Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

KVÍZ: Láska nebeská slaví 20 let! Jak dobře si ji pamatujete?

Info ikona
Láska nebeská

Spletitý příběh několika postav, který nás dostane pokaždé, když ho vidíme, i když se vysílá již 20 let. Vsadíme se, že i vy jste Lásku nebeskou viděli několikrát, a nás zajímá, jak dobře ji znáte. To můžete otestovat v našem kvízu.

Tereza Čaladi | 13. 12. 2023

K Vánocům zaručeně patří pohádky, ale stejně tak i Láska nebeská. Příběh Billyho Macka, britského premiéra Davida, podvedeného Jamieho či po uši zamilovaného Sama je nedílnou součástí vánočního televizního programu, a nutno podotknout, že oprávněně. Připomeňte si v našem kvízu, jak dobře si tento kultovní film pamatujete.

Na jaké další vánoční klasiky se můžete letos těšit?

Vánoce jsou obdobím, kdy je válení na gauči s talířem cukroví a sledování televize povoleno. Kromě Lásky nebeské k nim patří ale i celá řada dalších snímků. Pojďme si připomenout, na které z nich se opět můžeme těšit.

České pohádky

Právě o vánočních svátcích je u nás vysíláno nejvíce pohádek v roce. Můžeme se těšit na starší klasiky, jako je Pyšná princezna, která byla naší úplně první pohádkou, či Tři oříšky pro Popelku, které letos slaví 50 let. Ale i letos nás čeká na Štědrý den úplně nová pohádka, jak je u nás tradicí od roku 1993. Letos nás čeká pohádka Klíč svatého Petra. Vypráví o jedné krádeži, do princezny zamilovaném vodníkovi a protřelé dvojici kancléřů. Rozhodně se tak máme na co těšit. Pohádka začne konkrétně v 19 hodin na ČT 1.

České klasiky

Pohádky jsou sice fajn, ale pro mnoho lidí by Vánoce nebyly pravými Vánocemi bez Pelíšků. A my musíme souhlasit! Hlášky v tomto kultovínm snímku nás zkrátka dostanou každý rok.

Americké klasiky

A pak tu jsou vedle Lásky nebeské i další americké snímky, které si o Vánocích rádi pouštíme. Mezi ně patří například Sám doma, Prázdniny, Grinch nebo třeba Vánoční skřítek s Willem Ferellem v hlavní roli.

Nakonec je ale nutno podotknout, že si přeci nemůžete letos nechat ujít ani onu Lásku nebeskou. Pokud byste si ji chtěli užít speciálně, konkrétně v kině, budete mít tu možnost dnes ve 20h v rámci projektu Tady Vary. Týká se to hned několika měst v České republice, jejich seznam najdete na stránkách tadyvary.cz.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku