některé kroky zkrátka bývají nevyhnutelné i za cenu možných „obětí“. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Jak se obvykle rozhoduji – jsem spíše analytický, nebo intuitivní typ? 
 • Kdy naposledy jsem se v náročné situaci rozhodla srdcem – a nelitovala jsem následně svého rozhodnutí?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Svět je plný protikladů, které se však často vzájemně doplňují. Den střídá noc, ženská energie obohacuje mužskou, mužská prohlubuje ženskou, duchovno vyvažuje hmotu… Právě tato rozmanitost je podstatou krásy, kterou život nabízí. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zamyslete se nad tím, zda se příliš nenakláníte na jednu ze stran – dobrý není žádný extrém. Ve všem je třeba najít rovnováhu vidět výhody oboustranně vyváženého působení. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Nakolik vnímám svou ženskou podstatu – dávám jí dostatečný prostor ve světě, kterému vládnou především rychlost a tlak na výkon?
 • Dokážu vnímat nápovědu své intuice a využívat ji spolu s rozumem, aby tvořily vzájemně se doplňující celek?
Mohlo by se vám líbit

Láska v květnu: Exkluzivní měsíční výklad z karet pro všechna znamení zvěrokruhu

Na 1. máje se necháme políbit pod třešní, abychom kvetly a zářily po celý následující rok. Tím ale měsíc zamilovanosti nekončí. Kartářka a terapeutka Karolina Acherati se exkluzivně pro čtenářky Marianne zeptala karet na to, jak se bude pro jednotlivá znamení vyvíjet láska v průběhu května. Výklad je připravený pro zadané i nezadané. Dozvíte se také, na co si dát v lásce pozor a co můžete z lásky udělat samy pro sebe.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Každý má svůj úhel pohledu a hraje s kartami, které mu život rozdal. Co je pro jednoho banální záležitost, může pro jiného znamenat skutečné trápení. A co někdo zvládne snadno, překoná další jen s velkými obtížemi. Jsme zkrátka různí – originální a neopakovatelné bytosti. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nesuďte druhé jen na základě vlastní optiky, najděte toleranci a připusťte, že existuje více úhlů pohledu. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co se ve mně odehrává ve chvíli, kdy vidím druhého nezvládat pro mě banální záležitosti?
 • Považuji se za tolerantní bytost?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

V každém okamžiku žijeme na průsečíku několika různých cyklů, z nichž každý má svůj osobitý rytmus. Zrození, růst, smrt. Dokola se střídající roční období. Cyklus generací, z nichž jedna navazuje na druhou. Menstruační cyklus. Těmto cyklům je třeba naslouchat a žít s nimi v symbióze, nikoli naopak. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Naslouchejte rytmičnosti svého těla a naučte se vnímat správný okamžik na realizaci toho, oč usilujete. Buďte trpělivá, vyžadují-li to okolnosti. Odpovězte si v této souvislosti na následující otázky:

 • Patřím k trpělivým lidem, kteří poznají „správný“ čas?
 • Znám řeč svého těla a umím mu naslouchat?

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Být spontánní a vrhat se bez rozmyslu do všeho, co se naskytne, může být občas uvolňující. Fungovat tímto způsobem konstantně ale přináší spíše frustraci nežli radost. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nenechávejte se opakovaně strhnout lákavým obalem v naději, že i obsah přinese odpovídající uspokojení. A nezapomínejte na to, že spíše rozvážnost a zodpovědnost patří v dlouhodobém kontextu k pilířům spokojeného života Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak rychle se rozhoduji, než na něco kývnu?
 • Kdy naposledy jsem litovala unáhleného rozhodnutí?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Vědomí, že někam patříme, je jednou z elementárních lidských potřeb a důležitý prvek spokojeného života. Energie, kterou čerpáme od svých nejbližších, ze vzájemného propojení a sdílení příběhů, ze společné radosti i z podpory během náročných chvil, je nenahraditelná. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte na své blízké, udržujte smysluplná přátelství a nenechte se sužovat nefunkčními vztahy. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kolik mám opravdových přátel?
 • Svěřují se mi lidé často a dokážu se naopak já se svými problémy svěřit?
Zdroj článku

Související články

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování

5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování

Zábava
Dovolenkové čtení 2024: 5 tipů na knihy, které by vám letos neměly chybět v plážové tašce

Dovolenkové čtení 2024: 5 tipů na knihy, které by vám letos neměly chybět v plážové tašce

Zábava
Cestujte s dětmi po Evropě: V těchto 4 městech najdou vyžití malí i velcí

Cestujte s dětmi po Evropě: V těchto 4 městech najdou vyžití malí i velcí

Zábava
Květnový úplněk podle čísel a hvězd: Pozor na zbrklé jednání a následky, které mohou mrzet

Květnový úplněk podle čísel a hvězd: Pozor na zbrklé jednání a následky, které mohou mrzet