Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Mobilní aplikace, které vám pomůžou šetřit a mít přehled o financích

Info ikona
Finance

Po rozverných prázdninách, kdy jsme si dopřávali jeden výlet za druhým, kopečky zmrzlin a nevyhýbali se ani nákupním centrům, je nejvyšší čas, abychom svůj měsíční rozpočet opět dostali do zelných čísel. Překvapivě k tomu nepotřebujeme složité excelové tabulky nebo finančního poradce, nýbrž nám postačí pouze chytrý mobilní telefon.

Během lockdownu nám šetření nedělalo velké obtíže, pak ale přišlo rozvolňování, se kterým šlo ruku v ruce i rozhazování. Pokud vám pohled na aktuální výpis z účtu dělá nejen vrásky, ale způsobuje i lehčí tachykardii, pak nezbývá nic jiného, než opět utáhnout finanční kohoutky.

Nebojte se, neznamená to, že byste v následujících týdnech měli žít o vodě a o chlebu. Bohatě postačí, když si ve svých financích uděláte jednou provždy pořádek, zjistíte, za jaké věci zbytečně utrácíte a s rozmyslem si stanovíte svůj měsíční rozpočet. Výhodou je, že přehled o výdajích můžete mít neustále při sobě, a to díky chytrému telefonu, respektive ještě chytřejším mobilním aplikacím. Vybrali jsme proto ty nejzajímavější, které se vyplatí mít na ploše!

Mohlo by se vám líbit

Spendee

Hledáte jednoduchou aplikaci, která bude přehledná a intuitivní? Pak by se vám mohlo zalíbit Spendee. Aplikace, která vznikla díky šikovným českým vývojářským ručičkám, patří ke špičce v oblasti finanční gramotnosti, což dokazuje také skutečnost, že se těší velké oblibě nejen v České republice, ale také v zahraničí.

Za největší výhodu aplikace považujeme fakt, že ji jednak můžete propojit s bankovním účtem, ale zároveň nic nebrání tomu, abyste výdaje připisovali manuálně. Je tedy ideální pro všechny, kteří stále nedají dopustit na placení v hotovosti. Samotnou třešničkou na finančním dortu je to, že aplikace je po vzhledové stránce velmi povedená, a tak je radost do ní jednotlivé výdaje připisovat.

WalletApp

Nenechte se zmást anglickým názvem, také aplikace WalltetApp vznikla v českém vývojářském rybníčku, a tak se hodí pro všechny, kteří touží po aplikaci v češtině. Aplikaci můžete snadno propojit se svým bankovním účtem, a tudíž získáte ucelený přehled o veškerých výdajích. Výhodou je, že ve složce plánování si můžete nastavit kromě klasického rozpočtu také plánované platby, a tudíž váš rozpočet nezaskočí plánovaná zimní dovolená v Alpách nebo dárek k partnerovým kulatinám.

Mimochodem, aplikace potěší také milovníky statistik, neboť v sobě skrývá přehledné grafy o výdajích, cash flow, úvěrech či příjmech. A podobně jako u předchozí aplikace Spendee i v tomto případě platí, že jde o UX povedenou aplikaci, ve které se rychle zorientujete.

Info ikona
Peníze

Buddy

Nedělá vám problém angličtina? Pak si zamilujete aplikaci Buddy, ve které vytvoříte efektivní rozpočet levou zadní. Ani v tomto případě nejste ochuzeni o propojení bankovního účtu s aplikací či přehledné grafy.

Pokud bychom ale měli vypíchnout jednu funkci, díky které Buddy vyniká, pak je to rodinný či partnerský rozpočet. Díky němu budete vědět, za co utrácíte nejen vy, ale také vaše drahá polovička nebo potomek. Rozhodně nejde o žádné „sledování“. Pokud oba přistupujete k finanční stránce věci zodpovědně, pak je důležité mít přehled o tom, zda určité produkty nekupujete dvakrát nebo zbytečně neutrácíte za věci, které ve vaší domácnosti nejsou potřeba.

Fin

A když už jsme u zahraničních aplikací, nelze nezmínit Fin. Opět platí, že jde o prvotřídní aplikaci, díky které můžete mít pod kontrolou své výdaje a měsíční rozpočet. My jsme si na aplikaci Fin zamilovali skutečnost, že lze nastavit měsíční limit pro útratu. Následně vás aplikace průběžně informuje o tom, v jakém bodě se právě nacházíte.

Zároveň můžete do aplikace naskenovat všechny účtenky nebo faktury, které se posléze propíšou do výdajů. Jednoduché, snadné, a přitom geniální řešení! Na druhou stranu je důležité dodat, že tato aplikace patří k placeným.

Mohlo by se vám líbit