Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Cestování po Plzeňském kraji: Top 10 rozhleden, které stojí za návštěvu

Plzeňský kraj je známý svou krásnou přírodou a malebnými výhledy. Co může být lepšího než prozkoumat tyto scenérie z ptačí perspektivy? Inspirujte se našimi tipy a vyrazte s rodinou na krásný výlet!

Veronika Zvonková | 21. 05. 2024

1. Rozhledna Krkavec

Tuto kamennou rozhlednu najdete na vrcholu Krkavec, jen pár kilometrů od Plzně. Nabídne vám jednu z nejhezčích scenerií, kterou můžete v Plzni a jejím blízkém okolí vidět. Výhodou je, že výstup je nenáročný, rozhledna je přístupná po celý rok a v jejím okolí můžete navštívit také známý Farmapark u Toma v Líních, který nadchne především vaše ratolesti. Okolí Krkavce také nabízí krásné procházky v přírodě okolo vyhlášených plzeňských rybníků.

2. Rozhledna Chlum

Tato rozhledna je asi nejznámější v Plzni. Najdete ji v městské části Plzeň-Doubravka, kde se dá dobře zaparkovat. Terén na samotný vrchol není nijak náročný a lze jej zdolat i s kočárkemRozhledna Chlum je oblíbeným cílem mnoho místních i turistů, protože díky její lokalitě máte možnost vidět nejen skoro celé město, ale také daleké okolí.

Mohlo by se vám líbit

Když na rozhledny ve vinicích, tak na Velkopavlovicko

Malebná krajina posetá vinicemi, výhled do všech světových stran, vinařské obce a sklepy jako na dlani. Také jste propadli kouzlu rozhledem mezi vinicemi? Pohled z ptačí perspektivy dává vinařské turistice na jižní Moravě úplně jiný rozměr. A nejvíce rozhleden na vinicích se urodilo právě ve Velkopavlovické vinařské podoblasti, kde jich můžete navštívit hned osm. Pokud vás výšky spíše lákají, než děsí, neměli byste vinařské rozhledny opomenout.
marianne.cz

3. Rozhledna Bolfánek

Na vrcholu hory Žďár v Chudenicích, poblíž města Klatovy, se tyčí rozhledna Bolfánek. Historická rozhledna, která byla původně věží kostela, nabízí úchvatné výhledy na Šumavu a Klatovsko. Jedná se zároveň o oblíbené svatební místo, protože okolí rozhledny je opravdu idylické. Vyhlídka samotná může být jedním z vašich turistických cílů, jelikož v blízkém okolí najdete i kouzelnou Americkou zahradu, která vás zejména v jarních měsících doslova učaruje, a stejně tak i proslulá Sakurová alej.

4. Rozhledna Poledník

Jde o jednu z nejvýše položených rozhleden v Plzeňském kraji s výhledem až na daleké Alpy. Výšlap na Poledník je zážitkem sám o sobě v jakémkoli ročním období, avšak pokud vám nestačí vidět rozhlednu jen ze spodní části, určitě volte k návštěvě teplejší období. Otevírací doba je totiž od května do konce října. Na tento výlet si vyhraďte dostatek času, výstup je opravdu náročný fyzicky i časově. Výsledek ovšem stojí za to. Šumava je místem, kam se každý Čech velmi rád vrací. Spojte tento výšlap tedy třeba i s návštěvou blízkého jezera Laka a užijte si šumavský vzduch plnými doušky.

Mohlo by se vám líbit

Kam na výlet s dětmi i bez nich: Těchto pět míst v Česku vás bude bavit!

Inspirace na výlety není nikdy dost, proto jsme pro vás připravili pětici míst, která rozhodně stojí za návštěvu. Některá jsou vhodná spíše pro dospělé a větší děti, jiná potěší hlavně malé výletníky. Stačí si jen vybrat…
marianne.cz

5. Rozhledna na Sedle

Mezi Sušicí a Kašperskými Horami vysoko v lese najdete dřevěnou, vysokou konstrukci, která vám poskytne výhled na Sušici, hrad Kašperk a okolí, ale zejména na krásné šumavské vrcholy. Rozhledna na Sedle není zpoplatněna a je přístupná po celý rok. Pro milovníky přírody je toto místo ideálním turistickým cílem, protože okolní příroda je opravdu kouzelná a lze odtud i dojít pěšky nenáročnou trasou na samotný Kašperk.

6. Rozhledna Na Radyni

Výhled z Radyně je jedním z těch, který by měl každý návštěvník Plzně a okolí vidět. Lesy poblíž Starého Plzence, nad nímž se samotná stavba vyjímá, jsou jedny z nejkrásnějších v okolí a skrývají mnoho vyhlídkových míst a krásných turistických stezek. Radyně není jen rozhledna, ale také zřícenina hradu, což činí výlet ještě zajímavějším.

Info ikona
Radyně

7. Rozhledna Čerchov

Téměř na hranicích se sousedním Německem leží obec Klenčí pod Čerchovem. Už samotný průjezd ve vás evokuje pocit blížícího se zážitku díky prudkému stoupání vzhůru do kopce a nevyzpytatelným serpentinám. K samotné rozhledně se musíte dostat pěšky, ale z Klenčí dojedete asi po jednom kilometru na placené parkoviště, odkud vás čeká několikakilometrový náročný výstup. Jde ale o nádhernou procházku lesem s ještě hezčím výhledem jak na českou, tak německou stranu.

8. Rozhledna na Kotli

V přilehlém okolí města Rokycany východně od Plzně uvidíte už z dálky tyčit se na vrcholu vysokou, ocelovou konstrukci. Nemusíte si lámat hlavu s parkováním ani vstupným, protože v tomhle ohledu je veškerý zážitek zcela zdarma. Rozhledna není z parkoviště daleko a výstup není náročný. Výhled z jejího vrcholu patří k těm nejkrásnějším v okolí Plzně.

9. Rozhledna Milíře

Další, méně známou rozhlednou, avšak s úchvatným výhledem v panenské přírodě, je rozhledna Milíře u Tachova. Jde o místo, které je veřejně přístupné v jakékoliv roční období a bez zpoplatnění. Nachází se na poli nad stejnojmennou vesničkou pár kilometrů od německých hranic. Za návštěvu v jejím okolí určitě stojí i zřícenina hradu Přimda.

10. Rozhledna Kožich

Rozhledna se nachází asi 20 km jižně od Plzně v poklidné části nad vesničkou Libákovice nedaleko Přeštic. Nejde tedy o turisticky vytížené místo, proto si zde jako milovnice přírody přijdete na své. Kovová věž je přístupná po celý rok a jako jedna z mála se tyčí uprostřed pole, takže i samotný výstup není ani trošku náročný.

Zdroj článku

Související články

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne