Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Kdy za vztah už nemá smysl bojovat? Napoví vám tyto 3 znaky

Info ikona
Pár

Vztahy bývají na začátku krásné, ovšem když trvají několik let, prochází partneři mnoha zkouškami. Častým problémem je, že spolu partneři přestanou komunikovat a vztah potom upadá. Jsou ovšem situace, kdy ani ty nejpropracovanější konverzace vztah nezachrání.

Tereza Čaladi | 17. 11. 2023

Občas je člověk v toxickém vztahu a tak nějak to tuší. Stále toho druhého ale nějak omlouvá. Tento problém je ovšem potřeba si definovat, jinak se situace může stále zhoršovat a vy potom zjistíte, že jste ztratili 20 let života jenom proto, že jste to neuměla ukončit.

Mohlo by se vám líbit

3 znaky, že váš vztah už nebude fungovat

V pokročilé fázi vztahu jistě vzpomínáte na jeho začátky – jak byl ten druhý pozorný, jak jste spolu chtěli být každou volnou minutu a chyběli si kdykoliv, kdy jste spolu nebyli... Pokud to ale už není vaše realita a snažili jste se o tom mluvit, ale nikam se neposunuli, podívejte se na body níže a pozorně si je přečtěte. Každý si zaslouží láskyplné partnerství.

  • Váš partner víc bere, než dává

Vztah vyžaduje stejné úsilí z obou stran, aby mohl fungovat. Pokud neustále děláte věci pro jeho zlepšení a posílení, ale váš partner se vůbec nesnaží, je to jasná červená vlajka.

  • Ten druhý pro vás není první osobou, za kterou jdete, když se vám něco stane

Ve šťastném vztahu jsou na sebe partneři tak napojení, že kdykoliv se jednomu z nich něco stane, nemůže se dočkat, až to řekne tomu druhému. Samozřejmě záleží na tom, co je to za novinu. O krásných nových nehtech budete chtít informovat spíše vaši kamarádku. Ale jiné radosti a starosti, jako například vaše povýšení, nebo naopak to, že jste měla špatný den, obvykle chcete říct své drahé polovičce. Ale ne v případě, že víte, že jí to bude lhostejné, jak je naznačeno v prvním bodě.

  • Necítíte se milovaná

Láska je to, co udržuje vztah v chodu. V případě, že se vám do očí dostávají často slzy, když si jen vybavíte to, jak se k vám váš partner chová, cítíte se nedoceněná a tak, že i když se maximálně snažíte, máte pocit, že děláte všechno špatně; zamyslete se nad tím, zda vám to za to stojí. Jistě znáte přísloví: Každý svého štěstí strůjcem.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku