Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Bleskový úklid vám ušetří čas a budete mít doma neustále uklizeno

Info ikona
žena při úklidu

Udržet neustále čistou domácnost, i když máte doma malé děti nebo domácí mazlíčky, může být poměrně složité. Dobrou zprávou je, že si můžete na každý den naplánovat jen pár minut aktivity v domácnosti a budete mít neustále uklizeno a čisto. Poradíme vám, jak můžete každou místnost svého domova pravidelně uklízet a zvládnete to během pár minut. Hlavní věcí je naplánovat si úklid, dodržovat svůj plán a každý den udělat málo.

Promotion | 26. 05. 2023

Kuchyň a koupelna

Na kuchyň si dejte maximálně 10 minut. Nádobí naskládejte do myčky, otřete pracovní desku a sporák, umyjte dřez, vysypte odpadkové koše a vysajte podlahu. Koš samozřejmě nemusíte vyhazovat každý den, ale pouze v případě potřeby.

Koupelna vám denně zabere asi 2 minuty. Stačí, když otřete čistým hadrem zrcadlo, umyvadlo a baterii. Na záchodě umyjte štětkou vnitřní část mísy a toaletním papírem otřete prkénko a okraj mísy. Díky tomu budete mít koupelnu i záchod neustále čistý

Obývací pokoj a ložnice

Obývák by měl také zabrat maximálně 10 minut. Využijte kvalitní vysavače a vysajte podlahu i pohovku. Posbírejte všechny předměty, které se tam válí, a uložte je na jejich místo. Vlhkým hadříkem otřete konferenční stolek a srovnejte všechno, co vytváří pocit nepořádku.

Ložnice je jednou z nejjednodušších místností. Posbírejte špinavé prádlo a hoďte ho do koše na prádlo. Ustelte postel a pořádně vyvětrejte (to platí pro celý domov). Na Okay.cz najdete pomocníky, kteří vám s úklidem pomohou. Využijte robotický vysavač nebo jiné pomocníky a ušetříte si ještě více času.

Předsíň

Zádveří nebo předsíni věnujte 2 minuty svého času denně. Posbírejte boty a uložte je do botníku nebo je srovnejte na rohožce. Srovnejte všechny kabáty a bundy na věšák. A odneste všechno ostatní, co do předsíně nepatří, např. kabelku, nákupní tašky apod. Díky tomu budete mít doma neustále uklizeno a nebudete se muset nikdy obávat nečekané návštěvy.

Měření