Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Sex symbol 90. let Isabella Rossellini našla životní štěstí na farmě mezi slepicemi

Info ikona
Isabella Roselini

Dlouhá léta byla tváří kosmetické značky a proslavila se ve filmech režiséra Davida Lynche. Italsko-americká hvězda Isabella Rossellini vyměnila záři reflektorů za skromnější život. V jednasedmdesáti letech žije na své malé farmě a s radostí chová ovce, kozy a slepice. Jedné z nejkrásnějších žen světa podle The Guardian přináší stárnutí mnoho štěstí a říká, že člověk sice ztloustne a přibudou mu vrásky, ale je víc svobodný.

Svatava Suchardová | 13. 01. 2024

Isabella Rossellini jako ideál krásy

Ve třiceti letech se díky exkluzivní smlouvě pro Lancôme stala nejlépe placenou modelkou světa. Představovala tehdy zasněný a žádoucí ideál krásy. Její filmové postavy byly naopak často trýznivé nebo chladné. Isabella Rossellini vyrůstala ve Francii a Itálii jako dcera dvou filmových legend - švédské hollywoodské hvězdy Ingrid Bergman a uznávaného italského režiséra Roberta Rosselliniho. Sama se prý v mládí příliš krásná necítila, protože byla trochu baculatá a narodila se s deformací páteře. Nejdřív herectví ze strachu zavrhla paradoxně kvůli svým rodičům a rozhodla se pro modeling. Nakonec přece jen začala studovat herectví. 

Mohlo by se vám líbit

Lynchova múza

Průlomem v její kariéře byl mysteriózní snímek Modrý samet, kde jí patřila hlavní role a úspěch jí přinesl také film Smrt jí sluší. Krásná Isabella v lásce příliš štěstí neměla. Ještě před třicítkou se provdala za slavného amerického režiséra Martina Scorseseho, ale manželství jim dlouho nevydrželo. Rozvedla se i s modelem Jonathanem Wiedermannem, se kterým má dceru Elettru. K jejím slavným partnerům patřil také režisér David Lynch nebo herec Gary Oldman, se kterým byla i zasnoubená. 

Okouzlující Isabella Rossellini

Ovce a spokojenost místo Oscarů

Na rozdíl od své matky, která získala za svou hereckou kariéru tři sošky Oscara, ona žádného nemá. "Škoda. Ale mám šest ovcí, dva psy a dvě děti a jsem víc než spokojená," dodává se smíchem. Ve svých jednasedmdesáti letech se Isabella Rossellini stará o svou malou farmu ve vesničce Brookhaven na Long Islandu a s pomocí své dcery a adoptivního syna chová slepice, pěstuje zeleninu a vyrábí med. Nazvala ji příznačně Mama farma, protože na ní pracují převážně ženy, farmu navštěvuje hodně maminek s dětmi a dokonce i zvířata jsou prý převážně ženského pohlaví. 

Vrásky ji neděsí

Isabella je prý vděčná, že jí v určité době dal filmový i modelingový svět vale. Byl to pro ni okamžik, kdy se rozhodla, že ji nic nezastraší a bude dělat všechno, co vždycky chtěla. V padesáti se tak rozhodla jít na univerzitu a studovat chování zvířat, psala knihy a scénáře, natáčela filmy pro vlastní potěšení a koupila tři akry půdy, ze kterých vytvořila venkovský ráj. Stárnutí jí prý přináší určitou svobodu. Už dělá jen to, co chce a co ji zajímá. Bere to jako svou poslední šanci. Na otázku, co by si zvolila za kariéru, kdyby si ji mohla zpětně vybrat, bez zaváhání odpovídá - farmaření.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku