Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Vánoční úklid na poslední chvíli! Tipy, díky kterým bude uklízení hračka

Info ikona
úklid

I když do Vánoc nezbývá už moc času, vánoční úklid ještě stíháte. A když ho provedete podle našich tipů, uděláte si doma pořádek jednou provždy. Pod stromečkem jistě přibude nějaký dáreček, a tak se místo v domácnosti bude hodit.

Nikola Salvetová | 8. 12. 2022

Donutit se k úklidu

Právě jste přišli z práce a chcete si konečně odpočinout. Ale vzadu v hlavě vás hlodá myšlenka vánočního úklidu. Pokud se odhodláte, uvidíte že se vám uleví. Vytříděné oblečení nemusíte nutně vyhazovat, ale můžete ho poslat dál - ať už formou prodeje či darováním potřebným.

Na začátku všechno protřiďte

Když už se k úklidu odhodláte, všechno pořádně protřiďte. Když budete uklízet šuplíky a poličky, rozmyslete si, zda vám jednotlivé věci dělají radost či mají nějaký užitek. Pokud ano, vraťte je zpět. Jestli ale zjistíte, že vám na ně pouze sedá prach, s klidem je z domácnosti odstraňte. 

Mohlo by se vám líbit

Uklízejte podle druhu věcí

Pokud se pustíte do úklidu, rozhodně neuklízejte podle místností. Stane se totiž, že jednotlivé věci budete pouze přesouvat z jedné místnosti do druhé a ve výsledku uklizeno nebude. Raději se zaměřte na kategorie věcí, tedy například na oblečení, časopisy, knihy, elektroniku… Uvidíte, že jakmile začnete jednotlivé věci ukládat na svá místa, najednou budou uklizeny i všechny místnosti.

Tipy na instagramové profily věnující se úklidu

Úklidu se také věnují některé profily na Instagramu. Profil Zorganizováno tvoří maminka dvou dětí Bára. Na jejím profilu můžete najít tipy, jak si zorganizovat domácnost tak, aby to fungovalo. Bára také často vytváří různé uklízecí a třídící výzvy. Nechybí u ní ale také plán na vánoční úklid, který rozdělila do dvou týdnů tak, abyste neuklízeli celé dny, ale abyste stihli také nasát vánoční atmosféru. Zároveň ale poukazuje na to, že pokud úklid do Vánoc nestihnete, nic se neděje. 

Konkrétní tipy, jak uklidit domácnost, nabízí také profil Úklid pro klid. Na tomto profilu najdete návod, jak uklízet tzv. non toxic, za pomoci citronu, jedlé sody a bílého octu. Zároveň tento profil nabízí konkrétní ukázky, jak vyčistit například pračku, sušičku, myčku či troubu. Ale také tipy, jak uklidit domácnost za 10 minut.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku