Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Dokážete si představit mladou profesorku McGonagallovou? Či Snapea? My si na ně posvítili. Lumos!

Info ikona
Minerva McGonagallová

V tento kouzelný předvánoční čas jakoby nás volal kouzelný svět Harryho Pottera. Kdo by si nepamatoval zasněžené Bradavice a klasické svetry od maminky z rodiny Weasleyových. My vám dnes chceme ukázat ale trochu jiné kouzlo, a sice dospělé herce z této série, v jejich mladých letech.

Tereza Čaladi | 5. 12. 2023

Všichni se už těší na vánoční pohádky, ale fanoušky Harryho Pottera bude jistě zajímat galerie, kterou pro ně máme. Ačkoliv první film ze série snímků o Harrym Potterovi vyšel v roce 2001, tedy již před více jak 20 lety, stále se jedná o oblíbený kouzelnický film, který znají i dnešní děti. Příběh o chlapci, který přežil, zkrátka chytil za srdce hned několik generací. Lidé se tak dodnes vracejí do kouzelnického světa tím, že si pustí všechny díly série, které snad nikdy neomrzí.

Ovšem zatímco Harry Potter vypadá pro všechny stejně a všichni se mohou podívat na to, jak Harry, Hermiona a Ron postupně stárli, pravdou je, že v reálném životě už jsou nějakou chvíli zkrátka jenom dospělí. A naopak, někteří dospělí herci z Harryho Pottera za ta léta bohužel zestárli, jiní nás dokonce už i opustili. Vzhledem k tomu, že o těch dospělých hercích z této kultovní série filmů se tolik nemluví, chceme se dnes věnovat právě jim.

Mohlo by se vám líbit

Harry Potter versus realita

Zatímco o mladých představitelích z Harryho Pottera toho víme nyní docela dost, o těch starších nikoliv. A když ano, tak z toho, co následovalo po Harrym Potterovi. Ale co bylo předtím? To vás možná docela překvapí.

Profesoři

Maggie Smith, která ztvárnila Minervu McGonagallovou, byla velice slavnou a váženou herečkou již před účinkování v Harrym Potterovi. Působila na Broadwayi, ale oceněny byly i její filmové role. Získala dva Oskary (v roce 1969 a 1978) a na tři byla nominována.

Představitel Snapa – Alan Rickman – se dostal do povědomí veřejnosti v roce 1988, když hrál po boku Bruce Willice ve Smrtonosné pasti. Nejvíce ho ale stejně proslavila jeho role učitele lektvarů. Zemřel v roce 2016 na rakovinu.

Robbie Coltrane (Hagrid), Imelda Staunton (Dolores Umbridgeová) a David Thewlis (Remus Lupin) se dostali do povědomí veřejnosti zejména svými rolemi v Harrym Potterovi. Dařilo se jim ale i potom.

Další postavy

Gary Oldman (Sirius Black) se na začátku své kariéry zapsal jako zástupce vrahů či jinak pokřivených postav, a to již před Harrym Potterem (kde se nakonec ukázal jako hodný kmotr hlavního hrdiny). Poté se snažil z tohoto vlivu vymanit, což se mu nakonec podařilo. Naposledy hrál v Oppenheimervi prezidenta Trumana. Představitelka Molly Weaslové, Julie Walters, je naopak známá zejména pro role pečující ženy a maminky, kterou má i v Harrym Potterovi.

Smrtijedi

O těch, co hráli smrtijedy – sem spadá Jason Isaacs, který ztvárnil Luciuse Malfoye, či Helena Bonham Carter, představitelka Bellatrix Lestrangeové, je zajímavé zejména to, že ve skutečnosti jsou miliónovými a stále se usmívajícími lidmi, kteří všem rádi pomohou. To platilo mimochodem i o Alanu Rickmanovi.

Voldemort

A ten, jehož jméno nesmíme vyslovit, nakonec. Ralph Fiennes jakožto ztělesněný Voldemort, účinkoval v Harrym Potterovi od čtvrtého dílu, kde se Pán zla poprvé objevil. U něj vás překvapí zejména to, jak dobře ve skutečnosti vypadal, navíc ještě když byl mladý. I jeho fotky najdete v naší galerii.

Dospělé charaktery z Harryho Pottera ve svých mladých letech

Pokud se nyní cítíte staře, doporučujeme vrátit se ke knížkám Harryho Pottera, kde si můžete postavy představovat. V případě, že je znáte nazpaměť, vás jistě zaujme i podcast Neplecha ukončena, který detailně rozebírá jednotlivé kapitoly z knih. Rozhovor s autorkou podcastu najdete v prosincové Marianne.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku