Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Matky podle znamení zvěrokruhu: Jste ambiciózní a soutěživá, nebo spíš pohodářka, která dětem všechno dovolí?

Datum narození ovlivňuje naše životy ve všech ohledech, ať jde o ,vztahy práci, volný čas, zdraví nebo třeba povolání. Výchova dětí a rodičovství není výjimkou. Každé znamení je zkrátka jiné. Ať už děti máte, potomka zrovna čekáte, nebo ho zatím jen plánujete, přečtěte si, co říkají charakteristiky znamení zvěrokruhu právě o vás nebo třeba o vaší mamince.

Zuzana Heralová | 4. 04. 2023

Beran

Matky Beranky se nikdy nevzdávají. Jsou vždycky připravené čelit jakýmkoli výzvám a v každé situaci důvěřují svému instinktu. Bývají dost soutěživé a jen tak něco nenechají plavat, dokud je alespoň malá šance na úspěch. To je patrné nejen v důležitých životních situacích, ale třeba i tehdy, když hrají s dětmi karty nebo Člověče nezlob se. Vedou děti k tomu, aby se naučily překonávat životní překážky a nebály se jít za svými sny.

Býk

Na maminku Býka se mohou její potomci spolehnout, ať se děje cokoli. I když umí být pořádně tvrdohlavá, je také pevná jako skála a nenechá se jen tak něčím zviklat. Plní své sliby a vše dotahuje s býčí vervou do konce. Ze svých dětí vychovává poctivé jedince, kteří si umí jít za svým. Navíc snad žádná maminka není tak dobrá kuchařka, jako je právě ta narozená ve znamení Býka. Právě ona ví, že dobré jídlo a hezky prostřený stůl patří k základům rodinné pohody.

Mohlo by se vám líbit

Pokud máte pocit, že nejste dost dobrá matka, nejste v tom sama. Mějte se ale na pozoru, může vést k syndromu vyhoření

Když se žena stane matkou, chce být tou nejlepší pro své dítě, a tak se inspiruje ve svém okolí a snaží se načerpat nejrůznější vědomosti, aby vše dělala správně a hlavně nikde neudělala žádnou zásadní chybu. Pravdou ale je, že si takto na sebe může velice snadno ušít oprátku a dojít k syndromu vyhoření. Zapomene totiž, že musí myslet i na sebe.
marianne.cz

Blíženci

Matky narozené ve znamení Blíženců bývají velmi chytré. Jsou vždy připravené kdykoli konverzovat o nejrůznějších tématech. Umí výborně argumentovat a jsou asertivní, takže diskutovat s nimi je pro děti poměrně náročné. Na druhou stranu bývají tyto ženy také vtipné a vždycky ví, co říci, aby své potomky potěšily a rozesmály. Ve finále jsou matky – Blíženkyně - uvnitř stále tak trochu dětmi. A i když si dokážou zjednat respekt, bývají svým dětem spíše kamarádkami, než přísnými matkami.

Rak

Děti, jejichž maminka se narodila ve znamení Raka, patří k těm nejvíc opečovávaným dětem pod sluncem. Rak je totiž nejstarostlivějším znamení zvěrokruhu. Račice často upřednostňuje zájmy svých dětí ale i ostatních lidí, před těmi svými. Tyto tendence jí mohou často komplikovat život, ale její dobré srdce každý miluje. Je také velmi vynalézavá a kreativní. Miluje tvoření a péči o domov, kde se každý cítí dobře.

Info ikona
Matka a dcera

Lev

Žena narozená v tomto královském znamení je sama o sobě výjimečná osobnost. Bývá přirozenou autoritou, ale zároveň laskavou bytostí s obrovským charisma. Má vůdčí schopnosti a vždy ví, jak se rozhodnout, aby to bylo správně. Své děti bude bránit před nepřízní okolního světa a případnými příkořími do poslední kapky krve a bude je vést k tomu, aby se nebály. Na druhou stranu není radno vstoupit jí do cesty, když se opravdu rozčílí. To pak dokáže zařvat a zjednat pořádek během chvilky.

Panna

Panny jsou nejvíc pořádkumilovné bytosti ze všech znamení zvěrokruhu. Bývají až puntičkářské a vyžadují naprostý pořádek ve všem. Své děti tedy vedou k uklízení a pomoci v domácnosti, až se jim to někdy může zajídat. Na druhou stranu ale takovou výchovu v dospělosti většinou oceňují. Panny jsou také velice sečtělé. Kdykoli se na něco zeptáte, nikdy se vám nedostane z jejich strany odpovědi, že něco neví. Jsou to tak trochu chodící encyklopedie, které se snaží o to, aby byly takové i jejich děti.

Mohlo by se vám líbit

Helikoptéroví rodiče a sociální sítě aneb Když sledujete své děti v online světě jako z vrtulníku

Vědomí, co se dětem v pubertě na sociálních sítích může stát, je děsivé. Ale dohlížení na ně na každém kroku není úplně řešením. Budou se mu totiž chtít vymanit, což pro ně znamená vytvoření účtu, o kterém rodiče neví a na kterém si budou dělat, co chtějí. Máme pro vás tipy, jak zajistit jejich bezpečí bez toho, aniž byste je museli špehovat.
marianne.cz

Váhy

Pokud je vaše matka ve znamení Vah, je pravděpodobně vaší nejlepší kamarádkou. Je zábavná, okouzlující a vždy má náladu na pořádné drby. V dospělosti ji budete rádi navštěvovat, protože se v její přítomnosti budete cítit dobře. Váhy bývají také velice elegantní a krásné bytosti a jsou tak velice inspirativní pro své dcery. Pro Váhy bývá složité se občas rozhodnout a ocení, když jí pomůžete. Obecně má pohodovou povahu a je nekonfliktní a milá. Zkrátka značka ideál.

Štír

Matky ve znamení Štíra se za své děti vždycky postaví. Jsou velice ochranitelské a někdy je pro ně těžké dát dětem trochu volnosti a vést je k samostatnosti. Je to ale proto, že jim na dětech záleží víc, než na čemkoli jiném na světě. Bývají středobody jejich vesmíru. Štířice jsou neuvěřitelně vnímavé a vysoce senzitivní bytosti. Vždycky poznají, když se něco děje a vždycky umí poradit a utěšit. Na druhou stranu před nimi člověk nikdy nic neutají.

Mohlo by se vám líbit

Výchova vysoce citlivých dětí: Pomocí 10 hlavních znaků dokážete určit, zda sem patří to vaše

Každé dítě je citlivé svým způsobem – některé více, některé méně. Pokud už však v některých aspektech dítě překročí normální hranici, může spadat do kategorie tzv. „vysoce citlivých dětí“, se kterou přišel psycholog Dr. Elaine. Přečtěte si hlavní znaky takových dětí a zjistěte, jak s takovým dítětem nejlépe jednat.
marianne.cz

Střelec

Matky narozené v tomto znamení bývají pozitivní bytosti, které se svými dětmi tráví co nejvíce času. Jsou parťačkami, které jsou přesvědčené o tom, že dětství je časem her a dobrodružství. Postarají se tedy o to, že jejich potomci mají spoustu zážitků. Vedou je k lásce k různým aktivitám, k lásce k přírodě a pohybu. Neřeší až tak špatné známky ve škole. Mnohem důležitější je pro ně spokojenost dítěte. Nejsou to žádné ambiciózní matky. Chtějí si prostě všechno užít, a to samé touží umožnit svým dětem.

Kozoroh

Jsou naprostým opakem pohodových Střelkyň. Matky Kozorožky jsou velice orientované na výkon a kariéru a v tomto duchu zpravidla vychovávají i své děti. Tvrdě pracují a dodržují disciplínu, což vyžadují i po potomstvu. Na druhou stranu jsou i velice spolehlivé. Jejich děti se mohou spolehnout na to, že maminka vždycky zachrání situaci, ať se bude dít cokoli. Matky narozené v tomto znamení jsou i velice samostatné, pokud jde o vydělávání peněz. Své děti finančně podpoří, bude-li to třeba.

Mohlo by se vám líbit

I skvělí rodiče chybují: Zjistěte, zda neděláte některé z věcí, které snižují sebevědomí dětí

Můžete být milující rodiče, kteří se snaží dělat všechno správně. A i tak možná praktikujete něco, čím můžete snižovat sebevědomí svých dětí, nebo zapříčinit, že si tolik nevěří. Jedná se přitom o věci, která můžete dělat s dobrým úmyslem – jako když je nadměrně chráníte.
marianne.cz

Vodnář

Vodnářky jsou díky svému vzdušnému živlu velmi osobité a tak trochu nekonvenční. Je velice pravděpodobné, že svou povahou nezapadají do škatulky typické matky. Bývají dost svérázné a svým dětem dávají poměrně dost prostoru a nebrání jim v tom, aby dělaly, kam je srdce táhne. Samy totiž dělají totéž a jen tak se nenechají spoutat. Inklinují k ezoterice, alternativním směrům, bývají veganky a ochránkyně všeho, živého, milují přírodu a volnost.

Ryby

Matky Ryby bývají velice empatické a oplývají takřka mystickou energií, někdy jsou až příliš zasněné a ponořené do svého duchovního světa. Mívají umělecké sklony a pokud podobné objeví i u svých dětí, snaží se je co nejvíce podporovat. Ukazují svým dětem, že je důležité žít s pokorou a v souladu sami se sebou, a umět v životě odpustit. Se svými dětmi mívají často velice hluboké citové pouto, které se neztratí ani v dospělosti.

Zdroj článku

Související články

Zábava
Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Zábava
Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Zábava
Horoskop od 8. července: Lvi mají hledat zdroj své nejistoty, Ryby sebrat odvahu a jednat

Horoskop od 8. července: Lvi mají hledat zdroj své nejistoty, Ryby sebrat odvahu a jednat

Zábava
Červencové novoluní podle čísel a hvězd: Dopoledne se odehraje ve znamení rodiny, odpoledne zaskočí svou náročností

Červencové novoluní podle čísel a hvězd: Dopoledne se odehraje ve znamení rodiny, odpoledne zaskočí svou náročností