Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Sex symbol 90. let Isabella Rossellini našla životní štěstí na farmě mezi slepicemi

Dlouhá léta byla tváří kosmetické značky a proslavila se ve filmech režiséra Davida Lynche. Italsko-americká hvězda Isabella Rossellini vyměnila záři reflektorů za skromnější život. V jednasedmdesáti letech žije na své malé farmě a s radostí chová ovce, kozy a slepice. Jedné z nejkrásnějších žen světa podle The Guardian přináší stárnutí mnoho štěstí a říká, že člověk sice ztloustne a přibudou mu vrásky, ale je víc svobodný.

Svatava Suchardová | 13. 01. 2024

Isabella Rossellini jako ideál krásy

Ve třiceti letech se díky exkluzivní smlouvě pro Lancôme stala nejlépe placenou modelkou světa. Představovala tehdy zasněný a žádoucí ideál krásy. Její filmové postavy byly naopak často trýznivé nebo chladné. Isabella Rossellini vyrůstala ve Francii a Itálii jako dcera dvou filmových legend - švédské hollywoodské hvězdy Ingrid Bergman a uznávaného italského režiséra Roberta Rosselliniho. Sama se prý v mládí příliš krásná necítila, protože byla trochu baculatá a narodila se s deformací páteře. Nejdřív herectví ze strachu zavrhla paradoxně kvůli svým rodičům a rozhodla se pro modeling. Nakonec přece jen začala studovat herectví. 

Mohlo by se vám líbit

Je jí 78 a stále vypadá neskutečně: Osvojte si trend nenápadného luxusu jako Diane Keaton

„V jednoduchosti je krása.“ I tak by se dala popsat móda Diane Keaton, která nosí nekomplikované, ale vkusné a do posledního detailu vyladěné outfity. A (nejen) proto vypadá tak dobře těsně před osmdesátkou. Zároveň to je důvod, proč se jejím stylem můžete inspirovat, a to v každém věku.
marianne.cz

Lynchova múza

Průlomem v její kariéře byl mysteriózní snímek Modrý samet, kde jí patřila hlavní role a úspěch jí přinesl také film Smrt jí sluší. Krásná Isabella v lásce příliš štěstí neměla. Ještě před třicítkou se provdala za slavného amerického režiséra Martina Scorseseho, ale manželství jim dlouho nevydrželo. Rozvedla se i s modelem Jonathanem Wiedermannem, se kterým má dceru Elettru. K jejím slavným partnerům patřil také režisér David Lynch nebo herec Gary Oldman, se kterým byla i zasnoubená. 

Okouzlující Isabella Rossellini

Ovce a spokojenost místo Oscarů

Na rozdíl od své matky, která získala za svou hereckou kariéru tři sošky Oscara, ona žádného nemá. "Škoda. Ale mám šest ovcí, dva psy a dvě děti a jsem víc než spokojená," dodává se smíchem. Ve svých jednasedmdesáti letech se Isabella Rossellini stará o svou malou farmu ve vesničce Brookhaven na Long Islandu a s pomocí své dcery a adoptivního syna chová slepice, pěstuje zeleninu a vyrábí med. Nazvala ji příznačně Mama farma, protože na ní pracují převážně ženy, farmu navštěvuje hodně maminek s dětmi a dokonce i zvířata jsou prý převážně ženského pohlaví. 

Vrásky ji neděsí

Isabella je prý vděčná, že jí v určité době dal filmový i modelingový svět vale. Byl to pro ni okamžik, kdy se rozhodla, že ji nic nezastraší a bude dělat všechno, co vždycky chtěla. V padesáti se tak rozhodla jít na univerzitu a studovat chování zvířat, psala knihy a scénáře, natáčela filmy pro vlastní potěšení a koupila tři akry půdy, ze kterých vytvořila venkovský ráj. Stárnutí jí prý přináší určitou svobodu. Už dělá jen to, co chce a co ji zajímá. Bere to jako svou poslední šanci. Na otázku, co by si zvolila za kariéru, kdyby si ji mohla zpětně vybrat, bez zaváhání odpovídá - farmaření.

Mohlo by se vám líbit

Návod na dlouhověkost: Meda Mládková milovala čokoládu, královna Alžběta zase gin

Možná jste si už někdy položili otázku, co můžete udělat pro to, abyste se dožili co nejvyššího věku. Zaručený recept ještě nikdo bohužel nevymyslel, ale můžeme se alespoň inspirovat zvyky známých osobností, které se dožily úctyhodného věku.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne