Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Spice Girls slaví 30 let od založení! Jak členky této ikonické kapely vypadají dnes?

Dívčí skupina, která byla naprosto ikonická v 90. letech a ačkoliv si svou slávu užila nejvíce do roku 2000, na pódia se i poté neustále vracela. Letos slaví 30 let od vzniku a její výročí bude provázet něco velmi speciálního.

Tereza Čaladi | 26. 01. 2024

Spice Girls vznikly v roce 1994 jako protiklad „klučičích skupin“, které tehdy byly velmi populární (například Backstreet Boys, NSYNC či Boyzone). Jejich debutový singl „Wannabe“ sklidil masivní úspěch, a tak se parta pěti mladých žen, z nichž každá získala svou přezdívku, stala první úspěšnou dívčí kapelou v historii.

Svůj úspěch si užívaly zejména do roku 2000, kdy vydaly dvě alba, několik dalších úspěšných písní a vyrazily na turné. Na přelomu tisíciletí se ovšem rozhodly, že si dají pauzu. Od té doby se již několikrát sešly: Nejprve v letech 2007-2008 na dvou koncertních turné, a to v plném počtu. Následně v roce 2012 všechny vystoupily na závěrečném ceremoniálu Letních olympijských her v Londýně. A v roce 2019 absolvovaly další reunion turné, i když bez Victorie Beckham.

30 let od založení

Zda bude nějaký další podobný koncert při příležitosti oslav třetích kulatin kapely, o tom se zatím jenom spekuluje. Co se ale ví jistě, je, že se objeví na známkách britské královské pošty. To už se totiž děje. Nedávno to potvrdil britský magazín The Guardian. Najdete konkrétně známky s fotografií kapely z udílení cen Brit Awards za rok 1997 a ze závěrečného ceremoniálu olympijských her v Londýně v roce 2012.

Jedná se o šestou kapelu, kterou britská královská pošta zařadila do skupiny hodné vydání známek. První byla Beatles v roce 2007, poté Pink Floyd, Queen, Rolling Stones a loni Iron Maiden. Spice Girls tak jsou první dívčí kapelou na britských známkách.

Mohlo by se vám líbit

Sex symbol 90. let Isabella Rossellini našla životní štěstí na farmě mezi slepicemi

Dlouhá léta byla tváří kosmetické značky a proslavila se ve filmech režiséra Davida Lynche. Italsko-americká hvězda Isabella Rossellini vyměnila záři reflektorů za skromnější život. V jednasedmdesáti letech žije na své malé farmě a s radostí chová ovce, kozy a slepice. Jedné z nejkrásnějších žen světa podle The Guardian přináší stárnutí mnoho štěstí a říká, že člověk sice ztloustne a přibudou mu vrásky, ale je víc svobodný.
marianne.cz

Co dělají členky Spice Girls dnes?

Každá ze Spice Girls měla svou přezdívku – Ginger Spice (Geri Horner-Halliwell), Baby Spice (Emma Bunt), Scary Spice (Melanie Brown), Sporty Spice (Melanie Chisholm) a Posh Spice (Victoria Beckham-Adams). Nejspíš každý ví, co se stalo s Posh Spice. Victoria Beckham (49) je módní návrhářka, má svou vlastní značku a kromě toho je manželkou slavného fotbalisty Davida Beckhama, s nímž tvoří ikonický pár a s nímž má čtyři děti. Co ale ten zbytek?

Ginger Spice

Poté, co Geri Helliwell (51) opustila skupinu v roce 1998 a věnovala se sólové kariéře, se zpěvačka znovu připojila ke kapele v roce 2007. Kromě hudby navrhla řadu bikin, působila jako porotkyně v soutěžích Australia's Got Talent The X Factor a vydala dvě autobiografie a sérii dětských knížek

V květnu 2006 se jí narodila dcera Bluebell. Tu měla s bývalým partnerem. V květnu 2015 se provdala za Christiana Hornera a v lednu 2017 se páru narodil syn Montague.

Baby Spice

I Emma Bunton (47) se věnovala po rozpadu kapely sólové pěvecké kariéře. Kromě toho se věnovala tanci, v němž soutěžila a působila jako porotkyně v soutěži Dancing on Ice. Také hrála, moderovala a i ona vydala knihu, ovšem ne pro děti, ale pro rodiče – Mama You Got This. V červenci 2021 se totiž vdala a má dva syny: ti se jmenují Beau a Tate.

 

Scary Spice

Mel B. Také působila jako porotkyně v pěvecké (America‘s Got Talent) i taneční (Dancing With The Stars – něco jako české StarDance) soutěži. Především ale vedla vlastní reality show s názvem Mel B: It's a Scary World a vydala své monografie Brutally Honest. Kromě toho byla v roce 2022 oceněna za charitativní práci v oblasti domácího násilí. Stala se také velvyslankyní pro karibský ostrov Nevis, odkud pochází její otec. V neposlední řadě má tři dcery. Před pár dny si vzala kadeřníka Rory McPheeho.

Sporty Spice

Mel C. měla nejprodávanější sólové album ze skupiny a je jednou z nejúspěšnějších britských umělkyň vůbec. V roce 2004 založila vlastní nahrávací studio Red Girl Records. A daří se jí dodnes, v roce 2022 vydala nové album a vyrazila na turné po Velké Británii, aby ho podpořila. V roce 2009 se jí narodila dcera Scarlet.

Nakonec se hodí zmínit, že členky kapely mezi sebou udržují stále velmi dobré vztahy. Victoria Beckham a Mel B. jsou kmotrami první dcery Geri. A Emma Bunton měla jít na svatbu nejstaršího syna Beckhamových – Brooklyna.

Jak vypadají členky Spice Girls dnes?
Mohlo by se vám líbit

Maggie Smith si v 89. letech střihla roli modelky a bortí všechny zažité mýty ohledně stárnutí

Boří zažitá pravidla a těsně před devadesátkou úspěšně pózuje jako modelka. Maggie Smith se nevzdala snu stát se herečkou ani přes protest rodičů a dobře udělala.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Zábava
Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici