Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Nejlepší letní festivaly podle redakce Marianne: Které akce si užijete s dětmi, partou přátel i úplně sama?

Milovníci hudby si jen těžko dokážou představit léto bez festivalu. Ať patříte mezi pravidelné návštěvníky, nebo jste letos dostala po delší době chuť strávit pár příjemných dní pod pódiem, máme pro vás seznam událostí, které si užijete na maximum, ať už se na ně vydáte s kýmkoliv.

Zabalte si batůžek, vytáhněte holínky, do vlasů vpleťte věneček a vyrazte za pořádnou dávkou skvělé muziky. Ať už se rozhodnete jet s partnerem, kamarádkou, partou, dětmi nebo třeba sama, letos v létě si z hudebních festivalů rozhodně vyberete ten svůj. Chcete si rockově zařádit? V tom případě zvolte Rock for People, kam se nemusíte bát vyjet ani sama. Nebo chcete předat lásku k hudbě svým dětem a ráda byste je na festival vzala s sebou? Vsaďte na Metronome nebo Letní festival hudby na zámku Dobříš. S kamarádkou si užijete parádní dámskou jízdu na Colours of Ostrava a s partou kamarádů jistě oceníte nevšední zážitek na festivalu Kukokli.

Mohlo by se vám líbit

Hudební festival, nebo módní přehlídka? Nejlepší trendy z letošního ročníku Coachelly

Spousta hudebních fanoušků sní o tom, že se jednou podívá na jeden z největších festivalů na světě, mezi které patří i Coachella. Akce se každoročně koná v dubnu v Kalifornii a kromě špičkových hudebních interpretů a hvězdných hostů se pokaždé stane jednou z nejzásadnějších módních událostí roku. Jaké trendy přinesl letošní ročník?
marianne.cz

Když chcete jet na festival s partnerem

Rock for People (12. – 15. června)

Pokud vás s partnerem spojuje mimo jiné i láska k muzice, hudební festival pro vás bude skvělou volbou – můžete ho totiž pojmout jako vzrušující rande. A na to není lepší místo než Rock for People. Kromě fantastické hudby, českých i světových interpretů a příjemně naladěných lidí si zde můžete vybrat i z velké spousty doprovodného programu, včetně třeba kultovního AZ kvízu. Vzhledem k tomu, že se pořadatelé tohoto oblíbeného festivalu snaží každý rok zdokonalovat služby i organizaci, kladou důraz na zvýšenou ochranu a bezpečnost. Proto je pro vás Rock for People ideální festival, i pokud se rozhodnete vyrazit sama.

A na koho se na Rock for People těšit? Letos zde zahrají The Prodigy, Bad Omens, Corey Taylor, The Offspring, Vypsaná fixa, Bring Me The Horizon, Sum 41, Avril Lavigne, J.A.R., Pendulum a další.

Soundtrack (29. srpna – 1. září)

Pokud si chcete užít hudební festival s partnerem, ale neshodujete se příliš na preferovaném žánru, nezoufejte. Vyrazte spolu na Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack v Poděbradech. Zde bude totiž převážně znít filmová hudba, které nikdo nemůže říct ne. Soundtrack uvede film Jurský park, který živě doprovodí Filharmonie Hradec Králové. Součástí programu bude i koncert filmové huby Karla Svobody nebo Party Night, během které se na stagi vystřídají MYDY, Monkey Business nebo Molotov Jukebox.

Když chcete jet na festival s kamarádkou

Colours of Ostrava (17. – 20. července)

Populární festival Colours of Ostrava je pro dámskou jízdu jako dělaný. Jedná se o multižánrovou mezinárodní hudební akci, která probíhá v úchvatném industriálním prostředí Dolních Vítkovic. Kromě hudby si užijete i doprovodný program v podobě divadelních představení, diskuzí, workshopů a výtvarných aktivit. Dokonce zde bude letos fungovat i projekt festivalové seznamky, takže zde bude skvělá příležitost na seznámení.

Na koho se na letošních Colours těšit? Zahrají zde Queens of the Stone Age, Lenny Kravitz, Sam Smith, James Blake, Sofi Tukker, Zara Larsson či Bat For Lashes. Z českých a slovenských umělců vystoupí Lenny, D.Y.K., Lake Malawi, Mig 21 nebo ADONXS.

KONTAKT FEST (22. června)

Pokud nejste s kamarádkou příznivkyněmi několikadenního pobytu na festivalu plného lidí a toužíte po něčem s přidanou hodnotou, doporučujeme navštívit unikátní KONTAKT FEST. Jedná se o společenskou událost lifestylového typu, která se zaměřuje na přítomný okamžik tady a teď. Festival nabízí setkání osobností na pódiu i pod pódiem. Ocení ho všichni milovníci dobré muziky, špičkové gastronomie i nadčasové architektury. Budete mít možnost setkat se s celou řadou inspirativních lidí. Hudebně si užijete Lenny, Pražský výběr, Bert & Friends, Redzed, Boris, Smudged a další. Za inspirativní osobnosti zde bude moderátor Čestmír Strakatý, architekt, herec a spisovatel David Vávra, novinář a komentátor Petr Honzejk, zpravodaj a válečný reportér Martin Dorazín a další.

Když chcete jet na festival s dětmi 

Metronome Prague (20. – 22. června)

Ty největší české festivaly jsou přizpůsobeny i rodinám s malými dětmi – je tedy možné vzít své ratolesti kamkoliv. Za redakci Marianne ale doporučujeme s těmi nejmenšími absolvovat Metronome Prague, který se koná na Výstavišti v samotném centru Prahy. Jedná se o třídenní hudební a uměleckou událost, které poskytuje unikátní zážitky. Akce je velice rozmanitá a pořadatelé se snaží oslovit všechny věkové a žánrové skupiny. Děti se rozhodně nudit nebudou, jsou pro ně připraveny tvůrčí dílny i divadelní představení. A fungovat zde bude také úschovna kočárků.

Koho letos na Metronome uvidíte? Zahrají The Blaze, Kosheen, Tom Grennan, The Last Dinner Party, Milky Chance nebo Michael Kiwanuka.

Mohlo by se vám líbit

Hudba zásadně utváří osobnost a ovlivňuje vývoj dítěte. Zařaďte ji dětem do života ve správný čas

Hudba je součástí našeho života už před narozením. Provází nás dětstvím, dospíváním i dospělostí. Konkrétní hudbu máme spojenou s nejkrásnějšími ale i nejbolestnějšími momenty v životě. I to ukazuje, jak velkou roli, na úrovni vědomé i podvědomé, při vývoji člověka hraje. Obzvláště silný potenciál má v raném dětství. Jak konkrétně se tedy hudba podílí na utváření osobnosti? Kdy a jakou dětem vybrat?
marianne.cz

Letní festival hudby na zámku Dobříš (15. – 18. srpna)

Pokud byste si chtěla s dětmi užít přece jen něco klidnějšího, tak romantický zámek Dobříš se už počtvrté stane dějištěm letního open-air festivalu hudby. Letošní program slibuje originální celovečerní koncertní projekty a dojde i na fúzi street dance a klasické hudby. Sobotní a nedělní dopoledne zasvětí pořadatelé dětem a pohádkám. Uskuteční se zde dětská představení BroučekČert tě vem v podání výborného divadelního souboru LokVar herců z pražského Divadla v Dlouhé.

Když chcete jet na festival s partou přátel 

Kukokli (19. – 21. července)

Pokud se nejraději bavíte v kruhu přátel a s radostí podnikáte všechno společně, zaručeně se vám bude líbit nevšední zážitek, který přináší festival Kukokli. Tato akce využívá potenciál opuštěného kostela, který zaručuje jedinečnou atmosféru. „Kukokli není jen o hudbě, divadle, dobrém jídle, ale i okolní přírodě, která umocňuje Genius loci historického místa. Klademe důraz na intimní atmosféru celé akce, skrze kterou se chceme odlišit od přelidněných a neosobních produkcí,“ říkají pořadatelky. Letos se můžete těšit například na Prago Union, Circus Brothers, nejrůznější workshopy, lekce jógy, divadelní představení a další. 

Zdroj článku

Související články

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne