Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Když je hluboko do kapsy aneb Triky, díky kterým každý den ušetříte

Info ikona
Finance

Letní dovolená, aktuální výprodeje, školní pomůcky…nejen tyto položky se podepsaly na našem výpisu z účtu, který každý měsíc s napětím čeká na zázrak jménem výplata.

I jedna nevinná odpolední procházka po obchodním centru se může zvrhnout v nákupní maraton. Ten je sice prospěšný pro naší fyzickou i psychickou kondici, avšak peněženka z něho velkou radost nemá. Pár kousků oblečení ve slevě, odpolední kafíčko s dortem a nová knížka dokážou nenápadně provětrat naše finance, a to obzvlášť v létě, když si užíváme letní dovolenkové radosti. Naštěstí ale existuje pár drobných způsobů, díky kterým se můžete finančně zmátořit.

Obědy do krabičky

Na oběd se těšíme celé pracovní dopoledne a rozhodně se o něj neošidíme. Problém je ale v tom, že pokud vám zaměstnavatel obědy nehradí, mohou pěkně zamávat s vaším týdenním rozpočtem. Obzvláště v hlavním městě se pod sto korun naobědváte málokde. Na pracovní obědy ale můžete chytře vyzrát, a to s pomocí krabiček. Nakupte si jídlo v supermarketu, večer mňamku připravte a v práci ohřejte! Kromě peněženky vám poděkuje také váš žaludek, neboť ho budete krmit pouze dobrotami, u kterých znáte složení.

Mohlo by se vám líbit

Kafe bez návštěvy kavárny

Stavujete se cestou do práce v oblíbené kavárně? Nedokážete si volné odpoledne představit bez papírového kelímku plného kofeinu? Chápeme, že již samotná návštěva kavárny je rituál, ale pokud potřebujete uškudlit každou korunu, pak se tohoto rituálu musíte alespoň na nějaký čas vzdát. To ale rozhodně neznamená, že se musíte vzdát kávy. Pořiďte si termo hrnek nebo tzv. keep cup, díky kterému si kávu můžete připravit doma a ještě horkou ji vypít v práci.

Nákupy? Ano, ale...

Pokud vás přece jenom pohltí nákupní horečka, pak ji nemusíte utlumovat medikamenty. Stačí, když namísto do obchodního centra vyrazíte do second handu nebo vintage shopu. Nejen, že v něm objevíte skvělé kousky za pakatel, ale především podpoříte udržitelnost a ekologii. S klidným srdcem můžeme říct, že zabijete dvě mouchy jednou ranou. A to se vyplatí!

Mohlo by se vám líbit

Chytré aplikace

Možná to znáte i vy! Přikládání debetní karty k platebnímu terminálu je tak snadné a bezbolestné, že takovou činnost vykonáme klidně i několikrát za den. Jenže následné přihlášení do internet banky ukáže, že několik bezhotovostních plateb dokázalo položit váš účet na lopatky. Proto doporučujeme, abyste si do mobilu stáhli aplikaci vaší banky, ve které ihned po nákupu uvidíte stav konta. Věřte, že díky tomuto kroku se vyhnete infarktovým stavům u monitoru počítače.

Zábava, která nic nestojí

Chápeme, že Netflix je skvělá věc a Spotify premium zachraňuje vaše každodenní cesty do práce, ale přece jenom jde o platformy, na kterých lze ušetřit. Místo sledování Netflixu si můžete přečíst knihu a namísto Spotify poslouchat podcasty. Ušetřit lze i na dalších volnočasových aktivitách. Například drahou permanentku do fitness centra nahraďte domácím cvičením či venkovním během. Je opravdu mnoho možností, jak se vyžít, a zároveň u toho neutratit majlant.

Mohlo by se vám líbit