Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Zde je to, co o vás prozrazuje den vašeho narození

Info ikona
Den vašeho narození má vliv na vaši osobnost.

Věděli jste, že kromě datumu má i konkrétní den v týdnu, ve kterém jste se narodili, určitý vliv na vaši osobnost? Každý den v týdnu je pojmenován podle planety či jiných nebeských těles v helénistické astrologii. Planety jsou zase pojmenovány po řeckém a římském božstvu, z nichž každý má nějakou charakteristickou vlastnost. Jakou vlastnost vám dal do vínku váš den?

Pondělí je pod vlivem Měsíce

Lidé, kteří se narodili v pondělí, bývají často fyzicky atraktivní. Především ale v sobě mají velké množství mateřského citu a smyslu pro rodinu. Bývají pečující, milující a laskaví. Každý o nich řekne, že jsou milí, protože jim dělá radost, když se můžou pro ostatní rozdat. Na tyto lidi se můžete vždy spolehnout, protože patří k těm nejloajálnějším a nejoddanějším. Osoby narozené v pondělí bývají taky velice skromné a neradi se čímkoliv chlubí. Je jim až nepříjemné, když je někdo veřejně chválí. Také to bývají kreativně nadaní jedinci.

Mohlo by se vám líbit

Numerologie dle data narození: Poznejte své životní číslo a jeho moc. Jedničky jsou individualisté, trojky vtipálci

Když jsme se ve škole učili matematiku, většina z nás těžko mohla tušit, co všechno se skrývá za čísly. Že mají různé energie a vibrují v mnoha dimenzích. A neměli jsme ani ponětí o tom, že existuje prastará nauka s názvem numerologie, která právě s čísly a jejich energiemi pracuje. Pokud jste v této oblasti úplní nováčci a tohle téma vás „volá“, měli byste nejprve odhalit své životní číslo a jeho mocnou roli ve vašem životě. Možná pak pochopíte souvislosti ve vašem postoji, vlastnostech a jednání.
marianne.cz

Úterý je pod vlivem Marsu

Planeta Mars představuje boha války, což se také odráží v osobnosti lidí, kteří se narodili právě v úterý. Jsou to bojovné, ohnivé a energické osoby. Celý život je popohání kupředu touha po úspěchu, ovšem občas je to až na škodu. Úterní osoby totiž mají neustále pocit, že nejsou dost dobří, takže svůj úspěch staví nad všechno ostatní. Jen tak něčeho se nezaleknou a s každou překážkou si poradí. V jejich cílevědomosti se odráží i to, že velice špatně snášejí kritiku. Stačí jen náznak, že něco nedělají dobře a jsou schopni z toho propadnout do dlouhotrvající deprese. Další věc, se kterou musíte u těchto lidí počítat, je netrpělivost.

Středu ovlivňuje Merkur

Merkur má pod palcem finance, cestování a především komunikaci. Lidé narozeni ve středu zpravidla nezavřou pusu. Platí to především u dětí, které se neustále na něco ptají a jsou velice zvídavé. Středeční lidé se v životě jen tak neztratí, protože nic nevzdávají a ve všem hledají to nejlepší a nejideálnější řešení. Pokud jim dáte za úkol vyřešit nějaký problém, bude jim to sice chvíli trvat, protože jim vyhovuje metoda pokus – omyl, ale nakonec přijdou s geniálním řešením, na které by jen tak někdo nepřišel. Tyto osoby se nikdy neostýchají na cokoliv zeptat a občas propadají melancholii.

Čtvrtek je pod vlivem Jupitera

Čtvrteční jedinci jsou pod vlivem Jupitera nebo boha Thora. Stejně jako tento severský bůh, jsou i zrozenci ve čtvrtek velice optimističtí, zábavní a charismatičtí. Jsou to přesně ty osoby, které jsou v každém kolektivu velice oblíbené a každý se s nimi chce přátelit a trávit s nimi čas. Jsou to společenské osobnosti, ze kterých vyzařuje síla a přirozená autorita. Často se výborně uplatňují ve vedoucích pozicích a vysokém managementu.

Mohlo by se vám líbit

Osobnosti žen podle měsíce narození: V prosinci se rodí extrovertky, únorové ženy jsou typické romantičky

Ženy jsou jedinečné osobnosti samy o sobě. Každá má svou vlastní auru a charakteristické vlastnosti. Právě na tom, jaké máme vlastnosti, se podílí několik různých faktorů - od výchovy, přes rodinné zázemí a prostředí, ve kterém vyrůstáme, až po měsíc, ve kterém jsme se narodily. Každý měsíc má své vlastní charakteristiky, které často odrážejí naše osobnostní rysy.
marianne.cz

Pátek ovlivňuje bohyně lásky a krásy – Venuše

Osoby, které se narodily v pátek, jsou velice kreativní a neustále přicházejí s dalšími a dalšími nápady. Venuše je bohyně lásky, krásy, romantiky, elegance a potěšení. Tedy i páteční lidé si potrpí na krásu a materiální věci. Moc dobře vědí, jak si užívat života. Odmítají dělat cokoliv, co jim nepřináší potěšení, proto se může občas zdát, že jsou líní. Dalším charakteristickým rysem, který může být v očích ostatních na škodu, je to, že málokdy se uráčí nahlédnout do hloubky, takže působí povrchně. Bývají často také narcističtí, zato se jim nemůže upřít, že jsou to umělci tělem i duší.

Sobotní zrozenci jsou pod vlivem Saturnu

Ačkoliv máme sobotu většinou spojenou s odpočinkem, zábavou a odreagováním, charakteristicky je to přesně naopak. Saturn představuje řád, disciplínu a vytrvalost. Lidé narození v sobotu bývají moudří a sebejistí, až se ke kolektivu někdy mohu chovat povýšeně. Mají velice rozvinutý smysl pro zodpovědnost a jsou velice ambiciózní. Na své okolí mohou tito lidé působit přísně a nedostupně. Je to ale jen tím, že si vždy udržují dekorum a stojí si za svými zásadami.

Neděle je dnem Slunce

Zní to jako klišé, ale nedělňátka jsou opravdu jako sluníčka. Osoby narozené v neděli bývají veselé, energické, usměvavé a šťastné. Nikdy nemají nouzi o kamarády a společnost, protože je svou pozitivní energií doslova přitahují jako magnet. V životě se však snaží najít si svou vlastní cestu a často vybočují. Rádi jdou proti proudu a je jich všude plno. Když vejdou do místnosti, jen tak je nepřehlédnete. Stejně jako Slunce doslova září. Dejte si jen pozor na to, co jim říkáte, a především jakým tónem. Mají totiž sklony si všechno moc brát.

Zdroj článku