Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Jak vypadá zimní pohoda podle redakce Marianne

Jak si v redakci užíváme Vánoc? Každý jinak. Někdo v teple, jiný (jiná) ve studené vodě. Ale skoro všichni je milujeme.

Monika Mudranincová

Šéfredaktorka

Jediný důvod, proč se těším na zimu, je ten, že můžu zase vytáhnout kašmírové svetry. Jak já miluju zahalit se do oversize kardiganu, obalit se kašmírovou šálou a nasadit si ještě kašmírovou čepici a rukavice. Asi jsem kašmírfetišistka, jinak si tuhle svou obsesi nedovedu vysvětlit. Loni na podzim jsem si takhle jednou odskočila od plotny do Falconeri a během půl hodiny jsem si udělala kašmírovou radost za 16 000 korun! Ale co už, žijeme jen jednou, že ano. Kvalita něco stojí, tak holt ušetřím na něčem jiném. Co se týče Vánoc, musím se přiznat, že mám vlastně mnohem raději přípravu a těšení se na Vánoce než Vánoce samotné. Pokaždé, když skončí rozdávání dárků a zalehnu k televizi, kde se pravidelně dojmu u Popelky, přepadne mě takový divný smutek z toho, že to dychtivé očekávání něčeho magického skončilo. Většinou se utěším mísou cukroví, gin tonicem a Láskou nebeskou. A pak už se vesele těším na Silvestr.

Martin Šust

Art Director

Mám rád tradice. Mojí oblíbenou je každoroční vycházka s rodinou a kamarády do Divoké Šárky, kde se na Štědrý den scházíme už od mého dětství. Mou další neméně oblíbenou tradicí jsou řízky a bramborový salát v neomezeném množství. Pak už jen zbývá s dětmi rozbalit dárky a užít si vánoční pohodu s kytarou v ruce.

Lucie Zídková

Editorka

Zimu miluju – možná proto, že jsem se na konci jedné narodila. Byl prý krásný slunečný den se spoustou třpytivého sněhu a přesně takové počasí mám dodnes nejraději. Čím jsem ale starší, tím víc si užívám i zachmuřené oblohy a deště; i mlha je krásná. Vlastně neznám špatné počasí. V lese je krásně pořád a já mám to štěstí, že ho mám hned pod okny. Letos jsme si navíc s mužem našli nový koníček, každý den plaveme v ledové Vltavě. A to jsem vždycky byla milovnicí horkých sprch a zapařené koupelny, kde můžete prstem kreslit na zrcadlo! Nepoznávám se a to mě na tom baví. A navíc ten čaj s rumem, který pak na mě čeká doma, chutná po otužování stokrát líp!

Mohlo by se vám líbit

Nejoblíbenější podniky podle redakce Marianne: Od české kuchyně až po asijské speciality

Víte, kde vznikají ty nejlepší nápady na články? Pokud hádáte, že v redakci, pak jste na omylu. Překvapivě nám to nejvíc pálí nad talířem s lahodným pokrmem nebo u šálku dobré kávy. A tak jsme dali dohromady „seznam“ našich srdcových podniků, kde bychom nejraději trávili každý den.
marianne.cz

Monika Majarová

Grafička a obrazová redaktorka

Miluju, když je venku pod nulou a sníh vám pěkně křupe pod nohama. Nic se pak nevyrovná pocitu po návratu z procházky při rozmrzání u krbu se svařákem v ruce. Důležité jsou pro mě i vůně, zimní pohodu mi zaručeně navodí mandarinky, perníčky nebo skořice. Jak o tom píšu, už se nemůžu dočkat POHODY!

Eva Kadavá

Lifestyle redaktorka

Řada lidí nemá zimu ráda kvůli nevyzpytatelnosti počasí. Já se z ní raduji, dává mi příležitost zpomalit – čtenářky s domkem a zahradou jistě chápou. Místo okopávání můžu dohnat všechny ty filmy a seriály, o kterých básní kolegyně na každé poradě. A pokud je řeč pouze o vánočních svátcích, v posledních letech aplikuji pravidlo: jaký si je udělám… Takže přehnaně neuklízím, nepeču, nebalím. Spíše se těším z příležitosti potkat se s přáteli. Co na tom, že na nás z rohu kouká pavoučí rodinka?

Eliška Vrbová

Módní redaktorka

Vánoční pohoda, to jsou pro mě filmy a pohádky. Bez Lásky nebeské pro mě neexistují Vánoce, tento evergreen jsem schopná během svátků zhlédnout i několikrát. Z pohádek nesmí chybět Lotrando a Zubejda, Dešťová víla, ale i mnohem starší záležitosti jako Nezbedná pohádka či O princezně, která ráčkovala. Nejsem ale vyloženě domácí typ, válení u televize vydržím obvykle tak den až dva. Pravidelné návštěvy příbuzných si užívám, letos o to víc s vědomím, že tu nikdo z nich nebude věčně.

Mohlo by se vám líbit

Jak v 7 krocích proměnit svůj domov ve sváteční oázu: Známe recept na dokonalé Vánoce

V jednoduchosti je krása. Toho se drží Marta Suchodolská a rozhodla se s námi podělit o několik zaručených tipů, jak jednoduše, efektně a s minimálními náklady proměnit interiér ve vánoční.
marianne.cz

Karolína Demelová

Beauty redaktorka

Osmý plech vanilkových rohlíčků v troubě a kuchyň vyhřátá na tropické teploty, svařák s kamarádkami, půlnoční balení dárků a hledání izolepy, rozplétání zašmodrchaných ozdob, čaj a cukroví u rozsvícených stromků všech příbuzných a známých a samozřejmě pohádky… Vánoční pohoda je vždycky promíchaná aspoň zčásti i se shonem a nerealistickými plány, ale stejně tyhle svátky zbožňuju. Hlavně když je můžu strávit s blízkými – a pokud možno bezpečně odizolovaná od té ohavné zimy venku.

Sabina Olijve

Produkční

Užívám si procházky starou Prahou, která je v tomto období ještě o něco kouzelnější. Ideální představa je taková, že mám na sobě příjemný hřejivý svetr, sedíme s kamarádkou na kávě v nějakém pěkném podniku (který je zútulněn světýlky), předáváme si dárky a v pozadí hrají vánoční písně Franka Sinatry. Poté se spokojeně vracím domů, zapálím si vanilkovou vonnou svíčku, kterou jsem právě dostala, přítel udělá domácí svařák a já ho donutím se mnou zhlédnout nějaký film s Hughem Grantem, který je pro mě symbolem nejen vánoční pohody. Už se nemůžu dočkat!

Alžběta Rybářová

Online editorka

V mých představách vypadá vánoční pohoda asi následovně: ve žlutém ušáku usrkávám oblíbený zelený čaj s názvem Jahody v šampaňském, ducha krmím poutavou knížkou (vidím to na novinku od Petry Soukupové) a žaludek vánočkou. A jak vypadá realita? Přes den lítám od návštěvy k návštěvě a večer ulehám na pohovkou a pouštím si svůj nejoblíbenější norský seriál Vánoce u našich. A víte co? Představu i následnou realitu zbožňuju!

Tereza Čaladi

Online redaktorka

Pletené ponožky, na sobě svetr, v ruce horká čokoláda a v okně světýlka. Právě tak si představuji vánoční pohodu já. Když říkám světýlka, mám na mysli taková ta jemná žlutá. Upřímně je mám u sebe doma celý rok, ale v období Vánoc si užívám, že jsou i všude venku. Svět s nimi na mě působí hned kouzelněji, což možná souvisí i s pohádkami, které běží v televizi. I ty patří k mé vánoční pohodě. Žádný rok si nenechám ujít Tři oříšky pro Popelku a o něco novější pohádku Korunní princ.

Mohlo by se vám líbit

KVÍZ: Jak dobře znáte české vánoční pohádky?

Tři oříšky pro Popelku, Princezna ze mlejna nebo S čerty nejsou žerty. Kdo by nemiloval pohádky, které k Vánocům nepochybně patří. My víme, že nejenom ty zmíněné jste viděli už několikrát. V našem kvízu můžete zjistit, kolik z nich si toho pamatujete.
marianne.cz

Související články

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne