Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Drew Barrymore se proslavila jako holčička ve filmu E. T. – Mimozemšťan: Její dcera vypadá jako její dětská kopie

Info ikona
Drew Barrymore ve snímku E. T. – Mimozešťasn

Drew Barrymore je potomkem slavných herců. Na obrazovce se tak objevila poprvé už ve dvou letech. Její ikonická role v E. T. byla již její třetí. Její dospívání před kamerami nebylo jednoduché, nejspíš i z toho důvodu nechce to stejné pro své dcery. My se na to rozhodli podívat právě v den jejích narozenin.

Tereza Čaladi | 22. 02. 2024

Drew Barrymore je jedním z dětí Hollywoodu. Jejím dědečkem byl John Barrymore, který patřil k hereckým hvězdám první poloviny 20. století. Hráli i její rodiče, a tak nebylo divu, že odmala stála před kamerou. Už v devíti měsících natáčela reklamu. Z jejích dětských rolí je ale nejznámější její role dívenky, která se skamarádí s postavou z jiné planety. Snímek E.T. – Mimozemšťan vyšel v roce 1982 a byl ohromně úspěšný. Díky němu se stala Drew Barrymore žádanou herečkou, když jiné děti teprve začínaly chodit do školy.

Těžké dospívání

Drew Barramore se v jednu chvíli nechala pohltit tím, co sláva nabízela, a sice že měla všechno na dosah. Během dospívání podlehla chvíli alkoholu a drogám a všichni se obávali, že je tou dětskou hvězdou, která vyhasne a nikdo si ji potom nebude pamatovat. Dokázala jim ale opak. Přiznala, že měla špatné období, a to ve své knize Little Girl Lost, která vyšla v roce 1991, tedy když jí bylo 16 let.

Návrat na vrchol

V 90. letech nastala další fáze její kariéry. Proslavila se v seriálu o upírech a hrála v Batmanovi. Zlom pro ni přišel ovšem zejména v roce 2000, kdy se objevila v hlavní roli v populárním filmu Charlieho andílci po boku Cameron Diaz a Lucy Liu. Od té doby se s jejími rolemi roztrhl pytel. Zmínit lze její úspěšné snímky 50x a stále poprvé, Hudbu složil, slova napsal, či Vřískot, v němž hrála znovu v roce 2022. Dnes má i svou vlastní show, která se vysílá od roku 2020 – The Drew Barrymore ShowMyslíme, že za svých 49 let toho dokázala opravdu mnoho!  A teď si užívá ještě jednu důležitou osobní výhru.

Drew Barrymore v roli maminky

Tuto roli má hned dvojitou, první dcerka Olive se jí narodila v roce 2012, Frankie v roce 2014. Její mladší dcera přitom vypadá jako dvojče její postavy z filmu E. T. – Gertie. V jejích šlépějích ale nepůjdou, dokud z toho samy nebudou mít rozum, jak řekla Daily Mail a dalším médiím. Ví, že svět herectví svým dcerám nemůže zakázat, ale nechce, aby kvůli němu přišly o dětství stejně jako ona.

Drew Barrymore a její dcery
Zdroj článku